• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Malarskie odkrycia
Autor Wiadomość
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2012-05-25, 14:27   Malarskie odkrycia

Tematy o malarstwie są już tutaj, ale chciałem stworzyć nieco inny temat. Więc stwarzam. I w sumie od razu chciałbym zaznaczyć że fajnie byłoby tu wstawiać jakieś swoje odkrycia, które dla innych mogą okazać się jakąś nowością. Więc podarujmy sobie Rembrandtów, Klimtów, Picassów i innych klasyków, których mniej lub bardziej znają, a przynajmniej słyszeli o nich wszyscy ;)
Tak więc - jeśli znajdziecie jakieś ciekawe postaci w internecie, to wstawiajcie. Fajnie będzie nowe rzeczy zobaczyć. Mam nadzieję, że ktoś coś powstawia.

Więc będę pierwszy! Carrie Ann Baade - wpadłem na nią przypadkiem na jakimś portalu z pracami malarzy surrealistycznych, totalnie wyjątkowa, totalnie charakterystyczna... masakra! W sumie nie będę się o niej rozpisywał, wstawię na końcu jej stronę i tam można sobie znaleźć biografię i więcej obrazów i wszystko czego dusza zapragnie. Tutaj wstawię może kilka obrazów ;)

Wyjaśnianie śmierci królikowi:




Śmierć i dziewica










Och i ach! cudownie wygląda no nie? Jakaś taka niesamowita magia bije z tych obrazów, taka symbolika jakaś. Taniec jakiś, wszystko w ruchu tam jest jakby zawieszone, no i powtarzający się motyw tej maski z płótna i namalowanych na nim oczu. Takie to mityczne i średniowieczne zarazem. Uwielbiam! No i obiecany na początku link do strony z całą galerią:
http://www.carrieannbaade.com/index.html

zachęcam do wstawiania swoich odkryć, w internecie przecież aż się roi od współczesnych artystów rozwalających łby swoimi dziełami!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
REKLAMA 
ZNACZNIE lepszy

Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Wysłany: 2012-05-25, 15:27   

 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2012-05-25, 15:27   

Własnie mi przypomniałeś że muszę parapety malować!
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-05-25, 16:21   

Uwielbiam Williama Turnera, miałam jechać do Krakau na jego wystawę, bo gościła w muzeum pare miesięcy, ale niestety nie udało się. W całym nurcie ekspresjonizmu nie ma bardziej godnego malarza, szczególnie że przekonał mnie do wielu konwencji, które w przypadku dzieł innych artystów przybierają formę bezsensownie napaćkanych kolorów. U niego to absolutne mistrzostwo.



_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2012-05-25, 17:04   

Wprawdzie jakoś specjalnie malarstwem samym w sobie się nie interesuję, ale przy okazji słuchania Die Antwoord i teledysku do "Enter The Ninja" zainteresowałem się chorym na progerię Leonem Botha, który zmarł w zeszłym roku w wieku 26 lat jako jeden z najstarszych w historii tej choroby, zaintrygowały mnie jego obrazy, klimat skojarzył mi się z Toolowym Lateralusem, tym bardziej robią wrażenie że namalował je właśnie śmiertelnie chory dwudziestolatek, do tego DJ, performer...

tutaj cały jego flickr:

http://www.flickr.com/pho...e-liquidswords/
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2012-06-05, 12:08   

Kolejne odkrycie, już jakiś czas temu dokonane, świetne świetności, pan Borda i jego czary mary z szafy! polecam przejrzenie całej strony, do której adres oczywiście jebłem.

nie do opisania ile magii to ma w sobie :O

O RANY!


no i pierwszy "Bordowy" obraz który zobaczyłem:



świetnie jakąś bajkowość i ulotność, z nieludzką mechaniką, stale przeplatający się motyw słońca, księżyca, błazna, pocałunku, instrumentów, ciał połączonych organicznie z maszynami, groteskowej nagości... coś niepokojącego ma w głowie ten pan. Link do strony autora

http://www.adrianborda.com/
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2012-06-05, 12:35   

To co wkleił Jogi jest niesamowite! Widać sporo inspiracji Dalim, Klimtem i Muchą, ale też dużo od siebie. Śliczne obrazy.

Ja bym chciała podzielić się twórczością Evy Cassidy - nie dość, że miała wspaniały głos, to jeszcze niesamowicie malowała.

Włączcie sobie podkład muzyczny: http://www.youtube.com/wa...feature=related i kontemplujcie!


















Jak widać jest tutaj kilka pozornie kiczowatych landszaftowych obrazków, ale mam wrażenie że Eva puściła tutaj oczko do obserwatora, łącząc kilka kiczowatych motywów (krowy, które uwielbiała malować, słodkie amorki z trąbką itp). Na większości obrazów są też tajemnicze, dziwne "bańki" - większe lub mniejsze. Zastanawiałam się wiele razy co one oznaczają, ale nikt tego nie wie, nawet jej rodzice. Jest w tych obrazach coś niepokojąco dziwnego, nawet w tych krowach :O
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100