• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Clint Eastwood
Autor Wiadomość
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-13, 00:12   Clint Eastwood

Clint Eastwood





Gdyby nie Clint.. nie istniałaby pewna część kina, takiego jakie kochają głównie faceci. Człowiek instytucja.. znakomity aktor - fakt zmanierowany - ale jednak. Do tego niezwykle utalentowany reżyser. Człowiek posiadający bardzo wiele nagród za swoje dzieła. Mega osobowość, niesamowita charyzma - jeden z nielicznych, którego nie można nie znać. Choćby do tego nie dążył nigdy, stał się częścią popkultury swego czasu.. Brudny Harry na zawsze !! ;]

Biografia (wikipedia):

Przyszedł na świat w dobie kryzysu jako jedyny syn i młodsze dziecko w rodzinie bezrobotnego buchaltera i wędrownego robotnika Clintona Eastwooda Seniora i pracownicy fabryki IBM Margaret Ruth Runner. Ma siostrę Jean Bernhard (ur. 1929). Jego rodzina ma pochodzenie angielskie, holenderskie i szkocko-irlandzkie. Dorastał w klasycznym protestanckim domu klasy średniej. Był introwertycznym dzieckiem, bawił się welwetowym misiem, którego przejął po dziadku i ojcu, roznosił gazety, zbierał butelki. Zagrał tylko raz w szkolnym przedstawieniu. W dzieciństwie często przemieszczał się z rodzicami po Zachodnim Wybrzeżu. W wieku dojrzewania dorastał w Piedmont, w stanie Kalifornia i w 1948 roku ukończył Oakland Technical High School. Będąc nastolatkiem zatrudnił się jako hutnik, potem pompiarz na stacji benzynowej i narzędziowy w zakładach Boeinga. Studiował administrację na Los Angeles City College, uczęszczał także na Seattle University. Po odbyciu służby wojskowej w Armii Stanów Zjednoczonych podjął pracę w wytwórni Universal i rozpoczął karierę aktorską.

Zadebiutował w 1955 roku w czterech filmach klasy B: Zemsta potwora (Revenge of the Creature), Frank marynarz (Francis in the Navy), Lady Godiva z Coventry (Lady Godiva of Coventry) i Tarantula, a trzy lata później zabłysnął w westernie Zasadzka na przełęczy (Ambush at Cimarron Pass, 1958). Jego pierwszym sukcesem stał się udział w serialu CBS Rawhide (1959-65), gdzie jako dzielny rewolwerowiec Rowdy Yates galopował przez prerię, kładąc trupem bandytów.

Ale prawdziwie kasowego aktora zrobiły z niego Spaghetti westerny Sergia Leone. Uznanie zdobył w roli człowieka bez nazwiska ze słynnej "dolarowej trylogii" - Za garść dolarów (Per un pugno di dollari, 1964), Za kilka dolarów więcej (Per qualche dollaro in più, 1965) i Dobry, zły i brzydki (Il Buono, il brutto, il cattivo, 1966), gdzie stworzył niepowtarzalny styl małomównego twardziela o pochmurnej twarzy, którą z rzadka rozjaśnia figlarny uśmiech, strażnika sprawiedliwości ryzykującego życiem, gotowego na każde bezprawie w imię zwalczania zła. Swoją pierwszą główną rolę w amerykańskim filmie zagrał w westernie Powieście go wysoko (Hang 'Em High, 1968) jako zimny, o żelaznej woli, uparty i bezlitosny w swym poszukiwaniu zemsty szeryf Jed Cooper.

Zmęczony rolami twardych mścicieli zagrał porucznika Morrisa Schaffera w wojennym filmie sensacyjnym Tylko dla orłów (Where Eagles Dare, 1968). Sławę zyskał rolą inspektora Harry'ego Callahana w dramacie Brudny Harry (Dirty Harry, 1971).

Bardziej doceniony jako reżyser, odebrał nagrodę Złotego Globu za dramat biograficzny Bird (1988). W 1991 roku uhonorowany został nagrodą publiczności kin amerykańskich za całokształt twórczości. Wielkim sukcesem - Złoty Glob i dwa Oscary - okazał się western w gwiazdorskiej obsadzie Bez przebaczenia (Unforgiven, 1992). Oprócz tego zdobył: nagrodę Błękitnej Taśmy za melodramat Co się wydarzyło w Madison County (The Bridges of Madison County, 1995), nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji za thriller Krwawa profesja (Blood Work, 2002), Césara i Złoty Powóz na Festiwalu Filmowym w Cannes za dramat kryminalny Rzeka tajemnic (Mystic River, 2003). W 1998 roku za swoje dokonania odebrał nagrodę honorową Césara. Kolejne triumfy - Złoty Glob, dwa Oscary, Césara, nagrodę Japońskiej Akademii Filmowej - dostał Eastwood za dramat sportowy Za wszelką cenę (Million Dollar Baby, 2004) z Hilary Swank w roli głównej.

