• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radiohead
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-23, 13:29   Radiohead

jog napisał/a:


polecam strasznie ten band - ma w sobie coś niesamowitego. wielką głębię, połączoną z wielką melodyjnością, wielką złożonością... doprawdy jeśli miałbym widzieć kolory w muzyce - tutaj widziałbym chyba wszystkie na raz :) polecam bardzo zwłaszcza "ok computer" jedna z najlepszych płyt jakie słyszałem.



kaco321 napisał/a:
Zgadzam się całkowicie, mojemu sercu bardzo bliski jest album Pablo Honey i utwory takie jak Creep, Anyone Can Play Guitar, Vegetable. W Creep bardzo fajna jest gitara przed refrenem, mimo że uderzane są puste struny :) Co do Ok computer to słyszałem tylko wzmianki, ale na 100% przesłucham.



edgeofthorns napisał/a:
nieznosze, straszliwie mnie nudzi... to jest jeden z tych zespolow do ktorych nigdy sie nie przekonam.



Angie napisał/a:
Ja mogę powiedzieć dokladnie to samo co Edge :P tak nawiasem, widzieliście ile oni mają odsłuchań na last efemie? Masakra! Jeszcze nie widzialam zespołu ktory miałby więcej.



Neg napisał/a:
popieram przedmowcow. nudzi mnie a w ich muzyce nie widze nic nadzwyczajnego.



kaco321 napisał/a:
Jak dla mnie są bardzo alternatywni. Idealni, gdy się chce odpocząć od cięższych brzmień, chociaż wątpię aby był tu ktoś taki, który by chciał od takich odpoczywać :P



jog napisał/a:
ja jestem - ciężkie rzeczy mnie męczą w nadmiarze :D a co do radiohead... to prawdę mówiąc walczyłem z tym zespołem przez ponad rok! tyle czasu minęło od momentu gdy dostałem ok computer do momentu kiedy uznałem że to jedna z najlepszych płyt i jeden z lepszych bandów jakie słyszałem. nie wiem po prostu biłem się z tym bandem - nie mógł mi wejść do głowy - zbyt rozbity mi się wydawał i ogólnie nieatrakcyjny... kumpel mi mówił że mam spróbować co jakiś czas... no ale w końcu po kilku próbach spróbowałem i z nim (zespołem) przegrałem... dostałem w dupę i to ładnie. no i teraz słucham i słucham i myślę sobie "oj jojoj" :) pozdro



Karharoth napisał/a:
z całym szacunkiem jogo do Ciebie ale jenda z największych kup jakie słyszałem. Nawet nie usypia...zabija nuda.



jog napisał/a:
spoko :) :):) hio hio



Jeremy napisał/a:
Jak mnie dawno tu nie było :) Ech... Co do Radiohead to album Pablo Honey bardzo przypadł mi do gustu, potem przesłuchałam In Rainbows i na tym poprzestałam bo ten album tak strasznie mnie rozczarował, że postanowiłam zostać już do końca przy PH ;)



Jojek napisał/a:
edgeofthorns napisał/a:
nieznosze, straszliwie mnie nudzi... to jest jeden z tych zespolow do ktorych nigdy sie nie przekonam.

x5 ;p



Finn napisał/a:
A ja Radioheada bardzo lubię i cenię... przynajmniej za niektóre albumy. The Bends, Ok Computer, In Rainbows - wspaniałe płyty. Zgodzę się za to, że na Kid A i Amnesiac chłopaków trochę poniosła fantazja i nagrali muzykę odrobinę zbyt eksperymentalną jak na gusta statystycznego słuchacza. A co do Pablo Honey - jestem w stanie strawić tylko Creep. Reszta jakoś mi nie podeszła.

A co do Creep - zepsułem sobie pewnego dnia całą przyjemność ze słuchania tego utworu. Refren idzie tak: "I wish I was special, you're so fucking special". Niby nic, ale skojarzyło mi się to z książką Phillipa K. Dicka "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" znaną szerzej jako "Blade Runner" - w tej powieści specjale byli osobnikami, cóż, upośledzonymi :) Teraz jak słucham Creep to ciągle mam wrażenie że wokalista śpiewa, że chce być downem :)



jog napisał/a:
jej ja właśnie na etapie in rainbows jestem! jest dla mnie czymś przepięknym i przesubtelnym. jej a "all i need" jest szczytem tego wszystkiego... doprawdy coś pięknego :)
ok computer to jedna z lepszych płyt jakie słyszałem ever, kocham na niej wszystko, ale najbardziej paranoid android - za wszystko - za melodyjność niespotykaną, za tekst, za całą jej "kolorowość" jejeje normalnie padam :)



grześ54 napisał/a:
Radiohead to zespół nieprzeciętny z całą pewnością, bardzo alternatywny, który gra muzykę ambitną, dość trudną technicznie, niekoniecznie skierowaną do przeciętnego słuchacza. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to zespół niekomercyjny. A takie ceni się najbardziej ! Więc mówienie, że jest to zły zespół jest co najmniej głupie. Można powiedzieć co najwyżej, że się komuś nie podoba.

