• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Mothlite - The Dark Age
Autor Wiadomość
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2012-12-20, 01:24   Mothlite - The Dark Age



Mothlite to tak naprawde dzielo Daniela O'Sullivana z Ulver a ten album jest drugim jego autorskiego projektu (pierwszy album sprzed 4 lat niezbyt przypadl mi do gustu, był mniej przebojowy, bardziej w duchu tych onirycznych płyt Hollisa), przyjemna rzecz cofajaca nas gdzies o 2-3 dekady wstecz, zdawajaca sie oddawac hold nurtom takim jak new romantic czy synth pop. Wokalnie Daniel spiewa w stylu przynajmniej jak na moje ucho, przypomniajacym takie polaczenie lagodnosci z przyswajalnoscia i delikatnoscia Marka Hollisa (Talk Talk), Mariana Golda (Alphaville), czy Davida Sylviana (Japan), chociaz czasam spiewa jak Rygg i mialem tutaj zagwozdke naprawde , ale nie do konca warstwa instrumentalna, ktora przypomina raczej elektroniczne Ulvery przypomina ta jaka byla uzyta chociazby na najwiekszych i najbardziej ambitnych popowych dzielach Talk Talk. Chociaz do produkcji i brzmienia zastrzezen nie mam, pojawia sie fortepian (klawisz w Something In The Sky bardzo mocno jedzie Talk Talk), fajne syntezatory, wiolonczela.

Dark Age to jedyna plyta ktorej trackliste znam na pamiec i moge zanucic kazda melodie, predentent do plyty roku o ile nic mnie tak nie chwyci, bo jak narazie to zniszczyl. Ale to nie koniec, bo nie da sie odniesc tutaj na Ulver w koncu w The Underneath zaspiewal nie kto inny jak Rygg, ale byste ucho i tak uslyszy ze Daniel stara sie spiewac wlasnie podobnym glosem i sciezki wokalne znakomicie pasowalyby rowniez do muzyki zespolu z ktorym nagrywal Wars Of The Roses, bo talent to on ma, i to raczej taki ktory ciezko jest mu zamknac w jednej szufladce stad duza liczba projektow i rzeczy w ktorym macza palce. W tym momencie jak juz napisalem o Ulver, nalezy sie tylko zapytac dlaczego Mothlite jest takie zajebiste i ma duzo fajnych melodii a Ulver jest na plycie z 2011 roku po prostu nudne. Bo nie mialbym nic przeciwko gdyby Ulver gral wlasnie taka muzyke.

Daniel poza Ryggiem zaprosil tez swojego kolege folkowca z innego projektu (bo O'Sullivan to czlowiek orkiestra, mowie Wam) Alexandra Tuckera, by zagral na wiolonczeli w The Blood. To co chwyta za serce w "popie" Daniela to tez pewna oszczednosc, ale i tez zapach orientalnych klimatow za sprawa beatow takich jak w Disappear czy Zebras (bardzo przebojowych imo) pachnacych cudownie tymi latami 80! Na koniec dodam tez ze fajnie wypadl cover Carly Simons Why na koncu (: Ale KMWTW.


Podobne: Talk Talk, Alphaville, Japan, Sylvian, Tears For Fears, Depeche Mode, Ulver

http://www.youtube.com/watch?v=Kdc2xFpjedg

Sprawdzcie wideo, jak sie spodoba to sluze pomoca i czekam na opinie, wiem ze jest tutaj wiele osob ktore chleb z niejednego pieca jadły.
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
REKLAMA 
Zespół RR!!!

Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Wysłany: 2013-03-03, 10:44   

 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-03-03, 10:44   

O ja wszedłem sobie z głupa na RR a tu taki zespół. Oczywiście odzewu nie ma. No ale ja się wypowiem chociaż króciutko. Dark Age jest to płyta, która mną wstrząsnęła. Uwielbiam takie eksperymentalne granie ale takie, które nie przekracza pewnych granic. Kupiłem sobie ten krążek. Trochę wydałem kasy ale opłacało się, bo takiej muzyki nie słucha się na kompie. Taka muzyka wymaga dobrego sprzętu:D I jak sobie włączam ten krążek na swoich kolumnach, to normalnie świat dla mnie nie istnieje. REWELACJA!!! Polecam każdemu fanowi Ulver, Daniela O'Sullivana i innych w tym stylu grających zespołów i wykonawców;)
_________________
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2013-03-03, 11:30   

Szkoda że wokal taki słaby
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100