• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kagijin
Autor Wiadomość
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
  Wysłany: 2010-01-23, 14:24   Kagijin

okejas. postanowiłem założyć osobny wątek, bo po ostatnim wklejeniu mangi Mirai Nikki dość sporo osób ją czytało i mieliśmy tutaj takie małe forumowe czytanie. myślę że i tym razem można się na coś wspólnie rzucić. a osobny wątek myślę zachęci do rozmowy ;)



więc tak. KAGIJIN! akcja dzieje się gdzieś hen daleko w przyszłości. po zagładzie cywilizacji - zginęła w wielkiej wojnie, w której jako broni użyto Kagijinów - wojowników wyposażonych w niezwykłe moce... każdy z nich miał znamię w kształcie dziurki od klucza, i nosił przy sobie klucz którym włączał to znamię i mieszkającą w nim moc. teraz chodzą o nich legendy - o tym że posiadali demoniczne moce, że byli potworami itd... że świat został zniszczony przez ich rywalizację o moc i władzę... świat obecnie pokryty jest przez morze piasku... jest jedną wielką pustynią. Ludzie żyją na tej pustyni i zajmują się wydobywaniem reliktów starej cywilizacji... samochodów, pociągów, książek i wszystkiego co zostało po wielkiej wojnie. kopią w piachu i sprzedają wydobyte z niego rzeczy. No i głównym bohaterem jest jeden z ludzi zajmujących się takim wydobyciem - Tsubame. marzy on o wydobyciu się z tej rzeczywistości - o byciu wolnym i w ogóle.
Jednocześnie poza tymi zbieraczami funkcjonuje wielkie imperium. Imperium eksperymentujące na ludziach w celu założenia armii Kagijinów w celu zdobycia Hegemonii w całym istniejącym świecie. pewnego dnia oddziały imperium zapędzają się w poszukiwaniu pewnego zbiega na pustynię. i napotykają na grupę Tsubame. Ma miejsce ciężka walka w której okazuje się... że Tsubame jest zbiegłym Kagijinem. Do tego posiada swój klucz...
później dowudczyni oddziału wysłanego przez imperium, zostaje zdradzona przez imperium - rozkazy były częścią planu mającego na celu pozbycie się jej... zdradzona pani kapitan Jilda chce zatem ruszyć w podróż i zdobyć odpowiednią siłę by zaatakować imperium... rusza w wędrówkę i prosi Tsubame o pomoc... no i wyruszają w wielką podróż! tak to były pierwsze 3 chapy... nieco streszczone i w sumie zaznaczone tylko częściowo. ;)

manga ciekawa póki co, narysowana ładnie, klimat świetny... (świat pustynia, koczownicy, wielkie złe imperium i demoniczne moce...) seria zawiera TYLKO chyba 18 chapów jest krótka i to wspaniałe! póki co na myśl przywodzi mi klimatem dwunastą część Final Fantasy (pustynia i wielkie złe imperium) fallouta (upadła cywilizacja i grzebanie w posz. zasobów w piachu) i może opowieści z Narnii (część piątą - koń i jego chłopiec... jest trochę baśniowo i gęsto i pięknie!) zachęcam zatem do zapoznania się z tą mangą - głównie ze względu na ciekawy i wspaniały klimat - dość oryginalny... zarówno "post nuklearny" jak i przepełniony magią! polecam!





do przeczytania tutaj:
http://www.onemanga.com/Kagijin/
chapter Zero jest oderwany od fabuły - jest wprowadzeniem do niej - dalej akcja toczy się kilka lat później. czytajcie i piszcie mi tu opinie! ale mi to już!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100