• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sonic Youth
Autor Wiadomość
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
  Wysłany: 2009-02-26, 17:52   Sonic Youth


Ikona alternatywy lat 80, 90 i 00. Zespół bez którego oblicze droneu, shoegazeu i współczesnej muzyki eksperymentalne byłoby inne. Zainspirowani z jednej strony awangardowymi kompozytorami jak John Cage, Glenn Branca, z drugiej art punkowymi zespołami jak The Fall, Wire, Wipers (i ofc. The Velvet Underground) potrafili stworzyć coś nowego. Niepowtarzalne brzmienie gitar, niekonwencjonalne strojenia, eksperymenty, noise - zapakowane w solidne rockowe kawałki. Przez krótki okres (2-3 pierwsze albumy) należeli do awangardowego ruchu artystycznego No Wave.

Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2010-05-29, 21:54, w całości zmieniany 13 razy  
 
 
 
REKLAMA

Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
  Wysłany: 2009-02-26, 18:02   

Ostatnio zmieniony przez hans 2010-05-29, 21:54, w całości zmieniany 13 razy  
 
 
hans
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-26, 18:02   

czuje troche dystans do rzeczy ktore maja etykietke "klasyczna nowojorska alternatywa". ale juz od dluzszego czasu kumpel z pracy proboje mnie gwaltem/podstepem zmusic do wsluchania sie w nich.

jestem na etapie walki z tymi linkami wklejonymi przez Ciebie i myslalem ze bedzie gorzej.

z innej beczki od jakiej plyty najlepiej zaczac zeby miec mniej wiecej przekroj tego jak graja studyjnie i przy okazji nie zniechecic sie =]?
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-02-27, 15:24   

Zadałeś jedno z trudniejszych pytań :-P mają wiele udanych płyt, ale jakby przeczytać na jakimkolwiek forum o nich, to będą się przewijały głównie albumy: Dirty (dobry album z hiciorami) Sonic Nurse, Rather Ripped (kilka ballad, i utworów z pazurem), i Daydream Nation (ich najbardziej znany album - z niego pochodzi Teenage Riot. No chyba, że szukasz psychodelicznych klimatów to Confusion is Sex. Radzę, jeszcze popytać kolegi, ale zapewne obrzuci Ciebie tak jak ja, kilkoma albumami :mrgreen:
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-02-27, 22:19   

Nie znam za bardzo twórczości Sonic Youth więc się za wiele na ich temat nie wypowiem. Chciałam tylko napisac że jest taki jeden kawałek, który totalnie mnie urzekł jak tylko go usłyszałam. Zwie się "Do you believe in rapture". Jest taki... ascetyczny i do tego ten niedbały wokal mnie rozwala. Naprawdę coś bardzo ładnego :)
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-02-28, 10:07   

Naprawdę ładny utwór ;) . To z Rather Ripped, czuć nowojorską lekkość :P
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2010-09-18, 21:29   

Ach odpaliłem sobie właśnie i właśnie tez również kończę tą wspaniałą płytę Rather Ripped gdzie lekkość głosu Kim Gordon naprawdę sprowadza bicie mojego serca na szybszy puls, niesamowita lekkosc przypomina mi te wszystkie wspaniale pikniki licealne i zajadanie sie waflami ryzowymi marzac i marzac, prawdziwy niezal nieskurwiony brytyjska plytkoscia...
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-09-18, 22:02   

Hmmm nie wiem czy to zachęcające ale na innych płytach (zwłaszcza tych wcześniejszych) brzmi jak mszcząca się, zgwałcona kobieta :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2010-09-18, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2010-09-18, 22:06   

Dla nas, mezczyzn zachecajace na pewno, dla lesbijek pewnie rowniez, chociaz nie wiem.
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
Ostatnio zmieniony przez Rob 2010-09-18, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100