• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Film, który mogę polecić !
Autor Wiadomość
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2011-09-03, 22:07   

Mogę polecić film "Było sobie kłamstwo" . Jest to film do którego należy podejść na totalnym luzaku! Nie rozliczać, nie traktować jako coś poważnego, ani jako coś niepoważnego. Trzeba po prostu siąść i oglądać. Film jest bardzo lekki, ale przy okazji wielopłaszczyznowy i w pewnym sensie filozoficzny. Poza tym jednak inny niż reszta kina. Mimo swojej absolutnie lekkiej i beztroskiej formy, zmusza do zastanowienia się nad sensem dobra , zła , egzystencji itp. Oglądam już drugi raz.

Akurat, jutro niedziela - dziś ściągniecie i będzie jak znalazł na niedzielny wieczór. Pjona !
_________________

 
 
 
REKLAMA 
ZNACZNIE lepszy

Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Wysłany: 2011-09-04, 01:42   

 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2011-09-04, 01:42   

O, Dymek! Sprawdze na pewno nie mam! :D
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-20, 10:33   

Polecam film Stone - http://www.filmweb.pl/film/Stone-2010-509843
przede wszystkim zachęciła mnie do jego obejrzenia świetna obsada. Jeden z moich ulubionych aktorów - Edward Norton, De Niro (bo ostatnio zachwyciłam się Dawno temu w Ameryce) i piękna Jovovich. Spisali się rewelacyjnie, wystarczy zaobserwować przemianę jaką przeszedł Stone( Norton) na końcu filmu, żeby nie mieć wątpliwości co do elastyczności gry Edwarda. Zakończenie wbrew opiniom z filmwebu nie jest do końca przewidywalne, mimo że historia zdaje się być banalna (tu już odsyłam do filmwebu). Podobał mi się sposób montowania poszczególnych scen, które miejscami były lekko psychodeliczne, co wzmacniał soundtrack Jaya Meaghera. Nagrał on muzykę do takich filmów jak 12 Małp czy Las Vegas Parano. Myślę, że nie jest on arcydziełem ale warto w któryś luźniejszy wieczór do niego przysiąść, bo wbrew typowemu opisowi przedstawia pewne sprawy w sposób dość niekonwencjonalny. Mnie osobiście wciągnął od samego początku ;)
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-11-20, 11:41   

"piękna jovovich".. - to trochę kontrowersyjna teoria. A film mam zamiar obejrzeć, zaraz sobie kupię.
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-20, 13:13   

no fakt, nie wygląda na 14 latkę więc nie mieści się w Twoich kanonach piękna :D
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2011-11-20, 16:23   

Weronika napisał/a:
ostatnio zachwyciłam się Dawno temu w Ameryce


Najlepsza gangsterka jaką znam. Film trwał 4 godziny, a nie mogłam się od niego oderwać nawet na chwilę.

Stone też kiedyś obejrzę.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-20, 16:32   

Miałam podobnie. Za to na koniec wkurzyli mnie znajomi - 'te ale o co właściwie chodziło? a jak to się stało że on przeżył? te nie rozumiem' AWGRHH!
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2011-11-20, 16:37   

Różnie można ten film rozumieć i za to go uwielbiam. Osobiście jestem za tym, że to wszystko co wydarzyło się od momentu wewania glin przez Noodlesa było tylko jego narkotyczną wizją.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-20, 16:41   

Ja jestem za tym, że cały napad upozorowany był przez Maxa , który już wcześniej zawiadomił gliny, po czym zmył się z pola widzenia z całą kasą co zostało okupione śmiercią pozostałej trójki. W sumie przełomowym momentem jest zniesienie prohibicji, od tamtej chwili film mnie pochłonął już totalnie. Po za tym 10 minutowe sceny palenia papierosa, długie dialogi - tego już się w kinie nie spotka.
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2011-11-22, 15:49   

Moja przyjaciółka wygrała dwa bilety na film "Tower Heist: Zemsta cieciów" i w związku z tym zaprosiła mnie na ten seans. Polski dopisek jest tragiczny (w oryginale jest samo "Tower Heist"), trailer wypadł przeciętnie, więc nie nastawiałam się za specjalnie na jakiś dobry film, ale skoro zapraszają, to czemu nie, można iść. No i poszłam.

