• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Alter Bridge
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-27, 12:02   Alter Bridge




Alter Bridge powstał w 2003 roku, w jego skład wchodzą, trzech muzyków formacji Creed która od 2003 roku właśnie przestała istnieć, plus Myles Kennedy wokalista zespołu The Mayfield Four. Muzyka tego zespołu nie różni się aż tak bardzo od tego co Mark Tremonti tworzył w Creed. Ciągle mamy tu melodyjne, mocne rockowe granie, z dość charakterystyczną grą Marka na gitarze. Wokal Mylesa jest całkiem inny od Scotta, to już inna bajka. Choć obaj śpiewają bardzo dobrze. Alter Bridge nagrał dwie płyty. Wg mnie jak na razie pierwsza jest lepsza, bardziej wyrazista i po prostu fajniejsza. Choć wydawnictwu "Blackbird" nie można odmówić tego że jest dobrym krążkiem. Bo jest. Są na nim na prawdę świetne utwory. Alter Bridge zawiesił działalność w tym roku, gdyż reaktywował się zespół Creed. Ja mam nadzieje że kiedyś jeszcze usłysze nowe nagrania tego bandu.


Skład:
* Myles Kennedy - główny wokal, gitara rytmiczna i akustyczna
* Mark Tremonti - gitara prowadząca, akustyczna i dodatkowy wokal
* Brian Marshall - gitara basowa
* Scott Phillips - perkusja

Albumy:
One Day Remains (2004)
Blackbird (2007)


Rise Today

Tides That Bind

Super - Broken Wings

też zajebisty - Open Your Eyes

Watch Over You
 
 
REKLAMA 

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Wysłany: 2009-10-27, 12:43   

 
 
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-10-27, 12:43   

Fajne granie, dobre do bezstresowego sluchania. Porzadna kapelka,w przeciwienstwie do Creed.
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-27, 13:28   

Karharoth napisał/a:
Porzadna kapelka,w przeciwienstwie do Creed.


Przecież to jest bardzo podobne granie do Creed, gdyby w niej śpiewał Scott Stapp to byłby Creed i nikt by nie zauważył różnicy w brzmieniu.
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-10-27, 14:57   

Dominik napisał/a:

Przecież to jest bardzo podobne granie do Creed, gdyby w niej śpiewał Scott Stapp to byłby Creed i nikt by nie zauważył różnicy w brzmieniu.

Ale właśnie w tym jest cała sprawa. Tam jest Myles Kennedy, a nie Scott Crap :DD
Myles ma lepszą skalę, lepszą bawrę (subiektywnie. rzecz jasna) i nie jest bucem. :P
Nie od dziś wiadomo, że wokalista jest wizytówką, mimo nawet tego, że nie będzie frontmanem...
No... no i na płytach AB, nie przeważają ballady! :P

Nie wiedzieć czemu, ale w przypadku tej kapeli i Creeda porównuje się je ze sobą. Zawsze. Wiem, że to "czyczfarte" zespołu...

W ogólnym rozrachunky Kennedy wypada o wiele lepiej (nie wiem czy Scott gra na gitarze, ale chyba jednak nie...). No. ;)
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-27, 15:27   

edgeofthorns napisał/a:
W ogólnym rozrachunky Kennedy wypada o wiele lepiej (nie wiem czy Scott gra na gitarze, ale chyba jednak nie...). No. ;)


no i co że gra? hehe

Ja nie potrafię wyróżnić jednego z nich, dla mnie Myles jest bardzo dobrym wokalistą, ale i Scott też jest bardzo dobry, nie przeszkadza mi maniera ani jednego ani drugiego lubię tak samo. Poza tym ilość ballad na albumach Creed nie jest "winą" Scotta ale Marka Tremontiego, który był i jest głównym kompozytorem w obu kapelach, a w Creed to już na pewno. Na pierwszym albumie Alter Bridge jest sporo ballad, no moze nie stricte ballad ale utworów które zaczynają się spokojnie by potem rozwinąć się w mocne granie ale i na Creed takie były, np. "One Last Breath", "Beautiful", "My Own Prison", "Pity For A Dime"... A ja w sumie bardzo lubię ballady w obu zespołach.
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-10-27, 23:44   

Też o wiele bardziej mi pasują niż Creed. Utwór "Open your eyes".... Ech, miazga :D
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

Ostatnio zmieniony przez Angie 2009-10-27, 23:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100