• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
The Swell Season / The Frames
Autor Wiadomość
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-10-21, 03:21   The Swell Season / The Frames

Glen Hansard and Marketa Irglova

(The Swell Season)






Polecam zacząć przygodę z ich muzyką jak chyba każdy ich fan - od filmu Once. Nakręcony w niecałe 3 tygodnie dwiema ręcznymi kamerami był sensacją na wielu festiwalach i zbierał najwyższe noty i pochlebne recenzje. To dla mnie jeden z piękniejszych filmów jakie widziałem - prosta, ale jakże prawdziwa historia, z przepiękną muzyką wplecioną w fabułę. Soundtrack napisali właśnie główni bohaterowie. Glen ur. 21 kwietnia 1970 w Dublinie, Marketa ur. 28 lutego 1988 w Czechach. On znany jako wokalista The Frames, o którym niżej, wystąpił też w uznanym filmie The Commitments z 1991 r. Poznał ją na jednym ze swoich koncertów. W 2008 dostali Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę filmową (za Falling Slowly). TUTAJ można obejrzeć zabawną sytuację z Oscarowego przemówienia. "Wow, that guy is so arogant" :DD

Dyskografia:

jako Glen Hansard and Marketa Irglova:

* The Swell Season (2006)
* Once (2007)

jako The Swell Season

* Strict Joy (2009)


Falling Slowly
In These Arms
Low Rising
The Moon




The Frames




Powstali w Dublinie w 1990 roku. Indie rock z domieszką "bardowego" folku. Skład się kilka razy zmieniał, jedynie założyciel Glen Hansard stanowił trzon zespołu, reszta to - podobnie jak on - niegdysiejsi uliczni grajkowie. Przez pewien czas na perkusji grał Graham Hopkins znany m.in. z Therapy? Bono z U2 w wywiadach przyznaje że The Frames to jego ulubiony zespół. W 2007 supportowali w trasie Boba Dylana.

Dyskografia:

* Another Love Song (1991)
* Fitzcarraldo (1995)
* Dance the Devil (1999)
* For the Birds (2001)
* Breadcrumb Trail (2002) (live)
* Set List (2003) (live)
* Burn the Maps (2004)
* The Cost (2006)


Revelate
Star, Star
Lay Me down


A tu ciekawostka - zajebista scena z kultowego Pulp Fiction, w której Trudy (siostra dilera) ma na sobie t-shirta The Frames :) widac to najlepiej w 8:57.

Makrojal łyf czis :DD
 
 
 
REKLAMA 
Stoner Boner

Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Wysłany: 2010-10-26, 02:18   

 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-10-26, 02:18   

Najwspanialszy koncert mojego życia. Tyle w sumie powinno wystarczyc, bo każda próba opisu tego magicznego wydarzenia tylko mu umniejsza wspaniałości :) Mieliście kiedykolwiek nieustanne dwugodzinne ciarki na twarzy i całym ciele? Myślę że nawet na tych co nie znają ich twórczości koncert zrobiłby wrażenie. Zagrali utwory z obu projektów oraz dwa z reperturau The Frames, kilka razy cały zespół wychodził i zostawali sami Glen lub Marketa. W piosence "Feeling The Pull" gitarzysta Rob Bochnik zaśpiewał refren "Wrocławskiej piosenki" (2:20). Okazało się że jego rodzice są Polakami (sam jest z Chicago). Glen ze swoją legendarną już popękaną gitarą zadziwiał autentycznością, widoczną pasją i perfekcyjnym głosem - nie zanotowałem nawet najmniejszego fałszu! Jak on to robi?!? Podczas jego wykonania "Leave" jestem pewien że nie było spośród ponad 500 osób na sali ani jednej nie zalewającej się łzami (jego krzyk od 1:30!). To jeszcze nic. Na sam koniec wyszedł na krawędź sceny i śpiewał i grał kompletnie bez prądu!! I było go słychac tak dobrze jak z mikrofonem! Potęga! A potem wrócił cały zespół i wszyscy dalej dosłownie unplugged! Ała... Wszystko widziałem jak na dłoni bo miałem miejsce na balkonie - Sala Koncertowa Radia Wrocław robiła duże wrażenie w połączeniu z efektownym choc oszczędnym oświetleniem.
Po koncercie czekaliśmy dłuugo (aż zostaliśmy niemal sami) na autografy, ale wyszedł tylko wspomniany gitarzysta Rob, który zaniósł płyty do podpisu. Trochę szkoda że Glen i Marketa nie wyszli do zdjęc.









