• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Led Zeppelin
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-08, 21:29   Led Zeppelin





Led Zeppelin - Jeden z największych zespołów w historii muzyki rockowej powstał w Londynie w roku 1968. Założył go Jimmy Page, młody gitarzysta, który udzielał się wcześniej bo w 1958 roku w grupie The Crusaders. W skład zespołu oprócz Jimmy'ego Page wchodzili: wokalista Robert Plant, basista John Paul Jones i perkusista John Bonham. Tak więc w lipcu Jimmy założył zespół The New Yardbirds który z biegiem czasu nazwał Led Zeppelin. Rok później bo 1969 roku na świat wychodzi pierwsza odsłona "sterowca" a mianowicie Led Zeppelin I. Panowie którzy byli zafascynowani muzyką The Cream i Jimmy'ego Hendrixa stworzyli dzieło które osiągnęło światowy sukces, i stało się wyznacznikiem muzyki rockowej dla kapel na całym świecie. Na płycie znalazły się takie numery jak Good Times Bad Times czy Communication Breakdown. Panowie nie tracili czasu i podczas podróży po USA powstał album Led Zeppelin II wydany w tym samym roku co jedynka. Z tego właśnie albumu pochodzi najsłynniejszy kawałek kapeli Whole Lotta Love, za którym oszalał prawie cały świat. W 1970 roku zespół zaskoczył fanów serwując płytę Led Zeppelin III. Różniła się od swoich poprzedniczek, klimatem i tym że dużo piosenek zainspirowanych było muzyką folkową. Publice płyta się spodobała, tak jak i krytykom, znowu Zeppelini wylansowali przebój jakim był Friends. Następna płyta nie została nazwana, ale powszechnie jest to Led Zeppelin IV. Jest to największe osiągnięcie artystyczne zespołu. Znajduje się na nim wspaniała ballada napisana przez Roberta Planta Stairway to Heaven. Kto jej nie słyszał i kto nie słyszał wspaniałej solówki Page'a pod koniec tego utworu. Majstersztyk. W marcu 1973 roku zespół wydał płytę Houses of the Holy. Płyta była niespójna, utwory bardzo się różnią tak i tematyką jak i brzmieniem. Zeppelini nie mogli zaliczyć tej pozycji do perełki w swej dyskografii tak jak i następnej płyty wydanej w 1975 roku Physical Graffiti. Zrugana i skrytykowana przez krytyków, uznana za album niegodny tak wielkiego zespołu. Choć na płycie znalazł się tak wspaniały utwór jak Kashmir, to i tak on nic nie pomógł w odzyskaniu twarzy muzyków. Ale już nagrana w 1976 roku w Monachium płyta Presence była powrotem do starego grania Zeppelinów. Znalazły się na niej wspaniałe bluesowe i hardrockowe przeboje które przypominały fanom początki twórczości zespołu. Krytyka wspaniale przyjeła ten album, Zeppelini wrócili w chwale. W październiku 1976 roku ukazał się album The Song Remains The Same. Płyta zawierała muzykę z filmu o tym samym tytule który przedstawiał koncert grupy w Madison Square Garden w lipcu 1973 roku. Po dłuższej przerwie 1979 roku wychodzi na świat kolejna płyta Zeppelinów In Through The Out Door. Trzy letnia przerwa w muzykowaniu spowodowana była śmiercią syna Roberta Planta. Do kolejnej tragedii dochodzi 25 września 1980 roku gdy po zbyt dużym spożyciu alkoholu umiera John Bohman. Grupa przestaje istnieć. Ku pamięci zmarłego kolegi, panowie z zespołu wydają album Coda w 1982 roku. Był to zbiór niepublikowanych utworów Led Zeppelin. I tak skończył się rozdział muzyki rockowej w której odszedł jeden z największych zespołów muzyki rockowej w historii.

