• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Coldplay
Autor Wiadomość
mochu 
dawajchujukase


Last.fm: mochu4
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Chris Martin
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 123
Skąd: Gorzyce Wielkie
Wysłany: 2009-11-01, 11:19   Coldplay

Hmm. Nie wiedziałem gdzie wstawić to daje tutaj... Rock...







Skład:

* Chris Martin – wokal, fortepian, keyboard, gitara
* John Buckland – gitara prowadząca, harmonijka ustna, chórki
* Guy Berryman – gitara basowa, syntezator, harmonijka ustna, chórki
* Will Champion – perkusja, fortepian, chórki, również gitara akustyczna.


Grupa grająca rock alternatywny, słynąca z niebanalnych tekstów i zaangażowania w działalność społeczno - polityczną. Sprzedali ponad 50 milionów płyt.

Zespół powstał w 1996, gdy czwórka przyjaciół spotkała się w londyńskim University College London. Pomysł na założenie zespołu powstał, gdy Chris Martin (wokalista) i John Buckland (gitarzysta) zaczęli pisać piosenki. Później dołączył do nich Guy Berryman (gitarzysta basowy) oraz Will Champion (perkusista). Po ustaleniu składu rozpoczęto pierwsze próby.

Premiera debiutanckiej płyty, Parachutes odbyła się w lipcu 2000 W ciągu siedmiu dni rozpowszechniania płyta sprzedała się w ilości 70 tysięcy kopii i zadebiutowała na topie brytyjskiej listy przebojów. Dużą sławę zyskały utwory "Trouble", "Yellow" oraz "Don't Panic".

W Stanach Zjednoczonych sprzedanych zostało ponad milion egzemplarzy płyty.Nagrody zdobyte przez Coldplay to m.in. dwie Brit Awards 2001 (album, zespół), wyróżnienie magazynów: Q (album), New Musical Express (debiut, album), nominacja do Mercury Music Prize oraz w końcu nagroda Grammy dla Parachutes za najlepszy album alternatywny.

Po dwóch latach Chris Martin powrócił z przyjaciółmi i drugim krążkiem A Rush of Blood to the Head. Jako single ukazały się: "In My Place", "The Scientist", "God Put a Smile upon Your Face" oraz "Clocks". Album otrzymał nominację do Mercury Music Prize, nagrodę miesięcznika Q za najlepszy album oraz nagrodę Grammy w 2003 roku za najlepszy album z muzyką alternatywną. A Rush of Blood to the Head zadebiutowała także w pierwszej piątce listy Billboard Hot 100.

W kwietniu 2005 roku nowy singel "Speed of Sound" zadebiutował na Hot 100 Billboardu na miejscu ósmym. Utwór zapowiadał trzeci krążek Coldplay pt. X&Y, który ukazał się w czerwcu tego samego roku. Kolejne single z X&Y to "Fix You", "Talk" oraz "The Hardest Part".

Czwarta płyta zespołu Coldplay nosi tytuł Viva la Vida or Death And All His Friends. Grupę zainspirowało malarstwo Fridy Kahlo[potrzebne źródło]. Chris Martin podjął decyzję o nadaniu tytułu związanego z meksykańską malarką.[potrzebne źródło] Przy tworzeniu albumu pomagali Brian Eno i Markus Dravs. Premiera Viva la Vida or Death And All His Friends odbyła się 16 czerwca.

Album zdobył kilka nagród, m.in. wyróżnienie magazynu Q za najlepszy album. Otrzymał także cztery nominacje do prestiżowych nagród muzycznych American Music Awards. Za 2008 rok przyznano kolejne 3 Grammy: za Viva la Vida jako piosenkę roku, Viva la Vida or Death and All His Friends jako album roku oraz za najlepsze zespołowe wykonanie pop.


Tyle jeżeli chodzi o ładna wstawkę z Wikipedii;p podejrzewam że grupa jest wam Drodzy Forumowicze znana przynajmniej po części. Na mnie wywarła wielkie wrażenie jest w sumie moją flagową kapelą, która stała się praktycznie częścią mojego życia. Nie raz wpływa na mnie optymistycznie i nastraja do przemyśleń. No może przesadziłem. Ale na pewno nie raz wymusza zawieszkę na sekund pięć. Ja przy ich muzie fruwam. Tyle co do własnych odczuć. Teraz wasza kolej, co wam się podoba a co nie, co myślicie o tej formacji co mogli by poprawić, a co jest dobrze, kiedy się zeszmacili, która płyta była najlepsza, a która nie... Te i inne pytania możecie poruszać.

Aha no i jeszcze Dyskografia (Nie liczę EP, Live i b -Sides):

* Parachutes (2000)
* A Rush of Blood to the Head (2002)
* X&Y (2005)
* Viva la Vida or Death and All His Friends (2008)


PS: Jogi... Yellołlłll...
 