Fabuła prezentuje się następująco: poznajemy Josha Kovacsa, który jest menedżerem najdroższego apartamentowca w Nowym Jorku. Wyjątkowość owego apartamentowca polega (oprócz świetnej lokalizacji i najwyższego standardu), na tym że obsługa jest niewidzialna, dyskretna, a jednocześnie załatwi swoim mieszkańcom absolutnie wszystko. Najważniejszym i najbogatszym lokatorem jest pan Shaw, który, jak się okazuje, czerpał korzyści ze spekulacji cudzymi oszczędnościami. FBI zamyka go w areszcie domowym. Biedny Kovacs musi oznajmić swoim podwładnym smutną prawdę - przed laty powierzył ich fundusz emerytalny Shawowi i nie ma raczej szansy, żeby odzyskać od niego te oszczędności. Dalej mamy historię jak z Robin Hooda - na naszych oczach dokonuje się wymierzanie społecznej sprawiedliwości.

Film okazał się bardzo dobry. Lekka i przyjemna komedia, ale jednocześnie niegłupia, na poziomie. Jest to przede wszystkim zasługa aktorów. Eddie Murphy jak zawsze w formie - nierzadko wywoływał salwy śmiechu samym pojawieniem się na ekranie. Ben Stiller za to wyłamuje się ze swojej roli komedianta, grając tym razem poważną postać.

Radzę więc nie zniechęcać się kretyńskim polskim tytułem czy niezbyt obiecującym trailerem i obejrzeć ten film. Mnie on zapewnił niespełna dwie godziny przyjemności i śmiechu ;)
_________________


 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2012-01-06, 12:19   




Ponoć najdroższy film w dziejach Chin. Sporo chyba Bale'owi też posmarowali by w tym filmie zagrał. Samego scenariusza przytaczał nie będę, wszystko jest na filmwebie. Osobiście jednak czas spędzony nad nim, ok 2 godzin nie uważam za zmarnowane bo fajnie się bawiłem, chociaż ciężko okreslić zabawą oglądanie scen kryptogwałtów, ale jednak! Niezłe efekty, niezły scenariusz, chociaż czasami brakowało mi szczypty tego czegoś no i za mało scen walk w samym Nanjing, a te które były, zwłaszcza kreowane na początku (co zapowiadało masakryczny film wojenny) za bardzo nasiąknięte propagandą. Tak czy inaczej pokazują również pewno piękno ludzkiej natury i przemian, jakie mogą zajść w człowieku, zwłaszcza głównym bohaterze, oraz to ile można poświęcić dla innej osoby, najchętniej bym tutaj zaspoilerował, ale nie chcę psuć Wam przyjemności z oglądania bo IMHO warto się tą pozycją zainteresować, ściągnąć (bo w naszych kinach będzie trudno by to zobaczyć) i obejrzeć, nawet bez napisów bo są wtopione angielskie przy kwestiach mandaryńskich a dialogi angielskie są proste do zrozumienia :D No!
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2012-03-18, 13:10   


Egotyczny inspektor policji ma kochankę, która również ma kochanka (kochankception). Postanawia ją zabić, na miejscu przestępstwa zostawia kilka śladów aby sprawdzić czy wpływy i władza jaką posiada uchronią go przed konsekwencjami. Nie czytajcie filmwebowskich komentarzy (chyba, że chcecie), przewijają się w nich nazwiska pisarzy, które mogą zasugerować jakie będzie zakończenie :> Genialna muzyka Ennio Morricone:
http://www.youtube.com/wa...2fQRSzI&ob=av2e
FILMWEB
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2012-03-18, 13:20   

Zbyt artystyczna okładka. Pewnie absolwenci ASP mają orgazmy.
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2012-03-18, 13:52   

Hmm.. Ja chyba pokuszę się i cóż... obejrzę w wolnej chwili :)
:chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: rakakakaka
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2012-03-18, 14:09   

Therion napisał/a:
Zbyt artystyczna okładka. Pewnie absolwenci ASP mają orgazmy.

Ale to polska okładka :D Oryginał:
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2012-03-18, 14:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100