• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Weronika
2010-03-21, 13:10
Moonlight
Autor Wiadomość
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-08, 02:52   Moonlight



No więc - zespół którego początki sięgają 1991 roku... zaczynali od rocka gotyckiego (ale już wtedy niepowtarzalnego, wyróżniającego się na polskiej scenie gotyckiej, odmiennego od tego, co serwował np. Closterkeller. A potem przeszli płynnie do.. trip-rocka.
Głos Mai Konarskiej... Leniwa jestem, skopiuję z innego forum:
Natta kiedyś tam napisał/a:

Moonlight to chyba mój ulubiony obok Riverside polski zespół. Największym atutem jest niebanalny głos Mai Konarskiej, która balansuje pomiędzy silnym, krzyczącym, emocyjnym śpiewem, a delikatnym i efemerycznym wokalem, czasem nawet partie wyśpiewywane są takim jakby "łamiącym się" głosem, jak w Reset - uwielbiam to..


Co do obecnej sytuacji zespołu... Najlepiej określi to post mojego znajomego z innego forum:
Dwight Dwain Wakko napisał/a:
DarkMoonlight napisał/a:
Wielu fanów usilnie prosi Maję, aby wróciła do muzyki, może kiedyś to nastąpi, bo taki głos jaki posiada Maja nie może się marnować.


Rozmawiałem z Nią (nie osobiście) i przykro mi ale nie zaśpiewa więcej. Powody są różne. Głównym powodem rozpadu to kto zna zespół ten wie --> kłótnia z wydawcą albumu. Innym powodem który podała Majka jest brak batalionu fanów. Jest nas za mało, i niby prosta rzecz jak transport sprzętu była problemem. Ze Szczecina jest wszędzie daleko. Kolejnym powodem który podała jest że Jej głos nie jest taki już jak kiedyś (jak np. na Floe). Smutno się słyszy takie rzeczy, ale trzeba zrozumieć Majkę że musi też zagwarantować sobie godziwą przyszłość. Jak stwierdziła "Na Fotografii można zarobić Normalne pieniądze". Ja Ją w pełni rozumiem, czasami trzeba umieć powiedzieć sobie STOP jak się nie dzieje dobrze mimo że to się kocha. Nie zostawia nas z niczym bo dorobek jest naprawdę bogaty. (...)



Dyskografia:
Kalpa Taru
Meren Re
Inermis
Floe
Yaishi
Candra
Moonlight
Audio 136

downWords
Integrated In The System Of Guilt

Ulubione albumy oczywiście pogrubione ;)

Próbki:

W moje ręce - uwielbiam!
Reset - to też uwielbiam!
Cyrk
Kiedy myśli mi oddasz
Luna

To są jedne z moich ulubionych utworów - Kamilu, możesz dorzucić swoje ;)

Karhowi mogłyby się spodobać Floe, Yaishi i Candra - są bardzo smutne :P a Jogiemu - tak, Jogiemu! Jogu, zajrzyj tu! - trzy ostatnie albumy - lubisz trip-hop, no nie? a tu jest trip-hop niebanalny... Zajrzyj do pierwszych trzech linków, może Ci podejdzie ;)

I w ramach ciekawostki - Maja pracuje teraz jako fotograf we własnym studiu, tutaj: http://www.artmouse.pl/ można obejrzeć jej prace. IMHO śpiewanie idzie jej lepiej niż focenie.. ot, poprawne fotki portfoliowe, wizaż ładny, ale rewelacji nie ma... Ale mimo wszystko chętnie bym do niej poszła na sesję :P
_________________


 
 
 
REKLAMA 
Grundin Redshield

Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Wysłany: 2009-06-08, 02:57   

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-08, 02:57   

Ja zawsze ceniłem album Meren Re.. Miałem taki okres w zyciu że byłem w związku z pewną Gotką :bigeyes: no i ona właśnie ten album strasznie często puszczała.. no i jakoś mi tak zostało :oczy: Zresztą byłem nawet kiedyś na koncercie Moonlightu i nawet 2 słowa zamieniłem z Mają.. ale to było wieki temu :> Także wielki sentyment mam do zespołu Artrosis.. tez przez ten mój okres.. Ale tak na poważnie trzeba stwierdzić że oba te zespoły trzymają bardzo dobry poziom przez wiele lat :))
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-08, 02:59   

ooo! zaskoczona jestem.. no cóż... ja tam uważam że Moonlight jest sto razy lepszy od Artrosis, ale to moja opinia ;) poza tym.. Artrosis stoi w miejscu w sumie.. a Moonlight ciągle się rozwijał, ewoluował w coś nowego... i to późniejsze albumy Ich cenię bardziej..
no ale 1:0 dla Artrosis - oni dalej istnieją, Moonlight już nie :(
_________________


 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-06-08, 11:44   

Natta, nie mogę się zgodzić z tezą, że Artosis stanęło w miejscu. Od "Ukrytego wymiaru" do "Pośród kwiatów i cieni" grali gotycki metal, później przerzucili się na jakiś elektroniczny gotyk ("Melange", "Fetish"), a skończyli na rocku gotyckim ("Con trust"). Jeśli jakaś kapela na 6 albumów prezentuje 3 style grania, to chyba nie można jej oskarżyć o stagnację. Poza tym, na "Con Trust" zamienili swojego Dr. Avalanche'a na żywego perkusistę :DD

