• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Alesana
Autor Wiadomość
Shivente
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-25, 22:09   Alesana

"Alesana"- kolejny zespół pochodzący ze Stanów zjednoczony. Zespół młody mający dopiero 4 lata (w pażdzierniku br. minie 5 rok) grający screamo. Alesana w regionie którym grała(Raleigh) była bardzo popularna i szybko zwróciła na siebie uwage pewnej wytwórni z którą podpisała kontrakt w maju 2005 roku. Natomiast w czerwcu tego samego roku wydali swój pierwszy EP noszący nazwe "Try Thie With Your Eyes Closed" (pl. Spróbuj tego z zamkniętym oczami). Warto również wspomnieć iż zespół jest aktualnie w trasie z dwoma podobnymi bandami "Silverstein" oraz "Chiodos"


Moje zdanie o tej kapeli : Alesana jest zespołem, który w dużej mierze zapoczątkował u mnie słuchanie, gatunków screamo post hardcore itp. Jest w tej kapeli dużo charakterystycznych cech dla gatunku jaki wykonują np: wokal wykonywany w sposób specyficzny/krzyk, dość szybkie, miejscami nawet chaotyczne partie perkusji zgrywające się idealnie z gitarą, która sprawia wrażenie jako dodatkowy wzmacniacz wokalu, a także nie można zapomnieć o tekstach, będące niebywale ciekawe. W Alesanie nie brakuje jednak piosenek, które częściowo odbiegają od ich wizerunku (minimalnie ale zawsze, właściwie to mi o tempo chodzi).

Materiały do przesłuchania :
Ambrosia
Seduction
Early Mourning
 
 
REKLAMA

Wysłany: 2009-02-25, 22:29   

 
 
hans
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-25, 22:29   

Cytat:
wokal wykonywany w sposób specyficzny/krzyk, dość szybkie, miejscami nawet chaotyczne partie perkusji zgrywające się idealnie z gitarą, która sprawia wrażenie jako dodatkowy wzmacniacz wokalu


h3h3 i o to chodzi ; )

bardzo lubie. nie mam juz takiej straszliwej zajawki jak dawnymi czasy ale w sumie dzieki Tobie po czesci przypomnialem sobie ze gdzies mam zakopanych ich w odmetach mojego dysku. jezeli ktos chce sprobowac katowac taki klimat dobry na poczatek obok np ww silversteina.

mocno emocjonalne wokale + czyste zachaczajace czasem o sroga gejoze = znosne polaczenie : D

wujek hans poleca!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100