• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Noblesse Oblige
Autor Wiadomość
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2012-01-06, 12:04   Noblesse Oblige




Ktoś mniej madry napisal:
Ex-londyńska, a obecnie berlińska grupa, grająca eklektyczny mix disco punku, francuskich chanson z lat sześćdziesiątych, militarnych beatow, transgresywnego folkloru i surowych akustycznie ballad z lirycznym komizmem, kontrowersyjnymi tekstami, humorem oraz złym smakiem.

Cos ode mnie

W sklad wchodza producent Sebastian Lee Philipp oraz francuska aktorka teatralna, pisarka i piosenkarka Valerie Renay a sam zespol powstal w Londynie w 2004 roku. Jak NARAZIE podkreslam znam tylko wspaniala Malady z tego roku, jest to plyta czarujaca swoja lekkoscia, seksowny glos Valerie w takim The Great Electrifier potrafi odeslac w zapomnienie, rzecz mocno odprezajaca. Ach i niech nie zmyla was tagi, bo z takim punkiem to ma niewiele wspolnego, chyba ze chodzi o post-punk to jest on slyszalny w takim Beck And Call (MASA!), slychac tez tutaj inspiracje Siglo XX zwlaszcza w tych fenomelanych szamanskich zaspiewach. Malady jako calosc obfituje w niejedne niespodzianki i jako koktajl na podstawie electroclashu smakuje znakomicie. Mimo hitowego startu w postaci wyzej wymienionych bo wspomniany Beck And Call to prawdziwy zabojca, morderca i oprawca, lowca skor - jest to raczej plyta wyciszona, wyważona, nostalgiczna, oniryczna, lecz magiczna (fascynacje voodoo czy okultyzmem) Jeśli miałbym wskazać czemu Malady jest bliskie to jest to cos jak debiut The XX czy Zaza, bardziej jednak w kierunku mroku tych drugich, ale przy zastrzezeniu, ze nie jest to podany ze smakiem synth pop. Muzyka Noblesse Oblige jest na swój sposob wyjatkowa. Smaczku tez dodaja mieszane wokale i to niekoniecznie w jezyku angielskim (jak w Zanzibar) a klimat jakiejs poteznej neofiesty unosi sie chociazby w Sambo, tytul wskazuje ze nieprzypadkowo. Jestem zachwycony i polecam Malady, jak dla mnie jednak z lepszych pozycji 2010 roku, jeśli o dyskografie chodzi to jest to ich opus magnum IMHO jak narazie, a reszty sprawdzać nie warto bo za duzo na poprzednich dlubania w poszukiwaniu wlasnego stylu.

THE GREAT ELECTRIFIER

ZANZIBAR

DUZO DUZO SEKSU

PS. ale np. dla Theriona nie, no chyba ze anielski wokal Valerie dostarczy mu orgazmow.
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2012-01-08, 16:19   

_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2012-01-08, 16:19   

Whaa nie było już tematu? Killers: Daddy... (kocham :DD ), Was Keine Zeit Zerstoeret, Quel Genre de Garcon. Świetni są, kobita brzydka ale wokal ma przyjemny.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2012-01-08, 18:07   

Był, dlatego założyłem drugi barwniejszy, gdyby tak każdy temat był zakładny dwa razy byłoby więcej postów i ciekawych dyskusji LOL. Tak serio nawet nie wiedziałem, że go zakładałem już kiedyś, Faux pas.
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
Ostatnio zmieniony przez Rob 2012-01-08, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100