• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jim Carrey
Autor Wiadomość
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-11, 21:28   Jim Carrey

JIM CARREY




Jeden z moich ulubionych aktorów komediowych, mistrz improwizacji - człowiek maska, nazywany tak ze względu na to, z jak niewiarygodnie wielką łatwością i sprawnością tworzy mimiczne cuda. W jego przypadku producenci oszczędzają pieniądze na charakteryzacji.. gdyż potrafi wygiąć twarz w niewyobrażalny sposób. Aktor ceniony także za swoje role dramatyczne, w filmach takich jak Truman Show, Man on the Moon czy Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

Mini Biografia (Wikipedia)

Urodzony 17 stycznia 1962 roku. Gdy był dzieckiem uwielbiał stroić miny do lustra i rozśmieszać rodzinę. Później zaczął interesować się muzyką, ale ojciec nie pozwolił mu grać na saksofonie w jazz bandzie.

Jego pierwszy występ w nocnym klubie Yuk Yuk w Toronto okazał się katastrofą. Publiczność wygwizdała początkującego komika. Jednak już w 1981 r. został nazwany "najlepszym młodym komikiem Toronto" i zaczął otrzymywać 40 tys. dolarów za występ.

Jim Carrey jest synem księgowego Percy'ego Carreya i gospodyni domowej Kathleen. Pierwotnie nazwisko jego rodziny (o dalekich francuskich korzeniach) brzmiało Carre. Carrey miał 14 lat, gdy jego ojciec stracił pracę. Cała rodzina zaczęła pracować w fabryce. Jim, choć uczył się bardzo dobrze, musiał wybrać między nauką a pracą. W 1981 r. przeprowadził się do Los Angeles. Regularnie występował w Mitzi Shore Comedy Show.

W 1983 pojawił się w serialu The Duck Factory. Na srebrnym ekranie debiutował w farsie Kto pierwszy, ten lepszy (1984). Rok później wystąpił w komedii o wampirach Once Bitten (1985). W filmie Francisa Forda Coppoli Peggy Sue wyszła za mąż (1985) zagrał przyjaciela głównych bohaterów (Kathleen Turner i Nicolas Cage). W 1989 r. otrzymał propozycję zagrania roli w filmie Juliana Temple'a Ziemskie dziewczyny są łatwe. Droga do sławy rozpoczęła się wraz z występem w Ace Ventura: Psi detektyw (1994). Film zarobił ponad 100 milionów dolarów w pierwszym miesiącu wyświetlania. Carrey otrzymał nagrodę Blockbuster Entertainment Award. W tym samym roku otrzymał nominację do Złotego Globu za rolę w Masce (1994). W 1995 powstał sequel Ace Ventura: Zew natury (1995). MTV uhonorowała aktora swoją filmową nagrodą za występ w filmie Głupi i głupszy. Za drugoplanową rolę Riddlera w Batman Forever Carrey zażądał 5 milionów dolarów. Anegdota głosi, iż aktor wypisał sobie na zwykłej kartce czek na 20 milionów dolarów. Nosił ją w portfelu do czasu, gdy rzeczywiście otrzymał taką gażę za tytułową rolę w filmie Telemaniak (1996) (była to równocześnie najwyższa gaża przyznana komikowi). W 1998 otrzymał kolejną nominację do Złotego Globu za film Kłamca, kłamca (1997), jednak otrzymał go dopiero za rolę Trumana w filmie Petera Weira Truman Show. Drugim Złotym Globem został uhonorowany po występie w Człowieku z księżyca (1999). Za rolę ekscentrycznego amerykańskiego komika Andy Kaufmana został także nominowany do American Comedy Award i Canadian Comedy Award.

Małżeństwo z Mellisą Womer (w latach 1987 do 1995), z którą ma córkę Jane, zakończyło się rozwodem. W 1996 ożenił się z Lauren Holly, która wystąpiła w Głupim i głupszym. Małżeństwo nie przetrwało roku.

Jim Carrey mieszka w Los Angeles. W wolnym czasie słucha alternatywnego rocka, rysuje, ogląda filmy i czyta książki – najczęściej C.S. Lewisa i M. Scott Pecka. W 1998 wystąpił z Eltonem Johnem podczas jednego z koncertów piosenkarza. W czasie prywatnego przyjęcia śpiewał z zespołem Phish piosenki Pink Floyd i The Beatles. Jest wielkim fanem brutal deathmetalowego zespołu Cannibal Corpse, dzięki niemu wystąpili w filmie Ace Ventura: Psi detektyw wykonując w nim utwór "Hammer Smashed Face".


