• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Neurosis - The Eye of Every Storm
Autor Wiadomość
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2010-02-19, 01:38   Neurosis - The Eye of Every Storm

1. Burn - fajny wstęp, bardzo mi się podoba, a potem beznadziejny wokal na tle różnych dzwięków. Ten wokal jest okropny, nie mogę go słuchać, ale wszystko poza wokalem perfekcyjne. Fajne zwolnienie, i ta melorecytacja - nieudana prawie tak jak wokal.

2. No River to Take Me Home - muzycznie poodoba mi się bardzo bardzo bardzo, ale jak mam do czynienia z takim "wokalem" no to dajcie spokój, jakiś taki dla mnie wymuszony, ciężki, żeby pasować do instrumentów. Nie podoba mi się i już;)
fajny zabieg, że równocześnie słychać dwa głosy z innymi tekstami:D
Świetna pauza gdzieś około 6:40 i same instrumenty naparzają bez tego głosu. I tam gdzie nie ma woaklu jest genialnie;)

3. The Eye of Every Storm - Tytułowy numer, więc pomyślałem, że mnie rozwali, pociągnie do Hadesu, a tu nic z tych rzeczy. Podobają mi się te wstawki, te wokalizy, nawet bardzo;)
Perkusja tutaj ma ogromne znaczenie.

4. Left to Wander - Ale mam ciary, jestem kurwa wstrząśnięty jaka muzyka, jak to jest idealnie wszystko przemyślane, każde uderzenie pałeczką w perkusję;) a wszytsko się zepsuło zaraz jak ten pogrzebowy, leniwy gaj wszedł ze swoim przejmującym wokalem:)
To, co dzieje się w końcówce tego numeru, to normalnie głowa mała;) Kocham część instrumentalną tego albumu:D

5. Shelter - doczekałem się na instrumentalny numer, spokojny, gitary wywijają cuda, delikatne cuda, słychać jakieś szepty w tle, ale na szczęście są one mało słyszalne;)

6. A Season in the Sky - No w tym numerze mi się nawet podoba wokal, fajnie brzmi w tle tych szarpanych gitar, powtarzanie słów, zabawa słowami, niesamowicie mi się to podoba, ale nie w tym wykonaniu, choć w tym numerze brzmi OK:) i genialny tekst:)

7. Bridges - instrumenty klawiszowe, pięknie, wybijają rytm, w tle waląca perkusja i wokal. I znów zastrzeżenia do wokalu, teraz za przeproszeniem to ten pan krzyczy jakby robił kupę:) sili się niesamowicie;) Po 5 minucie, następuje zmiana rytmu, wchodzą niesamowicie brzmiące gitary i słowa:
You've started a fire , you've started a fire you can't put out
You've burned your bridges, can't go back from where you came
Co akurat mi się niesamowicie podoba;) świetny numer, świetny:)
Niesamowite wzmocnienie instrumentów, perkusji, gitar, świetne;DDDD

8. I Can See You - Aaaaaa umrłem, wiolonczela;) za sam udział tego instrumentu moce 5;) Bo tak potęguję doła jak nic;D wokal OK, spokojny, płynący na tle gitar i wiolonczeli:) ale po chuja ten wokal się wzmacnia, nie mógłby być do końca taki fajny spokojny?

Reasumując album bardzo zjadliwy, wydaje mi się, że ciężki w odbiorze. Wszystko mi psuł ten wokal, o ile można go tak nazwać:) Muzycznie jestem pod wielkim o ile nie pod ogromnym wrażeniem:D Nie wiem, może na innych płytach ten wokal jest inny:) szkoda, że nie dałeś mi alnumu z Jarboe, bo ją kocham, więc miałbym jakiś czynnik dodatkowy, ale album sam w sobie bardzo dobry, wokal to jeden z elementów, więc nie będzie aż tak nisko:)
Daję mocne 6,5 ale tylko i wyłącznie przez wokal:)
_________________
 
 
REKLAMA

Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wysłany: 2010-02-19, 10:07   

 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 10:07   

DarkMoonlight napisał/a:
Nie wiem, może na innych płytach ten wokal jest inny:)


Chciałbyś hahaha ...

Mnie całość niszczy. Dla mnie to album genialny, najlepszy jaki wydał Neurosis, wokal wg mnie jest genialną częścią całości, nie wyobrażam sobie jakiegoś ładnego wokalu czy to pani czy to gościa... tu wokal musi niszczyć umysł tak mocno jak się tylko da i to robi. Ale cóż nie każdemu musi się podobać. Fajna recka :D
 
 
Sujoy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-07, 20:16   

Najsłabsze Neurosis, nie licząc dwóch pierwszych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100