• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Thrice
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-07, 12:00   Thrice

THRICE




Thrice to zespół z Californii założony w 1998 roku przez gitarzystów Dustina Kensrue i Teppei Teranishi. Często zespół ten mylony jest z falą emo, co dziwni mnie i pewnie nie tylko mnie nieprzeciętnie. Wszak Thrice grają rock alternatywny, post-hardcore a nawet ocierają się o lekką progresję. Dlatego też nie można ich wrzucać do jednego worka z emo bo to ewidentne zakłamanie. Wg mnie najlepszym albumem jaki wydali jest "Vheissu" z 2005 roku. Jest w nim mnóstwo ciekawych wątków, mnóstwo niebanalnych melodii. Bardzo przyjemnie się tego słucha. Polecam ludziom którzy lubią rocka, tego melodyjnego...


Dyskografia:
2001 Identity Crisis
2002 The Illusion of Safety
2003 The Artist in the Ambulance
2005 Vheissu
2007 The Alchemy Index Vols. I & II
2008 The Alchemy Index Vols. III & IV
2009 Beggars

Skład:
* Dustin Kensrue (wokal/gitara)
* Teppei Teranishi (gitara/klawisze/wokal)
* Eddie Breckenridge (bas/wokal)
* Riley Breckenridge (bębny/perkusja)


For Miles

Digital Sea

Broken Lungs
Ostatnio zmieniony przez Dominik 2009-08-16, 00:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
REKLAMA 
BANNED

Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Wysłany: 2009-06-07, 12:05   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Dymitr 2009-08-16, 00:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 38
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-07, 12:05   

na bank nie emo...ktoś bez ucha musiałby tak stwierdzić.
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-07, 12:14   

Dymitr napisał/a:
na bank nie emo...ktoś bez ucha musiałby tak stwierdzić.

A jednak często gdy widzę ten zespół na jakiś portalach muzycznych czy coś w tym stylu określany jest jako emo. A to jak już powiedziałem zakłamanie hehe
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-07, 12:22   

dominik napisał/a:
Dymitr napisał/a:
na bank nie emo...ktoś bez ucha musiałby tak stwierdzić.

A jednak często gdy widzę ten zespół na jakiś portalach muzycznych czy coś w tym stylu określany jest jako emo. A to jak już powiedziałem zakłamanie hehe

To jest chyba bolączka wielu zespołów post-hardcore :) Fugazi, też dostał nie raz nalepkę emo. Ale to głównie przez to, że miał duży wpływ, na ten gatunek.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-07, 12:30   

Ja tam nie mam nic przeciwko muzyce emo ale tylko wtedy gdy to słowo kojarzy się właśnie ze wspomnianym Fugazi, Sunny Day Real Estate, Glassjaw czy też Thursday, bo jeżeli ktoś o tym mówi i daje przykłady: Tokio Hotel to ja wysiadam i mówię: "dziękuje postoję". Niestety.
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-07, 12:40   

Hellyeah! Hiroszima Motel, 30 sekund i sram itp. to całkowite zaprzeczenie terminu 'emo'.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-06-07, 12:54   

dominik napisał/a:
Tokio Hotel
Wszyscy się czepiają tego zespołu! A on ma taką delikatną, biedną, wrażliwą wokalistkę...

..włączyłam pierwszą piosenkę, i już widzę że mi się podoba! :D

Ale trochę faktycznie, ten rytm perkusji, i czasem śpiew (taki delikatny miejscami, jak by wokalista miał się spłakać;) )podchodzi pod emo.. Odrobinę do Alesany podobne. Ale leciutko.

Tzn, mówię to na podstawie tej jednej piosenki, którą puściłam, bodajże Broken Lungs. Sprawdzę jeszcze resztę, bo nawet fajnie się zapowiada! :DD
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-07, 13:02   

arbukiwi napisał/a:
jak by wokalista miał się spłakać;) )podchodzi pod emo..

Nie wiem skąd się wzięła moda na płakanie, podcinanie i przedawkowywanie tuszu do rzęs :P


Czy oni wyglądają jakby mieli płakać :P albo jak zespół, na którym TH się wzorował ?
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-07, 16:19   

arbukiwi napisał/a:

Ale trochę faktycznie, ten rytm perkusji, i czasem śpiew (taki delikatny miejscami, jak by wokalista miał się spłakać;) )podchodzi pod emo.. Odrobinę do Alesany podobne. Ale leciutko.



Wokalnie zdecydowanie bardziej przypomina Stinga... a ten z emo ma tyle wspolnego co "Na Wspólnej" z Depeche Mode...

Przyjemne dosyc. Obczaje sobie ;)
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-07, 16:21   

Jeżeli kategorią płaczu na scenie określało by się zespół emo tzn że Mt Dying Bride jest takim zespołem bo Aaronowi (tak?) zdarza się ryczeć na scenie.

@arbukiwi to o Tokio Hotel, że ci się nawet podoba, to mam nadzieje że zbita jest :)

A co do Thrice to polecam trzy ostatnie płyty, dwa Alchemy Index i Vheissu która jest genialna.
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-06-07, 19:25   

dominik napisał/a:
to mam nadzieje że zbita jest :)
Nieeeeeeeee.... :P Ja luubięęęę ich baaardzooo... Monzuuun, cośtam.. śpiewam sobie do snu czasem... ;D

kaco napisał/a:
Czy oni wyglądają jakby mieli płakać :P
Nie, nie. Przypominam, że słuchałam tylko ostatnią podaną przez Dominika piosenkę, i zaleciało mi trochę;) Uprasza się o nielinczowanie;)
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-07, 19:39   

arbukiwi napisał/a:
Przypominam, że słuchałam tylko ostatnią podaną przez Dominika piosenkę, i zaleciało mi trochę;) Uprasza się o nielinczowanie;)


To posłuchaj @arbukiwi całych płyt. Naprawdę dobra rzecz.

[ Dodano: 2009-08-16, 00:26 ]
Panowie z Thrice dość niespodziewanie wydali kolejny juz w swojej dyskografii album "Beggars". Dostępny już od 11 sierpnia... Cóż nowa płyta wnosi? Nic... wiem że może być to zarzut że panowie stoją w miejscu ale w tym przypadku jest to wielka zaleta. Panowie na "Beggars" postanowili połączyć mroczne i mocne utwory rodem z "Vheissu" oraz wolne, melancholijne kawałki jakie znalazły się na dwóch częściach "The Alchemy Index". Czyli zrobili coś cudownego.... W/w płyty były wspaniałe, miały w sobie coś fantastycznego, i na "Beggars" jest tak samo. Od wspaniałych mocnych utworów jak "All The World Is Mad", "Talking Through Glass / We Move Like Swing Sets" czy też "At The Last" przez utrzymane w średnim tempie "Doublespeak" po wspaniałe ballady "Beggars", "Circles" to wszystko sprawia że kocham tą muzę, jestem zachwycony tymi dźwiękami... głos Dustina jest raz krzykliwy a raz delikatny, coś fenomenalnego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100