Wywiad z Jimem (Inside the Actor's Studio)




Jim Carrey - Inside the Actor's Studio part 1
Jim Carrey - Inside the Actor's Studio part 2
Jim Carrey - Inside the Actor's Studio part 3
Jim Carrey - Inside the Actor's Studio part 4
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
REKLAMA

Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2011-06-12, 10:48   

_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2011-06-12, 10:48   

Aż dziwne, że z Kanady :DD Miałem niezły ubaw oglądająć Ace Venturę, Bruca Wszechmogącego i Truman Show.
Yes Satan HAHHAHAH!
http://www.youtube.com/watch?v=8uTThzrBYwg

Moja ulubiona scena w filmie
http://www.youtube.com/watch?v=tuhPPOXnyKo
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-06-12, 11:35   

kiedyś lubiłem go bardziej, pewnie przez to że komedie bardziej mi podchodziły. no ale. chyba najbardziej uwielbiam jego rolę w "Ja, Irena i ja" masakra! niesamowicie zagrał to całe rozdwojenie jaźni... zwłaszcza w scenie gdzie bił się z samym sobą. Uwielbiam go w tym filmie (aj! chyba nie mam go jeszcze na FW) jea!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-12, 12:34   

Yes Satan to dobry motyw :D Jak i większość gagów z Ace'a :)

Co do Ja, Irena I Ja.. tez uważam że to jeden z lepszych Jego filmów. Niesamowita jest scena (niestety bez jego udziału) jak tych 3 czarnych synów kłóci się czy potrafi któryś z nich latać helikopterem.. i czytają instrukcje po niemiecku. Miazga :D
Jak jeden z nich nie potrafi przeczytać po niemiecku instrukcji i mówi, że mówić po niemiecku to on mówi płynnie ale nie rozumie tego shitu jak trzeba przeczytać :D :D
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-06-12, 13:50   

noooo! w ogóle jego synowie to jedna wielka masakra :D już jak się urodzili to pizgałem, a te ich późniejsze kłótnie to koniec świata :D hahaha!
Uwielbiam scenę jak Carrey sam pluje sobie w twarz LOL :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2011-06-12, 13:57   

Oprócz tych wszystkich filmów, które wymieniliscie zajebisty był jeszcze w Puli Śmierci, rola krótka ale bardzo ubarwiła ten film :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2011-06-12, 14:36   

Jim jest świetny, jego mimika twarzy rozwala. "Maska" to film już epicki, ale ja najbardziej go lubię w "Ja, Irena i ja". Bardzo dobrze też zagrał w thrillerze "Number 23". Film jest przeciętny, ale Carrey udowodnił, że jest aktorem wszechstronnym i dobrze radzi sobie nie tylko jako komik.

I nie może zabraknąć tu tego: http://www.youtube.com/watch?v=Noq_oR1a0gs :DD :DD :DD
_________________


 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2011-06-12, 19:44   

http://www.youtube.com/watch?v=bCEMBvdgWGM - cały występ jest fajny, zabawny i w ogóle. Ale tytułowy motyw gniecie :D Wstęp od 4:23 :)
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-12, 19:56   

Oglądaliście Eternal Sunshine of the Spotless Mind ? Jeśli Natta uważasz że w Number 23 pokazał kunszt.. to zobacz co wyrabia w tym filmie :) Mistrzostwo. Albo Man of the moon.. aaaa ;]
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Oralfabeta 

Wiek: 31
Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 91
Wysłany: 2011-06-24, 23:32   

ujdzie w tłumie
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2011-06-25, 12:05   

Shit, cóż za krytyk się znalazł :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Gracek_Drake 
SMOCZY TYRACZ


Last.fm: Drake17
Numer buta: 47
Ulubiony muzyk: Za dużo ich.
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 178
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2011-07-01, 16:44   

Co to dużo mówić, jeden z moich ulubionych aktorów, ta jego mimika twarzy jest po prostu zabójcza. Utalentowany i potrafi rozbawić widza zawsze kiedy trzeba, co nie znaczy, że jest tylko i wyłącznie przeznaczony do komedii, udowodnił już nie raz, że świetnie odnajduje się w produkcjach innego typu i za to go cenię. W sumie nie przypominam sobie, żeby były jakieś filmy z nim, które kompletnie by mi nie podchodziły i zapewne nie zdziwię nikogo mówiąc, że moimi faworytami są "Ace Ventura", "Ja, Irena i ja" oraz "Maska", chociaż bardzo lubię go też za rolę Enigmy w Batmanie (notabene jedna z nielicznych adaptacji komiksu która mi się podoba)

I jak dla mnie, jedno z pierwszych skojarzeń z Jimem to:
http://www.youtube.com/wa...feature=related - Cuban Pete
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2012-06-13, 21:26   

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2012-06-13, 22:08   

Hahahhahahha! Biczyz gone crejzy na widowni :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2012-08-29, 04:11   

Nie lubię go w komediach(albo raczej nie lubię komedii z nim), ale w Zakochanym bez pamięci świetnie zagrał.
_________________
On - najmędrszy, on - wybraniec,
Gałgan z brzydką mordą psa
Poznał taniec, poznał taniec,
Hopsa, hopsa, hopsasa!!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100