Nie zawsze to co nam się nie podoba, jest złe! a często nawet jest na odwrót.... to co trudne, ambitne nie przychodzi łatwo, a człowiek z natury jest istotą leniwą, dlatego często odrzuca np. właśnie muzykę już po pierwszym przesłuchaniu i wybiera coś prostszego ;/ ech... jakie to płytkie i mało rozwijające...

Utwór ,Creep' jest powszechnie uważany za najlepszy kawałek, ale tylko dlatego, że najbardziej wpada w ucho ;/ nie jest to zła piosenka, ale na pewno jest wiele lepszych. Przynajmniej moim zdaniem ;]

Płyta OK Computer jest znakomita, podobnie jak reszta. Krążek ,Kid A' pokazał wielką alternatywność zespołu, połączenie elektroniki z rockiem moim zdaniem wyszło znakomicie (,Idioteque' czy ,Everythimg in its Raight place' to po prostu kosmos!)
Ostatni album bardzo mnie zaskoczył... pozytywnie, pokazali jakby nowe brzmienie, nie tracąc przy tym swojego charakteru. Jedynie do gustu nie przypadła mi ,Amnesiac', ale to tylko moje zdanie ;P Dla mnie Radiohead to król singli, polecam w szczególności (na początek) ,High and Dry' z '95 oraz Creep z '92. Tak jak wspomniałem, nie jest to łatwa muzyka w odbiorze i potrzeba czasu, aby się do niej przekonać.
Na pewno warto!, wiem po sobie ;]



jog napisał/a:
no dokładnie radiohead robi muzykę strasznie złożoną, wielowątkową i wielobarwną. i świetne jest to że pozostaje cały czas muzyką niesłychanie melodyjną.
odbiegając trochę: bjork powiedziała gdzieś że thom yorke to najlepszy wokalista ever, a on nie wiem, może w rewanżu nazwał jej unravel najlepszą rzeczą jaka powstała w muzyce kiedykolwiek... radiohead scoverowali unravel.

tutay rzucam obydwie wersje:
http://www.youtube.com/watch?v=PlEy9Ggumx0
http://www.youtube.com/watch?v=-wLk0oXyChU

eh poza tym bjork i yorke nagrali wspólnie piosenkę "i've seen it all" która jest świetna i piękna. nie wiem czy jeszcze coś razem robili ale poszukam :) :):) polecam porównać sobie 2 rzucone piosenki - pięknie zrobione ach
 
 
 
REKLAMA 
BANNED

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Wysłany: 2009-04-05, 20:42   

 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-04-05, 20:42   

http://di.com.pl/news/26258,9.html :yupi: :yupi: :yupi: :yupi: :allah: :allah:
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-04-05, 21:16   

eh jakieś pół godziny temu też to czytałem :) cóż może powieje świeżością na muzycznym rynku i inne zespoły również pójdą śladami radiohead i nin i zaczną coraz bardziej uwalniać się z pod wpływów wytwórni. no i godna pochwały obrona biednego studenta... :) na prawdę!! szacun dla tego bandu!!

no a poza tym to nadal twierdzę że jest boski - i in rainbows jest boska, i ok computer jest boska - mam jeszcze kid A ale za wcześnie na ocenianie!! :)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-05, 22:08   

świetny njus. Mimo tego, że kapela b. średnia, krok poczynili naprawdę na miarę rock'n'rolla. I się to chwali :)

Ciekaw jestem jak sprawa się potoczy dalej.
_________________

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-04-05, 23:47   

edgeofthorns napisał/a:
Mimo tego, że kapela b. średnia(...)

Heresy! Heresy and blasphemy, my brothers! The witch shall burn in hell! Prepare the stake! ]:->
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-05, 23:56   

Finn napisał/a:
edgeofthorns napisał/a:
Mimo tego, że kapela b. średnia(...)

