• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Carrion
Autor Wiadomość
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2010-07-19, 18:12   Carrion

CARRION




Na początku 2003 roku w Radomiu powstaje zespół CARRION.

Rok później, 25 listopada 2004 roku ma miejsce oficjalna premiera pierwszej EP`ki zespołu pt. "L.A.F.F.C.", na której znalazły się 3 utwory oraz prezentacja multimedialna zawierająca wideoklip "Zapach szarości".

W styczniu 2005 roku teledysk wchodzi na listę "DeTonacja" w telewizji ITV, gdzie utrzymuje się przez 2,5 miesiąca. W tym samym czasie, utwór ukazał się również jako propozycja do listy przebojów Trójki.

W marcu 2006 zespół dostał zaproszenie do programu "Muzyka na żywo" w TVP (wywiad oraz fragment warszawskiego koncertu). Również w tym roku, zespół zdobył wiele nagród (I miejsce na festiwalach: Malborski Przegląd Muzyczny w Malborku, Morrock ’06 w Morągu, I Małopolski Festiwal Rockowy w Brzesku, Muzyczna Jesień w Sierpcu, II miejsce na Muzycznej Jesieni w Grodkowe i nagrodę publiczności na Festiwalu Zderzak w Zgierzu).

W 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM Music PL. 30 sierpnia tego roku ukazał się debiutancki album nazwany po prostu "Carrion". Krążek promowały single: "Trzy słowa...", "Trudno uwierzyć" (do których zostały nakręcone wideoklipy) oraz "Betel" i cover Black'a "Wonderful Life". Utwory można było usłyszeć w większości radiostacji (m.in. Trójka oraz Jedynka PR, Radio Dla Ciebie, Antyradio - utwór Wonderful Life 2 razy na pierwszym miejscu czy Radio Fabryka - utwór Betel 9 razy z rzędu na pierwszym miejscu).

W 2008 roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w największym w Europie Środkowo - Wschodniej festiwalu Metalmania 2008. Również w tym roku Carrion nagrał swoją wersję utworu "This Corrosion" zespołu Sisters Of Mercy, który znalazł się na składance "Sittin` In The Bar For Hours - Tribute to SOM". Oprócz tego, utwór "Trzy słowa…" z debiutanckiej płyty, znalazł się na dwupłytowej składance "Antyradio - Rock, Honor, Ojczyzna".

Na początku 2009 roku, zespół wyruszył w trasę koncertową obejmującej miasta na terenie całego kraju. W kwietniu kapela ponownie zaszyła się w radomskim K&K Studio aby zarejestrować materiał na drugi krążek. W międzyczasie Carrion wziął udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock 2009 i został wybrany do półfinałowej dwudziestki, jako jeden z ponad 500 zespołów, co zaowocowało zamieszczeniem utworu "Zapach szarości" na składance "Przed Woodstockiem 2009". Pod koniec roku miała miejsce premiera nowego singla "Sztandary Eloi" zapowiadającego nową płytę zespołu, co zaowocowało zamieszczeniem go na playlistach radiowych oraz pierwszych miejscach list przebojów (m.in. Eska Rock, Antyradio).

Rok 2010 dla zespołu zaczął się bardzo owocnie. Drugi singiel "Nie bez wiary" w którym wystąpił znakomity polski oboista Tytus Wojnowicz stał się jednym z najczęściej granych utworów w kraju, stając się tym samym nowym hitem zespołu. Premiera płyty "El Meddah" została ustalona na 26 marca 2010 roku. Krążek promuje ogólnopolska trasa koncertowa Eska Rock Tour 2010.

Zapach szarości
Trudno uwierzyć
Sztandary Eloi
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
REKLAMA 
The Great

Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Wysłany: 2010-07-19, 19:03   

 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2010-07-19, 19:03   

Świetna muzyka, ale zupełnie nie mogę się przekonać do wokalu. Nie pasuje mi tutaj.
Riff w "Zapachu szarości" jest świetny, nawet nie gawędzą mi te przeszkadzajstwa gdzieś w tle. I te soczyste flażolety!
Jestem miłośnikiem flażoletów! Jak dostałem do łap pierwszą sensowną gitarę (którą notabene sprzedaję, jakby ktoś był zainteresowany) od kumpla, zapytałem go jak się robi "to coś" mimo tego, że nie potrafiłem zupełnie grać. Nauczyłem się robić flażolety, a później zacząłem się dopiero uczyć grać tak na poważnie :P

A te tutaj są boskie! :D
Co z tego, bo wokal mi nie leży zupełnie w tym zespole. Jakby wpierniczyć tutaj Olę Wysocką z MO byłoby kotnie ;]
_________________

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2010-07-19, 19:05   

Wokal czasem - podkreślam CZASEM - jak dla mnie zajeżdża trochę Chrisem Cornellem.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2010-07-19, 19:08   

Mnie się skojarzyło, nie wiem w sumie czemu, z Comą.
A gość ma faktycznie nieco podobną barwę głosu podobną do Cornella.
_________________

 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-07-20, 00:32   

Słyszałem na żywo jak grali u nas w Ostrowie przed Totentanz, chyba z dwa lata temu. Dobrze czadzili, czas się zapoznac ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100