• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Tenhi
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-24, 22:08   Tenhi

pp3088 napisał/a:
"Tenhi jest fińskim zespołem grający muzykę darkfolk. Nazwa zespołu w języku starofińskim oznacza mądrego starca lub jasnowidza.



Muzyka grana przez zespół jest mroczna i minimalistyczna. Podczas gdy sekcja rytmiczna gra raczej w rockowym stylu, wokal i sekcja melodyczna są pod dużym wpływem muzyki folkowej. Zespół używa wielu instrumentów niespotykanych w muzyce rockowej, takich jak drumla, didgeridoo czy udu. Teksty utworów pisane są w języku fińskim."

Świetna, klimatyczna rzecz. Naprawdę urzekający folk z Finlandii. Najbardziej trafnie pasuje do opisu muzyki cytat znajdujący się na płycie Kauan:
„Wyobraź sobie mglistą noc w Finlandii. Jesteś sam gdzieś w głębokich lasach w pobliżu jeziora.
Z każdym oddechem czujesz mroźne powietrze w swoich płucach, wdychając mistyczną scenerią głębiej i głębiej w swoją duszę.
Każdy oddech niesie cię bardzie i bardziej w starą krainę mitów.
Zamykasz oczy i znajdujesz się w momencie, który pragniesz zachować na zawsze...”

Nankin Laulu - piękna rzecz, jedna z najcudowniejszych piosenek, jakie miałem zaszczyt usłyszeć.
Laulaian Sinulle
Huomen - również magia.



Karharoth napisał/a:
Powiedzieć, że Tenhi gra piękną muzykę, to za mało, dużo za mało. Niesamowity, wciągający klimat, dużo smutnych aranżacji.Jeden z moich ulubionych folkowych zespołów.

Suortuva(Warkocz bodajże po fińsku), mój ulubiony utwór:

http://pl.youtube.com/watch?v=ORBaYeLlRKs



jog napisał/a:
oj Ciekawie brzmi muszę przyznać - trzeba mi się z tym bliżej zapoznać... dziękuję!!



Bart napisał/a:
Znam wyrywkowo, piękna muzyka. Kauan gra nieco zbliżone dzwięki.



pp3088 napisał/a:
Też lubię, szczególnie Savu. Rosyjski zespół śpiewająćy po fińsku, ach ta globalizacja.



Angie napisał/a:
Hehe, podobnie jak KYPCK tylko oni są fińskim zespołem śpiewajacym po rosyjsku :P
A co do Tenhi, też znam ich wyrywkowo. Naprawdę hipnotyzująca i nietuzinkowa muzyka. Nie mogłabym może słuchac jej codziennie, ale w chwilach smutku i melancholii jak najbardziej. Szczególnie album Väre, jednym słowem poezja.
_________________

 
 
 
REKLAMA 
SMOCZY TYRACZ

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 178
Wysłany: 2010-12-29, 23:59   

 
 
 
Gracek_Drake 
SMOCZY TYRACZ


Last.fm: Drake17
Numer buta: 47
Ulubiony muzyk: Za dużo ich.
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 178
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2010-12-29, 23:59   

Jak tylko zobaczyłem nazwę tematu to wiedziałem, że gdzieś już to słyszałem, tylko nie bardzo wiedziałem gdzie. I teraz już pamiętam. Bardzo dziękuje za przypomnienie mi o tym zespole. Swoją drogą ktoś mógłby mi polecić jakieś inne podobne zespoły>?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100