Heresy! Heresy and blasphemy, my brothers! The witch shall burn in hell! Prepare the stake! ]:->



A jak mam perka "ban", to co się wtedy stanie? ]:->
_________________

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-04-06, 17:31   

oj Edżu narażasz się z tą "b. średnią" kapelą... grrr budzi się we mnie niedźwiedź :p więc uważaj :) hio hio osobiście uważam Radiohead za zespół wyśmienity - grający muzykę niesłychanie wielotorową, wielobarwną - fakt na pierwszy rzut oka może się wydawać nudny i usypiający miejscami... jednak zapewniam - dla mnie specyficzny klimat - zwłaszcza na in rainbows to rzecz prześwietna - taki spokój i drzemiąca pod nim cała masa emocji, kolorów... wiesz wszystko to wygląda jak niesamowicie spokojny krajobraz - a z pod powierzchni ziemi raz po raz wypływają te kolory... one nie krzyczą i nie wybuchają - pojawiają się to tu to tam w miejscach w których sie idealnie mieszczą i idealnie pasują - tworząc niesłychanie wręcz magiczną atmosferę... widać to zwłaszcza w "Reckoner". Jednocześnie pełno tutaj bardzo charakterystycznej rytmiki - pojawiającej się raz po raz, często nie wiadomo skąd... w ilości idealnej aby zachować niesamowity balans między tą sennością, a pełną kolorów i życia energią. no taka raz po raz gwałtowna pogoda do tego spokojnego miejscami bardzo barwnego krajobrazu... tak sobie wyobrażam in Rainbows - kolorowa, spokojna, pełna emocji płyta... no doprawdy. polecam. zwłaszcza jak ktoś nie lubi :) słuchać aż do zmiany zdania :)

nie no żartuję, fajnie że są ludzie co im to nie pasuje. i świat jest od razu barwniejszy :) hio hio.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-04-06, 17:52   

edgeofthorns napisał/a:
Finn napisał/a:
edgeofthorns napisał/a:
Mimo tego, że kapela b. średnia(...)

Heresy! Heresy and blasphemy, my brothers! The witch shall burn in hell! Prepare the stake! ]:->

A jak mam perka "ban", to co się wtedy stanie? ]:->

A to się stanie, że z forum ubędzie kolejny użytkownik który jeszcze czasem coś pisze (z mniejszym lub większym sensem), zbliżając rockroom do śmierci. Więc jak mawiał Harry Callahan, "Go on punk, make my day". Zieeew.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-06, 18:37   

Ojej... ale mnie nudzi. A muzyka, która zapodaje Jog, nie trafia do mnie... jakas takas dziwna zaleznosc. Prędzej muzycznie sie dogadam z Dymitrem...

rockroom nigdy nie zostalo w pelni ozywione...
_________________

 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-04-06, 19:03   

Mnie z tego co zapodaje Jog chyba tylko Nine inch nails i Tool rusza... To oznacza tyle że Jog jest muzycznie oryginalny :D (i nie tylko muzycznie zresztą :DD )
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-04-06, 19:23   

oryginalny... hmmm powiedzmy że ujmę to tak... albo lepiej dodam obrazek :)

[ Dodano: 6 Kwiecień 2009, 19:24 ]
ja nie jestem oryginalny. no może mam dość daleko przesuniętą granice w rzeczach które mnie śmieszą...
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-06, 20:35   

Nie no... jestes osobą, która posiada wyraźna i ciekawą osobowość ;)

Tak btw tej fotki... wylądowałem kiedyś na dywaniku za takie zabawy...


Małe sprostowanie... Jogu, Tool jest świetny :DD choc nie powala mnie aż tak jak Ciebie.

Natomiast Radiohead drażni mnie. Nie jestem też fanem Myslovitz... (teraz to dopiero wrogów będę miał...). Mam do obu szacun, jakiś bo jakiś, ale zawsze to jest szacun. Ale za żadne skarby nie zagoszczą na mojej prywatnej playliscie. Chyba, że któryś z nich zacznie grać southern :P
_________________

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-04-06, 21:11   

Spoko edgu, ja również nie przepadam za bardzo za Myslovitz. Za bardzo drażni mnie wokal Rojka. Ale że mój gust muzyczny oscyluje gdzieś pomiędzy Waszym (Twoim i Dymitra) a jogowym, mogę pojeździć po Myslovitz, a jednocześnie będę bronił czci i honoru Radiohead z takim zapamiętaniem, z jakim rycerze bronili czci swych wybranek :D
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-06, 21:13   

Wokal Rojka... wyjąłeś z ust :P
_________________

 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-04-06, 21:31   

edgeofthorns napisał/a:
Wokal Rojka... wyjąłeś z ust :P


Rojkowi ?? ;]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100