• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
HR Giger
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-26, 16:55   HR Giger

edgeofthorns napisał/a:
Jedyny chyba 'szwargotający' artysta, ktorego uwielbiam.

H.R. Giger - wielki stwórca, równie wielkiego Xenomorpha, znanego raczej pod postacią Obcego. Przed tym silnie udzielał się w projekcie "Diuna", 'podkładając' swoje szkice. Jest projektantem statywu pod mikrofon Johnatan Davisa (cieżko nie zauważyć takiego dzieła na klipach i koncertach:)). Opracował okładkę dla zespołu "Celtic Frost" (ostatnia graf.)
Stworzył serie gitar dla firmy Ibanez (moja słabość - te gitary są niesamowite, a tymbardziej na żywca;)).

Szwajcar charakteryzuje się niepowtarzalnym stylem, ktory jest rozpoznawalny na pierwszy rzut oka.
Cytat:
Krytycy sztuki często opisują jego twórczość jako jednoczesne używanie mikroskopu i teleskopu, co służy odkryciu najgłębszych tajemnic ludzkiej psychiki. Jest to spojrzenie w głębokie pokłady nieświadomości, którą współczesna ludzkość woli negować lub ignorować.

I jest miejsce, gdzie chcialbym pojechac. Do Chur, do jego Baru, zaprojektowanego w calosci przez Niego. Oprocz tego miejsca jest rowniez inny bar w Szwajcarii, w Muzeum. Byly jeszcze w Japonii i NY, ale zostały zlikwidowane (what a shame...).

A jak Wam się 'widzi' pan Giger?

















Dymitr napisał/a:
a ja go do malarstwa (mimo wszystko) wcisnąłem..


Ulubiony Obraz ?? :
http://www.mainframe.cl/m...sia/giger_i.jpg :D :D



edgeofthorns napisał/a:
Zapomniałem o tym wymownym dziele ;)

Natomiast Giger, technicznie rzecz biora, robil montaże. Najpierw zdjęcia (przez to chociazby jego żona miała problemy, a on ma kolejna), a pozniej nakladane obrazy aerografem.



http://c.wrzuta.pl/wi1860...m0EqkiYSNY&ft=f

Trudno go przydzielic do konkretnej grupy artystów. Ale w malarstwie napewno miejsce znajdzie. w rzeźbie tez.
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Rycerz mieczy

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Wysłany: 2009-04-02, 21:29   

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-04-02, 21:29   

Ja Gigera uwielbiam i mam do niego wielki szacunek. To jeden z niewielu artystów surrealistów (w sumie do surrealizmu mu chyba najbliżej), którego (wydaje mi się) rozumiem. Jego cykl biomechanoidów, poprzez połączenie organicznych elementów takich jak np. waginy i penisy (a co) z różnymi industrialnymi cosiami, ukazuje wszelkie życie jako fabrykę... życia; włącznie z ludźmi.

Giger nie ogranicza się do banalnego stwierdzenia, że jesteśmy zwierzętami - on dehumanizuje nas jeszcze bardziej, sprowadza do najprostszej funkcji (rozrodczej) będącej w sumie najbardziej podstawowym celem naszej egzystencji - pokazuje nas w kontekście, w jakim widziałaby nas sama Natura, matka Gaja. Oglądanie jego obrazów to bardzo pouczające doświadczenie. Pokory uczy, no!
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100