• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
The White Stripes
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-08, 01:22   The White Stripes

THE WHITE STRIPES




The White Stripes to zespół założony w Detroit w 1997 roku przez wyimaginowane rodzeństwo będące w rzeczywistości byłym małżeństwem. Mają na koncie już 6 albumów które zdobyły bardzo dużą popularność wśród "alternatywnej" publiczności. Grają oszczędny w brzmieniu alternatywny rock z dodatkami bluesa i punka.... wychodzi im to bardzo fajnie... albumy są prawie zawsze opakowane rockiem na najwyższym poziomie... nie ma mowy o jakiś pójściach na łatwiznę ... liczy się przede wszystkim poziom artystyczny i bardzo dobra zabawa, wiem że może to nie powinno iść w parze ze sobą ale jednak... posłuchajcie...

Dyskografia:
* The White Stripes (1999)
* De Stijl (2000)
* White Blood Cells (2001)
* Elephant (2003)
* Get Behind Me Satan (2005)
* Icky Thump (2007)

Skład:
Jack White - gitara, wokal
Meg White - perkusja, wokal

Moja ulubiona piosenka - Hotel Yorba

Icky Thump

My Doorbell

The Denial Twist We're Going To Be Friends
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2009-08-08, 01:37   

 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-08-08, 01:37   

osz Pierniku toż to świetny zespół. jak mogło go tutaj zabraknąć. cóż ja najbardziej uwielbiam płytę icky thump (teraz mogę mylić piosenki z płytami (w sensie mylić która na której jest)) a na niej zwłaszcza "you don't know what love is" w sumie to uwielbiam każdą piosenkę na tej płycie... płyta świetna... wewnątrz te irlandzkie motywy... cała płyta świetna - nie słuchałem w sumie w tym roku... i pamięć już nie ta więc tytułami żąglował nie będę... w sumie najwięcej słuchałem tej płyty oraz "get behind me satan" no i płyty na której jest "seven nation army"

zespół bez kitu świetny i bezkompromisowo ożywiający rock'n'rolla jak dla mnie. pan White doprawdy pokazuje że wie "jak to robić" z gitarą. pełna energii muzyka, co najważniejsze dla mnie przynajmniej - jest ona na prawdę klimatyczna - kurde to jest koleś z gitarą i gościara na bębnach - i potrafią pokazać że nie potrzeba im niczego więcej - żadnych fajerwerków do robienia naprawdę zajebistej muzy!!! kurde piosenki są proste a to co White czaruje na gitarze do prawdy mnie zadziwia i powala!

dodam jeszcze kawałki które moim zaniem powinny się pojawić tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=8xsF9fHdAfo - moja zdecydowana faworytka...

http://www.youtube.com/watch?v=VutMLnjXTY4 kolejna rzecz idealna w swej prostocie... wręcz powalająca!

http://www.youtube.com/watch?v=QKntY8WkNYQ uwagi takie same jak powyżej ;)

jest jeszcze kilka takich co to mnie gniotą ale nie pamiętam tytułu - ale jak sobie przypomnę to powklejam. albo nie - pozamawiajcie sobie icky thump i będzie gitesowo!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-08, 01:59   

Ja Jogu też uważam że "Icky Thump" jest płytą wybitną... jest super każdy dźwięk... każda nuta... niby te wszystkie dźwięki są niechlujne, takie bez ładu i składu ale to właśnie jest ich moc... ten żywy pokaz rock'n'rolla...tu słychać wszystko, czasami nawet jak Meg coś tam mówi do Jack'a podczas nagrywania... to jest dusza tej muzy... ja teraz katuj "White Blood Cells" super rzecz!!!
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-08-08, 02:08   

właśnie - od czasu do czasu pojawia się band który jakby porusza całego rocka i przypomina mu co to jest rock'n'roll... WT to właśnie jest taki band. bo jakby na to nie patrzeć to ta niechlujność pojawiała się jakoś przez lata 80 i na początku lat 90, ale przez ostatnią dekadę niejako zapomnieliśmy że w rocku chodzi o to żeby po prostu wziąć wiosło i wypieprzyć całą harmonię i wszystko co powinno się we wzorowej kompozycji znaleźć i po prostu zagrać! zagrać muzykę pełną energii, i jednocześnie zagrać ją tak żeby to było coś! no Stripesi przypomnieli nam o co tutaj chodzi! założę się że część tych piosenek powstała pod wpływem chwili... mimo swojej prostoty ta muzyka ma w sobie coś... bez kitu - widać że White na gitarze grać umie i robi to niesamowicie!

[ Dodano: 2009-08-08, 02:10 ]
to że ośmieszają wręcz wszystkich którzy miesiącami doprowadzają swoje brzmienie do perfekcji... kurde oni nagrywają płytę z biegu - to co mówisz Dominik - kurde tam słychać jak oni ze sobą gadają w czasie między zwrotkami... to jest coś niesamowitego... czystość brzmienia mają gdzieś i w ogóle... czad!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-08-09, 19:32   

Cóż zespół... zajebioza! uwielbiam ich :) zainteresowałem się po tym jak usłyszałem, że to blues punkowy band, myślałem że to coś a'la Nick Cave and the Bad Seeds :DD mimo wszystko są świetni. Uwielbiam teksty Jacka White'a. W prawdzie przesłuchałem tylko Elephant ale i tak uważam, że grają dobrą muzykę. Muszę jeszcze spróbować Icky Thump.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-05-23, 21:19   

semako napisał/a:
właśnie - od czasu do czasu pojawia się band który jakby porusza całego rocka i przypomina mu co to jest rock'n'roll... WT to właśnie jest taki band.


WT?

...Within Temptation?? :DD
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-05-23, 22:49   

ożesz Ty przeinaczaczu! każdy wie że się pomyliłem! WS oczywiście! łaaa! :P
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2010-05-26, 11:23   

Zespół znałem z radia, telewizji, jakieś pojedyncze kawałki były mi znane, ale nigdy nie słuchałem całego albumu:) I dziś zapodałem sobie całą dyskografię i album Icky Thump wgniótł mnie w fotel. Świetna muzyka, genialne teksty i ta cała oprawa muzyczna, bardzo lubię Conquest, You Don't Know What Love Is... Zaczynam od płyty najnowszej ale zapoznam się z całą dyskografią;) Dobra rzecz, ba nawet bardzo dobra, polecam też projekt Dead Wetaher:D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100