• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Backyard Babies
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-23, 15:10   Backyard Babies

Dymitr napisał/a:
bezkompromisowy, brudny rock and roll....the way I like it.. :)
Co Wy na to ??

http://pl.youtube.com/wat...feature=related
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

I rewelacyjny cover

http://pl.youtube.com/wat...feature=related



Angie napisał/a:
Backyard Babies wyskoczyli mi na last.fm w wykonawcach polecanych po przesłuchaniu The Hellacopters :P Postanowiłam więc przyjrzeć im się bliżej, które płyty poleciłbyś na początek? Dużo ich wydali i nie wiem za co zabrać się najpierw ;D
Te kawałki, które zapodałeś są naprawdę niezłe, na poprawienie humoru w sam raz ;)



Dymitr napisał/a:
Stockholm Syndrome i Diesel and Power są chyba najlepsze... ale to jest taka kapela, że możesz swobodnie słuchać nie po płytach ale po ulubionych kawałkach...nie są to w żadnym stopniu koncepcyjne albumy, ani utrzymane w konkretnym klimacie.. na początek youtube Ci wystarczy, a potem ściągaj co popadnie (zaczynając od tych dwóch, które polecam :) )



Angie napisał/a:
Przesłuchałam na razie "Stockholm Syndrome" i powiem tyle- miazga! Może ta muzyka nie urzekła mnie aż tak bardzo jak The Hellacopters ale i tak jest zajebista. Szczególnie kawałek "Earn the Crown", ach. Później wezmę się za resztę płyt ;) Ale teraz znowu wracam do moich smutasów bo mam taki ch***** humor że żaden rock & roll tu nie pomoże.



kaco321 napisał/a:
Racja, Stockholm Syndrome miażdży. Mnie najbardziej urzekł kawałek, który podałeś w pierwszym poście A Song For The Outcast. Ale co oni tak naprawdę grają ? niby R'n'R, jedni tagują Hard Rock, drudzy Punk. Tak czy inaczej, są zajedwabiści.



Angie napisał/a:
Ja bym obstawiała przy rock & rollu :P Kacper, koniecznie jeszcze posłuchaj The Hellacopters, podobne klimaty. Album "Head Off" to po prostu cud, miód i orzeszki.



Dymitr napisał/a:
kaco321 napisał/a:
Mnie najbardziej urzekł kawałek, który podałeś w pierwszym poście A Song For The Outcast. Ale co oni tak naprawdę grają ? niby R'n'R, jedni tagują Hard Rock, drudzy Punk. Tak czy inaczej, są zajedwabiści.


Mi też ten kawałek podchodzi najbardziej...dla tego go właśnie zarzuciłem tu..

Jak piszę, że coś jest "czystym,bezkompromisowym rock and rollem", to nie chodzi mi o typ muzyki , (gdyż,przez rock and roll głównie rozumie się Beatlesów, Rolling Stonesów itp.) ale raczej o zjawisko, filozofię...na zasadzie "rock and roll i do przodu ! " :) . Także właściwie tagują, jako Hard Rock... Mieli też Punkowe epizody, jak np. ten: http://pl.youtube.com/watch?v=pS-uIToGe-w , czy też covery The Clash i Ramones...ale w całokształcie jest to kapela HR


Angie napisał/a:
Ja bym obstawiała przy rock & rollu :P


Bo za dużo doomu słuchasz, i co jest ździebko skoczniejsze i lżejsze, od razu emerytami Ci trąci ;P :D



edgeofthorns napisał/a:
haha, kwestia czasu, a bedziesz sapac w autobusie na pacjenta co zajmuje miejsce :P

Kapela fajna. Nie wygladaja, zeby mieli wielki dorobek. Ilez wydali?

Poza tym "A Song For The Outcast" tez mi przypadlo zajebiscie do gustu. Jak sam powiedziales dirty rock&roll :D moze nie tak brudny jak Motorhead, ale do schludnych i czystych nie nalezy ;P




Dymitr napisał/a:
Z pamięci nie dam rady, więc się posilę ściągą :)

* Demo (MC, 1987)
* Something to Swallow (EP, 1991)
* Diesel & Power (CD 1993)
* Electric Suzy (7" 1994)
* Supershow (with The 69 Eyes) (7" 1996)
* Look at You (7" 1997)
* Highlights (7" 1998)
* Is It Still Alright To Smile? (7" 1998)
* Total 13 (CD 1997)
* Brand New Hate (7" 2001)
* The Clash (7" 2001)
* Making Enemies is Good (CD 2001)
* Independent Days (2CD 2001)
* Safety Pin & Leopard Skin (CD 2002)
* From Demos to Demons 1989-1992 (CD 2002)
* Minus Celsius (7" 2003)
* Stockholm Syndrome (CD 2003)
* A Song For The Outcast (7" 2004)
* Friends (7" 2004)
* Jetlag The Movie (DVD 2005)
* Live in Paris (CD 2005)
* People like People like People like Us (CD 2006)
* Backyard Babies (CD 2008)


http://www.backyardbabies.com/ - czeka out



edgeofthorns napisał/a:
dziadki:D faktycznie, sporo tego calkiem. Na tych zdjeciach na stronie widac, ze nie przezywaja wciaz pierwszej swiezosci :P

Daja rade panowie ;]
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-04-22, 11:15   

_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-04-22, 11:15   

Mam problem. Uczę się intra do A Song For The Outcast na gitarze. Mam tabulaturę, do GP5, więc idzie dobrze ale mam problem. Na samym początku jest " ~7..." czyli mam zrobić slide, ale z czego ? z pustej struny ? jak to się robi ? uderzamy pustą strunę, najeżdżamy palcem na pierwszy próg i robimy slide na 7 ? Tutaj jakby ktoś chciał to można pobrać to:
Kod:
http://www.911tabs.com/link/?5390786
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-04-22, 11:25   

Pomiń ten slajd...on jest niewyraźny...albo uderz 0 i momentalnie dociśnij na 7 (mniemam, że na elektryku grasz )
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-04-22, 20:14   

Tak na elektryku. No i będę robił jak mówisz. Poszukam jeszcze innej tabulatury.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100