 
REKLAMA 
Grundin Redshield

Last.fm: mochu4
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Chris Martin
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Wysłany: 2009-11-01, 11:40   

 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-11-01, 11:40   

Jak dla mnie to tylko dwie pierwsze płyty są jakąś innowacją i czuć w nich powiew świeżości. X&Y oraz ta najnowsza to już takie gwiazdorstwo, nie mogę tego słuchać.
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-11-01, 11:49   

Yeloł! tak jest!
więc tak. miałem spory okres w którym zespołu tego nie trawiłem a z racji Mocha byłem na niego skazany tak jak on biedaczek na moje niny i inne bjorki i qotsy. no i pewnego dnia wakacyjnego postanowiłem Coldplaya posłuchać. no i zapoznałem się z pierwszą płytą - parachutes. i muszę przyznać że płyta ta jest całkiem dobra. ba nawet bardzo dobra momentami. taka muzyka w sam raz żeby posłuchać sobie jej robiąc coś i w ogóle. poza tym słyszałem relację z Glastonbury tegorocznego, gdzie panowie z Coldplay dali wielki koncert i to było słychać - jedna z piosenek została normalnie zaśpiewana prawie że bez udziału wokalisty... fajna rzecz - widziałem takie rzeczy już np w wykonaniu Pearl jamu... ach. no i na żywo na koncercie nin... tam Trent mógł sobie podarować połowę refrenów... ach.

wracając do Coldplaya to na tej płycie kilka kawałków jest bardzo dobrych, a najlepsze jest to co się pojawia na początku - kawałek dont panic - wiecie włączyłem tę płytę z raczej negatywnym nastawieniem. i ta piosenka na początku raczej zmieniła mój odbiór kolejnych piosenek na bardzo dobry. ach.

o tutaj ta
http://www.youtube.com/wa...DM&feature=fvst
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 12:31   

To tak ja lubię Coldplay ale znam w sumie dwie ich płyty.... no trzy, ale tak na prawdę lubię dwie. Najbardziej mi się nie podoba najnowsza "Viva la Vida or Death and All His Friends", panowie odeszli od tej swojej sprawdzonej reguły i trochę wg mnie wyszło kiepsko... choć na początku nawet mi się podobała... ale z czasem emocje opadły i zostało lekkie znudzenie. Za tu bardzo lubie ich pierwszy album "Parachutes" z fenomenalnym Yellow oraz Don't Panic. Drugą bardzo fajną płytą jest wg mnie "X&Y", na tym albumie lubię prawie wszystkie utwory, ale chyba najbardziej Speed of Sound , Talk . Z "A Rush...." znam jedynie utwór In My Place ale planuje się zapoznać z tym wydawnictwem. Ogólnie bardzo przyjemna i relaksująca muzyka, do posłuchania wieczorem, odprężenia się. Lubię. :DD
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-12-30, 23:19   



To tyle jeśli chodzi o ten zespół :DD
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Yogi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-31, 12:25   

Zespół jak dla mnie przereklamowany, taki przerost treści nad formą. Pierwsze 2płyty jeszcze ujdą, ostatnia już nie.
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-12-31, 13:17   

Nie trawie. Dla mnie to taka kapela, która chciałaby być jak Radiohead, ale w rezultacie grają nudnego, rozmemłanego rocka.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-12-31, 13:56   

Fnord napisał/a:
Nie trawie. Dla mnie to taka kapela, która chciałaby być jak Radiohead, ale w rezultacie grają nudnego, rozmemłanego rocka.


Czyli osiągnęli swój cel :P
_________________

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-12-31, 17:01   

Dymitr napisał/a:
Fnord napisał/a:
Nie trawie. Dla mnie to taka kapela, która chciałaby być jak Radiohead, ale w rezultacie grają nudnego, rozmemłanego rocka.


Czyli osiągnęli swój cel :P

Chcesz tego czy nie, Radiohead gra muzykę przekazującą bardzo różne emocje. A Coldplay? To monotonne zawodzenie permanentnie zakochanego platonicznie wrażliwca wyśpiewującego serenady pod adresem swej nieosiągalnej wybranki :P W muzyce Coldplay non stop czuć zaprawiony melancholią błogostan. Aż rzygać się chce :D

W podobne tony wpada czasem Archive, ale robią to o niebo lepiej.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
Ostatnio zmieniony przez Fnord 2009-12-31, 17:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-12-31, 17:11   

Dymitrze. jedna różnica między coldplayem a rdhd. coldplay nagrywa płyty z ładnymi piosenkami. estetycznie przyjemnymi, tematycznie romantycznymi, lekkimi... Natomiast Radiohead wydaje najlepszą płytę na świecie... (ok computer) a po 3 latach wydaje kolejną najlepszą płytę na świecie (kid A) później wydaje kolejną płytę idealną, a później jeszcze jedną... dla mnie to jest najlepszy band na ziemi. a wiecie że słyszałem rzeczy dużo. na prawdę dużo. wejdź Dymitrze w Kid A. i zobacz że mówisz tutaj o dwóch muzycznych biegunach, i porównujesz je do siebie.

i mówię poważnie. nie ma zespołu który mógłbym postawić na równi z radiohead.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-12-31, 17:14   

Coldplay to wyprany z emocji i pozbawiony duszy band solidnych rzemieślników. A na pewno nie można powiedzieć tego o Radioheadzie.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-12-31, 17:14   

w radiohead nie ma żadnej błogości. zapewniam Was że nie słyszałem nigdy bardziej paranoicznej muzyki. bardziej przepełnionej niepokojem, różnymi sprzecznymi emocjami... muzyki która bardziej mieściłaby się z treścią między słowami... a kid A to szczyt makabry! podany w taki sposób że słuchamy jej i w głowach mamy błogość. to jest coś. bo na płycie tylko kilka słów mówi o jej prawdziwej treści... reszta ukrywa się w niedopowiedzeniach i jakichś międzywersach... to jest coś. sprawdźcie tę płytę. najlepszy album ever jak dla mnie!

[ Dodano: 2009-12-31, 17:23 ]
acha a no i mówię głównie o płytach z okresu ok computer - hail to the thief - te łyknąłem najlepiej :)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-31, 18:51   

też mi nie podchodzą, wydają się być so gay...
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100