Co do Moonlight wypowiem się później, jak zapoznam się z ich późniejszą dyskografią.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-06-08, 23:02   

Moonlight, ach wspaniały Moonlight. Uwielbiam, uwielbiam, głos Maji to jeden z najlepszych głosów w Polsce, Maja bawi się czasami teskstami, ma szeroką skalę, kocham ją w wersjii "goth" jak i równiez w wersjii "trip-hop", sam nie potrafię powiedzieć, która Maja jest mi bliższa. Zacznę od dema Moonlight, niewielu się ono podoba, ale ja jestem zachwycony tą surowością, takimi początkami, szukali swojego gatunku muzycznego, demo jak to demo dla większości to "kupa" ale ja je lubię bardzo:) następna płyta Kalpa Taru, chyba najmniej lubię tą płytę, a nie najmniej lubię Inermis, ale na tym albumie hmm, nie wiem jak to ująć w słowa, ale czuć taką niesamowicie chłodną atmosferę, chyba za bardzo chcieli być mroczni, gotyccy, niz czuli. Mój ulubiony utwor z tej płyty - Belibaste i jeszcze parę innych. Meren Re, bardzo ale to bardzo lubię ten album, na nim agresja miesza się z delikatnością, prawda miesza się z kłamstwem, czerń z bielą. Next is Inermis, nie będę się nad nim rozwodził, bo najmniej go lubię, nic mnie nie chwyta za serce słuchając go;) Floe - a ja ale wspaniały album, Tabu, Lekarstwo na Sen, List z Raju, wszytskie te kawałki są balsamem na mą duszę;) Yashi, niesamowicie doprawcowany album, chyba najbardziej delikatny, wiele czasu na zastanowienie, Najlepszy genialny numer, oo (Infinity), Candra jest następna w kolejce, hehe powtórzę się, ale ten album łapie za serce niesamowicie, głos Maji na tym albumie jest taki, że powoduje, ze przez ciało przechodzą na zmianę najpierw niesamowite ciarki a potem dreszcze i spazmy nawet;D
W roku 2003 Moonlight nagrał ponownie demo, zrematerowany dźwięki, te piosenki brzmią tak inaczej, Maja i zespół tchnęli w nie zycie, powiew świeżości, dlatego lubię zarówno to demo z 1993 roku, jak i remaster;D Audio 136, wydaje mi się, że to płyta przełomowa, Moonlight juz od Candry odchodził trochę od stylistyki gotyckiego zespołu, ale na tym albumie to niesamowicie słychać, początki, raczkowanie w kręgu trip-hopu, dlatego tak wiele ludzi, odwróciło się od Moonlightu, bo nie potrafili dojrzeć piękna jakie w sobie ma inna strona tego zespołu. downWords, chyba najbardziej eksperymentalny album, elemanty elektroniki, na początku bardzo ale to bardzo go nie lubiłem, ale jak kupiłem oryginał to katowałem go dzień w dzień;D i ostatni album, który tez musiał poczekać na to, abym go pokochał, ale udało się, odkrylem piekno Integrated In The System Of Guilt, ale ta płyta wymaga niesamowitego otwarcia umysłu i serca i duszy od słuchacza, daje bardzo dużo do myślenia, ale trzeba wnikną w specyfike Moonlight. Maja niesamowicie pieknie śpiewa, ma śliczne ozdobniki, które u mnie powodują dreszcze.... W międzyczasie była jeszcze koncertówka, ale nie będe jej opisywał, bo to trzeba usłyszeć;) Reasumując Moonlight to zespoł, który stoi u mnie w hierarchi bardzo wysoko, niesamowicie świetne kompozycje, nie powielanie schematów z poprzednich płyt ale ciągły progres, szkoda, że narazie nie grają, ale mam nadzieję, ze jeszcze dane będzie mi uslyszeć Maję kiedyś;)
_________________
 
 
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-10-29, 21:34   

Nie bede sie dlugo rozwodzil. Przesluchalem Candre i... no jest wspaniala.
Maje znalem glownie z Sirrah,tam nie spiewala duzo ale jak...Na Floe spiewala jednak chyba lepiej niz na C.Tak czy siak swietnie.
"Dobranoc" jest cholernie smutne...kupili mnie tym utworem,bardzo powaznie zainteresuje sie reszta dyskografii.
"A teraz juz spij..."
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-10-29, 23:24   

No w końcu. Bardzo mądrze :) Teraz tylko trzeba zainteresować Jogiego ostatnimi albumami, może mu się spodoba trip-hopowe oblicze Księżycowego Blasku.
_________________


 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-10-30, 11:12   

o rany! co to za plany tutaj podłe! o rany! et Te Natta contra me? :P
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
Ostatnio zmieniony przez semako 2009-10-30, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-10-30, 20:27   

Jogi, popatrz sobie na datę pierwszego postu i na jego końcówkę. Ja te plany snuję już od czerwca! :D
_________________


 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-10-31, 12:10   

aj Natalia! fakt! a ja jakoś tak omijałem ten wątek. i chyba nadal trochę poomijam. ale jak już mam halo na trip hop to z pewnością spróbuję jak już się nasłucham masywnych i innych rzeczy to sprawdzę ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100