Dyskografia:
I
II
III
(IV)
Houses of the Holy
Physical Graffiti
Presence
In Through the Out Door
Coda


Skład:
Jimmy Page - gitara
Robert Plant - wokal
John Paul Jones - bas
John Bonham - perkusja


Black Dog

Stairway To Heaven

Kashmir

Immigrant Song

Whole Lotta Love

Dazed And Confused

No Quarter - coś dla fanów Tool

Over The Hills And Far Away

Nobody's Fault But Me
 
 
REKLAMA

Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-08-31, 11:42   

_________________

 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-08-31, 11:42   

Czy to wstyd, że znam tylko IV :DD ? oprócz 4 słyszałem, też cover Roberta Johnsona.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-08-31, 11:49   

Aaah, pionierzy hard rocka, jak ich nie uwielbiać? Dominiku, dzięki za przypomnienie mi oryginalnej wersji "No Quarter" - tak intensywnie słuchałem tego utworu w wykonaniu TOOLa, że zapomniałem już, jak brzmi oryginał :D
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-31, 12:22   

Cytat:
Czy to wstyd, że znam tylko IV :DD ? oprócz 4 słyszałem, też cover Roberta Johnsona.


Może nie wstyd ale na pewno dużo Cię ominęło... posłuchaj reszty.

Finn napisał/a:
Aaah, pionierzy hard rocka, jak ich nie uwielbiać? Dominiku, dzięki za przypomnienie mi oryginalnej wersji "No Quarter" - tak intensywnie słuchałem tego utworu w wykonaniu TOOLa, że zapomniałem już, jak brzmi oryginał :D


"No Quarter" jest wyczepista, klimat nie z tej ziemi. Magia normalnie.
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-08-31, 12:30   

kaco napisał/a:
Czy to wstyd, że znam tylko IV :DD ? oprócz 4 słyszałem, też cover Roberta Johnsona.

Tak, to wstyd. Ale młody jesteś, może to nadgonisz.
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-08-31, 12:33   

Nadgonię... mam dosyć dobry internet :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
trolu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-15, 18:57   

Bardzo lubię Led Zeppelin... Pierwsze 4 albumy to jest moc... reszty nie trawię. Nie wiem czym ludzie podniecają się gdy słuchają późniejszych krążków tej kapeli. Teraz niestety Ci staruszkowie to już nie to samo. Plantowi według mnie łamie się głos. Szkoda że się rozpadli tak szybko. Choć wydaje mi się że po czterech albumach mogliby się rozstać ze sobą.
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-09-15, 19:43   

Mówiac szczerze... dla mnie LZ w ogóle mogliby nie istnieć...
_________________

 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-15, 20:54   

Ja ich nigdy nie słuchałam. Poza albumem z największymi hitami.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
trolu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-15, 21:58   

edgeofthorns napisał/a:
Mówiac szczerze... dla mnie LZ w ogóle mogliby nie istnieć...
Angie napisał/a:
Ja ich nigdy nie słuchałam. Poza albumem z największymi hitami.


Nie wiecie co tracicie. Jeszcze nie rozejrzałem się forum dokładnie i nie wiem czego lubicie słuchać ale polecam wam pierwsze 4 albumy Led Zeppelin. Są super. Ale wydaje mi się że Ty edgeofthorns lubisz punka, a Ty Angie gdyby nie odnośnik do lasta w podpisie pomyślałbym że lubisz muzykę klasyczną, ale Wiecie to nie przeszkadza aby posłuchać więcej Zeppelinów. :)
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-09-15, 22:00   

Nie cierpię punk rocka...
_________________

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-09-17, 11:54   

postanowiłem usunąć wszelakie posty niezwiązane z led zeppelin - mianowicie wszystko o kompozytorach i komórkach i w ogóle, i o punk rockach i o klasyce...rozumiecie... takie tam porządki :P ach Edżu - nie mogę ruszyć Twoich postów ;) nie mam uprawnień więc do końca nie posprzątam :P

miłościwie Wam moderujący Joguś ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Sithena 
lady in black


Last.fm: Sithena
Numer buta: 38
Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 282
Skąd: z daleka
Wysłany: 2009-10-27, 15:37   

Led Zeppelin nie mogliby nie istnieć. Jeden z najważniejszych dla mnie zespołów, a do tych co nie znają to jak już ktoś wyżej wspomniał: nie wiecie co tracicie.
_________________
bu!
wóódstock.pl
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-10-29, 19:16   

Znam wystarczająco by powiedzieć "nie potrzebuję tego".
Choć szacun za solosa do "sterłeja". Ponoć nagrany "od kopa" w trakcie sesji nagraniowej w studio. Taka mega improwizacja. ;)
_________________

 
 
 
Sithena 
lady in black


Last.fm: Sithena
Numer buta: 38
Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 282
Skąd: z daleka
Wysłany: 2009-10-29, 20:32   

No, co kto lubi.
_________________
bu!
wóódstock.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100