• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Broken Social Scene
Autor Wiadomość
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-05-20, 14:02   Broken Social Scene







okej - kanadyjski zespół założony w Toronto w 1999r. do tej pory wydał 4 albumy. składa się na stałe z kilkunastu osób - w porywach nawet do 20 (tylu wymienionych członków znalazłem w różnych opisach:D). Jeśli wyobrażacie sobie piosenkę graną przez kilkanaście osób na raz jako chaos... to dobrze sobie to wyobrażacie :] takie było moje pierwsze wrażenie - "oł maj God!!! kiedy się tu w końcu jakaś w miarę stała rzecz trafi..." no bo tak - po pierwsze - burza rytmiczna... perkusistę podejrzewam o ADHD... po drugie - niezwykłe barwy w melodiach - wszystko jest tu żywe i energiczne - momentami ciężko złapać określoną melodie... po trzecie... wokalnie... też burza - wiele osób tu śpiewa - nie koniecznie i nie zawsze dbając o jakąś czystość tego śpiewu... nie raz mam wrażenie że kogoś nagrali z ukrycia jak sobie śpiewał... :)

wiem wiem brzmi dziwnie - ale w całym tym oceanie dźwięków, pełnym dziwnych gitar, klaskania, jakichś radosnych okrzyków, dziwnych dźwięków, braku harmonii, stukania, dzwonków... można znaleźć coś niezwykłego, czego wielu zespołom brakuje - prawdziwość!!! tutaj naprawdę słychać jak ta wielka grupa musi chodzić na kompromisy żeby to nagrać... po pewnym zagłębieniu się w tę muzykę da się poczuć jakąś niesamowitą magię... pełną radości... momentami mam wrażenie że utwory są nagrywane "z biegu" i były improwizacjami które zamieniły się niby przypadkiem w pełne kompozycje...
Kacper - mam wrażenie że to kolejny zespół, który będzie mega pasował i Tobie i mnie... polecam baaardzo!

stars and sons zczajta klaskanie gdzieś około1:40 :DD

pitter patter goes my heart no tak bo również masa liryczności się tu mieści... więc spokojniej :)

anthems for a seventeen years-old girl pięknie spokojna... kocham ją :DD

windsurfing nation chyba moja ukochana - w pełni oddaje spontaniczność tej muzyki, jej chaotyczność i radość w nią pakowaną i z niej płynącą!!! sprawdźcie!!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-05-24, 16:44   

_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-05-24, 16:44   

Naprawdę dobry zespół. Post-Rock zazwyczaj kojarzy mi się ze spokojnymi bandami, a ich niektóre kawałki mają bardzo dużo energii :B Bardzo lubię Windsurfing Nation i Handjobs for the Holidays ale moim faworytem jest Superconnected. Na żywo brzmią równie dobrze. Nie odczuwam jednak ADHD perkusisty :P
---
Właśnie oglądam jakąś koncertówkę... J Mascis gościnnie, nice.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100