• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
DOUBT
Autor Wiadomość
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-07-06, 15:59   DOUBT



Doubt. ogólnie to horroro - thrillero - psycho - zagadko - coś tam! grupa młodych ludzi gra sobie w pewną gierkę na swoich telefonach. Polega na tym że wśród nich kryje się jeden wilk. Wilk codziennie zabija jednego zająca (gracza). Jednak zające codziennie zbierają się i wybierają tego kto ich zdaniem jest wilkiem, i zabijają go. :D Ciekawa gierka. i pewnego dnia gracze postanawiają spotkać się na realu. i się spotykają. idą na zakupy, później bawią się w jakimś klubie karaoke... i w dziwnych okolicznościach tracą przytomność...

rano główny bohater budzi się w jakimś zamkniętym pomieszczeniu... obok niego siedzi jakiś koleś, rozmawiają... ogólnie nie wiadomo co się stało... każdy bohater ma wytatuowany kod kreskowy, którym może otworzyć jedne drzwi, za pierwszymi drzwiami znajdują zmasakrowane zwłoki jednej z dziewcząt z którymi bawili się dzień wcześniej... powoli znajdują się kolejne osoby. zdają sobie sprawę że wśród nich jest wilk, którego trzeba znaleźć żeby skończyć tę chorą grę.co jakiś czas ktoś ginie. plątają się po ciemnych korytarzach, cała akcja dzieje się w kilku pokojach, postaci wzajemnie się oskarżają i atakują... Niesamowity klimat klaustrofobii, nieufności, paniki... w pewnym momencie bohaterowie docierają do okna zastawionego półkami... wywalają je. i okazuje się że okno jest zakratowane... innym razem główny bohater siedzi związany, i w monitorze widzi jak 2 pokoje obok, morderca podchodzi z siekierą do jego kumpla, po czym kamera się wyłącza, a koleś zostaje znaleziony zawieszony na linie pod sufitem...

Akcja jest niesamowita. kończy się na prawdę dziwnie i zaskakująco... można powiedzieć okrutnie. coś dla prawdziwych twardzieli. trudno przebrnąć przez pierwszy chap, bo jest wprowadzeniem i jest nudny... ale zapewniam Was że od jego ostatnich stron do samego końca czyta się jednym tchem. z Kacem jesteśmy tutaj PO SRA NI ! dosłownie! z resztą jak zobaczycie końcówkę... też będziecie! no normalnie!
No i uwaga - jest brutalnie. jest siekiera, są odcięte ręce i głowy, są poprzebijane ciała, są wisielcy z odciętymi rzeczami...

zakładam osobny temat, żeby conieco rozruszać Was do czytania i wypowiadania się. wierzę że Weronika, Finn, Sithena i może inni dadzą radę. a powiem Wam że kończy się niesamowicie... i można snuć teorie co do tego co toczyło się dalej. w sumie... możemy się umówić że takie rozmowy o treści będą prowadzone na niebiesko i będą to spoilery, więc jak co, to proszę nie czytać niebieskich tekstów coby nie psuć sobie super zakończenia, ok?

http://fc06.deviantart.ne...misora_chan.png



polecam i zapraszam do lektury :) całość znajdziecie TUTAJ
http://www.onemanga.com/Doubt/
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-07-06, 16:14   

_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-07-06, 16:14   

Ge kurwa nialna manga! Przeczytałem w jeden dzień! 20 chapterów, każdy średnio po 50 stron. Czytajcie, czytajcie, czytajcie! To jest jak dobry horror/thriller. Zapomnijcie na chwilę, że to wytwór Azjatów... people :bigeyes: Manga normalnie zmusza do myślenia i zgadywani (w końcu 'doubt' :DD ) kto jest wilkiem. Jak będziecie czytali to włączcie sobie poebaną muzykę (np. Rudimentary Peni), Jogi powiedział mi dzisiaj, że on słuchał więc teraz ja sobie odświeżam niektóre momenty (zwłaszcza te, gdzie wilk ma maskę królika) przy włączonym Sonia (Rudimentary Peni) po prostu zajebioza. Trochę przypomina mi to Mirai Nikki (mimo, że MN nie jest horrorem).