Nagrody

1989 – Złoty Glob za reżyserię (Bird (film))
1993 – Złoty Glob za reżyserię (Bez przebaczenia)
1993 – Oscar za reżyserię (Bez przebaczenia)
1993 – Oscar za najlepszy film (Bez przebaczenia)
1995 – Nagroda im. Irvinga G. Thalberga
1998 – Nagroda honorowa César
2002 – Najlepszy film MFF w Wenecji (Krwawa profesja)
2004 – Nagroda Główna César najlepszy film zagraniczny (Rzeka tajemnic)
2004 – Złoty Glob za reżyserię (Za wszelką cenę)
2005 – Oscar za reżyserię (Za wszelką cenę)
2005 – Oscar za najlepszy film (Za wszelką cenę)
2010 – Nagroda Główna César najlepszy film zagraniczny (Gran Torino)


Wywiad z cyklu Inside the Actor's Studio:

Inside the Actor's Studio - Clint Eastwood part 1
Inside the Actor's Studio - Clint Eastwood part 2
Inside the Actor's Studio - Clint Eastwood part 3
Inside the Actor's Studio - Clint Eastwood part 4
Inside the Actor's Studio - Clint Eastwood part 5
Inside the Actor's Studio - Clint Eastwood part 6
Inside the Actor's Studio - Clint Eastwood part 7
Inside the Actor's Studio - Clint Eastwood part 8
Inside the Actor's Studio - Clint Eastwood part 9
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
Ostatnio zmieniony przez Therion 2011-06-13, 00:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
REKLAMA 
Dwulicowiec

Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Wysłany: 2011-06-13, 00:15   

Ostatnio zmieniony przez Angie 2011-06-13, 00:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2011-06-13, 00:15   

Łomatkobosko! Jak ja go kocham! Brudnego Harry'ego znam na pamięć, dolarową trylogię Sergio Leone mogłabym oglądać aż do porzygu a Gran Torino to już w ogóle kult! Clinciu znajduje się w trójce moich ulubionych aktorów.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

Ostatnio zmieniony przez Angie 2011-06-13, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-13, 00:51   

Też go kocham ! Mój idol z dzieciństwa :) Biegałem po domu w kapeluszu jak miałem koło 8-10 lat i krzyczałem że jestem "kindem Isdłutem" :D :D:D:D
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2011-06-13, 00:59   

Haha :D mnie też Clint kojarzy się z dzieciństwem i sobotnimi westernowymi wieczorami :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2011-06-13, 11:44   

Nie wiem, czy ktoś z Was oglądał animację Rango.. ale tam właśnie jest zawarty piękny hołd dla Clinta.
_________________


 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-13, 11:56   

Hm, miałem obejrzeć któregoś dnia.. ale jakoś ciągle odwlekałem. Dzięki tej informacji uczynię to najprawdopodobniej dzisiejszego wieczoru ;]
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2011-06-13, 17:34   

Jeden z moich ulubionych aktorów, easy w top 5. Zawsze ma zajebiste stroje w westernach (The Good, the bad andthe ugly). Najbardziej lubię go chyba jako Brudnego Harryego, jest tam trochę jak Vegeta z DBZ, taki badass któremu lecą zakola kocham!
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2011-06-13, 18:33   

Uwielbiam Eastwooda, najbardziej w Dolarowej Trylogii i Mścicielu i to chyba tyle, tamte filmy miały zajebisty niepowtarzalny klimat, ostatnio zajebiście wypadł w Gran Torino, im starszy czym lepszy. Jako reżyser też nieźle, chociaż ten ostatni jego film, z Mattem Damonem w roli głównej średni jest :chrust:i:pätyk:
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2011-06-13, 18:35   

Uwielbiam Eastwooda, najbardziej w Dolarowej Trylogii i Mścicielu i to chyba tyle, tamte filmy miały zajebisty niepowtarzalny klimat, ostatnio zajebiście wypadł w Gran Torino, im starszy czym lepszy. Jako reżyser też nieźle, chociaż ten ostatni jego film, z Mattem Damonem w roli głównej średni jest :chrust:i:pätyk:
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-13, 19:46   

Właśnie.. zapomniałem o tym filmie z Damonem. Hm.. ale tam chyba dużo czarnuchów gra... :D
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Oralfabeta 

Wiek: 31
Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 91
Wysłany: 2011-06-24, 23:27   

nie lubię go
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-25, 00:26   

cool story bro
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Oralfabeta 

Wiek: 31
Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 91
Wysłany: 2011-06-26, 07:57   

to się nazywa konstruktywna krytyka bro
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-06-26, 12:38   

CLIT EASTWOOD.

Lubię piosenkę Gorillaz pod tym tytułem. Wszyscy pewnie słyszeli, nie ma opcji, no ale jeśli ktoś nie słyszał to prosz: http://www.youtube.com/watch?v=LoQYw49saqc
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2011-09-09, 02:28   Re: Clint Eastwood

Therion napisał/a:
Clint Eastwood



http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu

;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100