Teraz smutne info - 19 sierpnia podczas koncertu w Stanach (Saratoga, California) z dachu budynku rzucił się 32-letni mężczyzna. Spadł na scenę tuż obok Glena i zginął na miejscu. Pełne info tutaj: http://www.mtv.com/news/a...ll_season.jhtml
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2010-10-26, 09:29   

Earanil napisał/a:
Teraz smutne info - 19 sierpnia podczas koncertu w Stanach (Saratoga, California) z dachu budynku rzucił się 32-letni mężczyzna. Spadł na scenę tuż obok Glena i zginął na miejscu. Pełne info tutaj: http://www.mtv.com/news/a...ll_season.jhtml


Yyyy... chore... współczuję kapeli, taki wypadek na koncercie to pewnie nic miłego..
_________________


 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-10-26, 22:18   

Woah! The Frames słucha się bardzo przyjemnie! Problem w tym, że kolo w teledysku do Revelate przypomina tego z Happysadu :DD Ale muzyka jest w porządku, dużo energii (i to nie takiej Arctic Monkeysowej).
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-10-28, 02:42   

kaco napisał/a:
Problem w tym, że kolo w teledysku do Revelate przypomina tego z Happysadu :DD

Hehe, więc TU masz drugą wersję klipu, która kosztowała 2 funty :DD

Zobacz jeszcze TU jak wyglądał na początku kariery :)
 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-28, 03:08   

Od którego albumu zacząć słuchać Flejmsów ? Przekonałeś mnie tym teledyskiem za 2 funciaki ;)
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-10-28, 03:34   

Dobrze by było chronologicznie, ale pierwszy album może jeszcze trochę odpychac brzmieniem i produkcją typową dla początku lat 90-tych, kompozycje też jeszcze trochę bez tego "czegoś", druga to dla wielu najlepsza ich płyta, ale moja ulubiona (albo chociaż "jedna z") to trzecia "Dance the Devil" - świetnie się jej słucha, a jeśli proporcje pół na pół gitar elektrycznych i akustycznych Ci nie przeszkadzają to polecam od niej zacząc :) i dalej już po kolei nie spuszczają z tonu ;)
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-10-28, 16:06   

Ey dopiero w tej 2 funtowej wersji zauważyłem, że ich gitary brzmią bardzo Pixiesowo :D Słiiit.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-10-29, 01:10   

Pixies <3

też mi się widzi. muszę jakoś kiedyś sprawdzić!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-29, 02:33   

Dokładnie to samo skojarzenie miałem :) W szczególności czuć Pixiesami w "Revelate" ;)
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-10-29, 02:41   

Hmhm, Pixies nigdy nie słuchałem (trza nadrobic, wiem), za to Kim Deal znam doskonale z The Breeders, które też gdzieś tam podobnie sobie pobrzmiewa jak w "Revelate".

Wrzucam przy okazji inny ich zabawny, plastelinowy klip ;) szczególnie tyłek w 2:26 :rotfl:

Fake
Ostatnio zmieniony przez Earanil 2010-10-29, 02:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-29, 16:27   

Jaki zaskok ! Zajebongo ! :D
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2010-10-30, 14:15   

Fajnie brzmi, ale ma za mało wpierdolu jak dla mnie na chwilę obecną. ;)

Jestem zmuszony odstawić i może w okresie w pełni zimowym przystawię do ucha :)
_________________

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-10-30, 20:54   

tak! a zajebongo to bardzo dobre słowo! podoba mi się bardzo :)

a kawałek Fake przekonał mnie ostatecznie. robię sobie przerwę z tym czego słuchałem i zamawiam już płytę burn the maps. czy jak się ona nazywała... cholernie ciężko to znaleźć tak btw. miałem 3 podejścia. Albercie! jak mi wejdzie to Cię odwiedzę z płytami :D

co do przypierdolu to faktycznie nie ma masakry. ale jakoś melodyką mnie przykuwa. czy brzmi pixiesowo? w sumie conieco może tak, ale jakbyście o tym nie wspomnieli to bym tego nie skojarzył ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-10-31, 03:04   

semako napisał/a:
Albercie! jak mi wejdzie to Cię odwiedzę z płytami :D

zapraszam ;) mam wszystko. trza miec wtyki :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100