Przez całą mangę miałem nadzieję, że wilkiem będzie Yuu, chciałem żeby było tak schizofrenicznie :DD Jednocześnie podejrzewałem Mitsuki (czyli w pewnym sensie zgadłem) wiedziałem, że to zbyt piękne aby Yuu był wilkiem, a poza tym on nie miał barcodu - sam bym tak zrobił, gdybym był wilkiem, mógłbym w każdym momencie odsunąć od siebie podejrzenia.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2010-07-06, 16:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-07-06, 16:21   

Dokładnie! zapomnijcie że to jest made in Japan. to przede wszystkim kawał dobrego dreszczu z niesamowitym klimatem, fabułą i przede wszystkim zakończeniem... polecam. czytać i dawać znać jak się podoba :)



Ziomal gdyby Yuu był wilkiem, to nie skończyłoby się tak zajebiście :DD Eiji był zbyt oczywisty na bycie wilkiem... Hajime ze swoim mega-mózgiem też był dość oczywisty... celowałem w Harukę, Rei, i Mitsuki... w Rei przez hipnozę, w Mitsuki przez pozorne niezwiązanie ze sprawą... ajjajaj! ale i tak na końcówce miałem ciarki jakich mało!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-07-06, 16:39   

No zakończenie było epic :DD Ejii racja - narwaniec. Hajime byłby dobrym wilkiem bo wzrok z pod okularów miał groźny, nawet nie wiem dlaczego go wykluczyłem. Rei wykluczyłem jak zobaczyłem ją "martwą" (samym początku), zupełnie nie pomyślałem o tej hipnozie sic :/ Haruka była sexy, więc jak na nią patrzyłem to nie myślałem o Doubcie :DD została mi Mitsuki. Niespodzianka Rei! woah! ganialne zakończenie.

Awwwwwwwwwwwwww żeby zrobili anime!
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2010-07-06, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-07-06, 16:44   

aj Kaco :DD mimo wszystko po części dobre prognozy miałeś. ale ja miałem lepsze :P :DD hahah Cycki Haruki = zakłócacze wnioskowania :DD zgadzam się! hahah i kod kreskowy wybili jej na cyckach :DD



Hajime był zbyt oczywisty, w dodatku od początku grał przywódcę... to by ne pasowało. no w sumie Harukę też wykreśliłem dość wcześnie - jak się tam mściła za swojego chłopaka... czaisz... to było jakoś przed 10tym chapem... jeśli byłaby wilkiem to takie odkrycia byłyby później no nie? wiesz na sam koniec - odkryliby że to ona... poza tym jakoś w 10 chyba chapie znaleźli jej głowę :DD :DD :DD więc nieaktualne. a szkoda szkoda. mogła dłużej piersią poświecić :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-07-06, 16:56   

semako napisał/a:
aj Kaco mimo wszystko po części dobre prognozy miałeś. ale ja miałem lepsze hahah

Wszystko przez ten pierwszy chapter :DD cholernie długi, cholernie nudny, niektóre dialogi czytałem od niechcenia :P Ahhhh a miałem go czytać jeszcze raz :P może wtedy bym miał podobne prognozy do Twoich, ale nie wiem.

semako napisał/a:
hahah i kod kreskowy wybili jej na cyckach

Właśnie! :DD

semako napisał/a:
mogła dłużej piersią poświecić

:rotfl: Zwykły rysunek a tak cieszy oko :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-07-06, 17:06   

ale z nas kurwa chuje zboczeńce i zwyrodnialce! kibicujemy postaci z największym biustem...

a jak ginie dziewczynka na wózku inwalidzkim i jest rozwleczona na ścianie i w ogóle... to po krótkim szoku mówimy "trudno" i wracamy do kibicowania cycatej Haruce! :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2010-11-03, 23:53   

No Doubt hehe
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-11-04, 10:55   

Lupek! przeczytaj a nie pożałujesz! mówię to bez wątpliwości :D hahah
na końcówce padniesz! o rany!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Gracek_Drake 
SMOCZY TYRACZ


Last.fm: Drake17
Numer buta: 47
Ulubiony muzyk: Za dużo ich.
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 178
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2011-02-03, 11:09   

Ja czytałem i niestety nie podzielam zachwytów nad Doubt. Cała historia, która na początku była ciekawa nagle w pewnym momencie straciła swój urok a cała historia (a przynajmniej osoba odpowiedzialna za to wszystko) była do przewidzenia. No dobra, zakończenie może i trochę zaskakiwało, jednak sama postać mordercy już nie. Ogólnie manga zaczyna się ciekawie, ale po tak 15 chapie zaczyna nużyć. Po prostu widziałem lepsze mangi tego typu;p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100