• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Yann Tiersen
Autor Wiadomość
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-07-08, 14:06   Yann Tiersen

Jak można opisać tego utalentowanego Francuza? Strzecha niesfornych włosów na głowie, butelka piwa trzymana za szyjkę i melancholijne spojrzenie. Multiinstrumentalista - skrzypce, akordeon, gitary, przeróżne instrumenty klawiszowe i własny cichutki głos, to jego instrumenty. I w końcu twórca minimalistycznych, ale rozmarzonych kompozycji. Kompozycji o jesiennych barwach, w których nostalgia i melancholia niekiedy przeplata się z uśmiechem, radością i żywiołowością. Często zaprasza zaprzyjaźnionych wokalistów - Dominique A, Lisę Germano, Claire Pichet czy Natachę Regnier. A w tym wszystkim nieustannie obecna jest magia Francji, czar słonecznych ulic Paryża i urok jesiennej Bretanii...

Zaczynał od klawesynowego, uroczego brzdękolenia na albumie La Valse des Monstres i już genialnego, jednak niedostrzeżonego Rue des Cascades. Popularność we Francji przyniosła mu trzecia płyta, Le Phare. Na całym świecie zdobył sławę jako twórca ścieżki dźwiękowej do filmu Le Fabuleux Destin d'Amelie Poulain - w Polsce po prostu Amelia. Już kojarzycie o kogo chodzi?

Ten człowiek całkowicie zmienia postrzeganie akordeonu jako dorzynacza uszu w przejściu podziemnym na dworcu.



Dyskografia:

La Valse des Monstres (1995)
Rue des Cascades (1996)
Le Phare (1998)
Tout est Calme (1999)
L'Absente (2001)
Yann Tiersen & Shannon Wright (2004) - razem z Shannon Wright
Les Retrouvailles (2005)

Ścieżki dźwiękowe do filmów:

Le Fabuleux Destin d'Amelie Poulain (2001)
Good Bye Lenin (2003)
Tabarly (2008)

Do posłuchania:

Monochrome
La Jetée
Le Quartier
Summer '78
L'echec
Sur le Fil
Something to live for
Naval

Miszcz!
_________________


 
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2009-07-08, 15:14   

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-07-08, 15:14   

Miałem z nim styczność chwilową jakieś 2 lata temu, kiedy to zafascynowała mnie nim pewna osoba. bardzo spodobało mi się to co pan Tiersen wyczyniał ze skrzypcami w pewnej piosence. poza tym jakiś koncert widziałem i przesłuchałem kilkukrotnie 2 płyty. muszę do niego wrócić i to praktycznie pewne. ach. posłuchamy zobaczymy napiszemy. ale póki co mam dużo do słuchania, więc pan Yann jeszcze trochę musi poczekać. Choć akurat myślę że pojawi się u mnie zapotrzebowanie na iście w tę stronę. więc może poleci do góry w kolejce.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 02:29   

Podoba mi się to. W sumie całkiem niedawno wszedłem na profil lasta Natty i jakoś mnie zaintrygował ten muzyk. Coś mnie zachęciło aby sięgnąć po jego muzykę i sięgnąłem. Słucham sobie albumu "Le Phare" z 1998 roku i muszę powiedzieć że w tym jego minimalistycznym stylu muzykowania coś jest. Każdy utwór jest inny, ma inny klimat od takie zagranego na fortepianie "Sur Le Fil" - który btw jest genialny, smutny i bardzo super hehe, po takie skoczne kawałki jak "Les Jours Heureux". Na tej płycie wspomagają tego gościa Claire Pichet i Dominique A oboje mi nie znani artysci ale wypadają fajnie.
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2010-05-01, 16:12   

Sur le fil jest przegenialne! kocham całe 'le phare' i w ogóle prawie cała dyskografię Yanna :)

Dawaj teraz "L'Absente"
_________________


 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 16:15   

Natta napisał/a:
Dawaj teraz "L'Absente"


Jak tylko znajdę chęć na takie granie to posłucham. Wczoraj w nocy trochę znowu słuchałem 'le phare' właśnie. Idealnie w nocy się tego słucha :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100