• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Anime
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-25, 21:55   Anime

jog napisał/a:
sądzę że warto tutaj o anime założyć wątek gdyż ponad połowa rzeczy jakie ostatnio oglądam to anime. hmm w naszym społeczeństwie każdą animację zwykło się zwać "bajką" / "kreskówką" - jak widać sama nazwa bagatelizuje już tę formę przekazu i nadaje jej obraz niedojrzałej, przeznaczonej dla dzieci. jest to bardzo błędne postrzeganie, gdyż animacja jest jedynie sposobem przekazywania treści - to tak jakby krytykować malarzy abstrakcjonistów i uważać ich za niepoważnych / niepełnych artystów, dla tego że forma ich wyrazu jest odmienna. jeśli ktoś ma o anime takie zdanie właśnie to niech obejrzy sobie akirę albo ghost in the shell. polecam. oczywiście rozumiem że wiele osób tego nie lubi - tak już jest - niektóre rzeczy albo się lubi albo nie lubi :) piszta!



jog napisał/a:
hmmm mam ArmitageIII i będę oglądał ale najpierw chcę bebopa skończyć... a to trochę potrwa. jej. polecam bebopa. Armitage pewnie też, ale jeszcze nie widziałem a tak w ciemno to polecał nie będę. :)



edgeofthorns napisał/a:
duzo anime ogladasz?
Bo kiedys ogladalem (w odkodowanym pasmie HBO :D :D) jakies anime, ale nie za cholerenie moge sobie przypomniec tytulu. Chetnie ogladnalbym ponownie...

Jakis klimat cyberpunku, dziewczynka (albo babski chlopiec - niepamietam) jest cyborgiem, ktory posiada uczucia. Byl tam jeszcze jakis starzec i jeszcze jakies dziecko. Wiem, ze tam jakis chujowa polityka panowala (co despotycznego - cos jak wladza panujaca w Half Lifie), ratowali miasto (byc moze i caly swiat), i bylo troche wybuchów i 'robocich' flaków...
To byl pelnometraz.

Mozesz jakos pomoc? Szukalem, ale jakies bzdety mi wyskakiwaly w googlach...




jog napisał/a:
jej Stary chyba wiem o jakim filmie mówisz!! ale niestety jestem w tej samej sytuacji co Ty - szukam tytułu. jej ta dziewczynka była blondynką, i na końcu została podpięta do takiego wielkiego kompa, i chciała wszystko zniszczyć?? a w mieście działał jakiś ruch oporu?? widziałem raz i nie w całości... i szukam od tamtej chwili bez skutku :( jej trzeba uruchomić znajomości i wyczaić :)

a w między czasie polecam Ghost in the shell (są 2 części + 2 sezony serialu :) pierwsza część leży u podstaw całego cyberpunka - jest niesamowita - gniecie totalnie. zdecydowanie musisz obejrzeć przynajmniej pierwszą część jeśli tamten klimat Ci pasował to tutaj też będzie cool :)



edgeofthorns napisał/a:
Taak! to ta historia! :D



jog napisał/a:
Edgu!! mam mam mam!!!!



mam!!!!!! nazywa się metropolis!!!
wpisałem w google "anime w tvp" i znalazłem forum gdzie ktoś też szukał tego tytułu :D :D:D:D oł jea!!! zaraz ssam!!! :D :D :D



edgeofthorns napisał/a:
allright! jestes bogiem! :D

Dzienx, źą :)

Zaraz tez pozyskam ze sklepu... takiego specjalnego sklepu... :D



jog napisał/a:
jej to teraz tak - moja kolejka:

- cowboy bebop (jeszcze 22 odcinki)
- armitage (polymatrix i dual matrix)
- metropolis
- ghost in the shell (od nowa 2 części i serial)
- akira
a później coś się znajdzie :) :):)




jog napisał/a:
jej zakochałem się!! normalnie!! przedstawiam ED z Cowboy Bebop:







oł jea!!
niestety ED poza samymi zaletami ma 2 wady:
- ma 13 lat
- nie istnieje :(
:( :( :( :( :(

chyba znów zostanę EMO :( :(:(:(




kaco321 napisał/a:
Cóż anime, to ja za bardzo nie oglądam ;) wolę mangę. No więc z mang to ja czytam:
- Dragon Ball :p
- Naruto
- Street Fighter




Finn napisał/a:
Jeśli chcecie obejrzeć naprawdę dobrą serię anime to polecam Berserk. Fabuła rozwija się dość powoli i seria spory nacisk kładzie na wyrzynkę, ale za to bohaterowie i ich relacje wynagradzają wszystko. Plus najbardziej niesamowite zakończenie jakie widziałem - ostatni odcinek jest naprawdę niezapomniany.



jog napisał/a:
mega! a to jest jakiś cyberpunk czy coś innego?? z resztą zaraz sprawdzę :D :D :D jej dużo odcinków??




Finn napisał/a:
Nie, Berserk to fantasy. Głównym bohaterem jest Gatts, zamknięty w sobie samotny wilk opanowany obsesją bycia najlepszym masakratorem świata, który napotyka na swojej drodze niezwykle charyzmatycznego i ambitnego przywódcę zgrai najemników. Czasem pojawiają się jakieś demony, jest jeden wampir i szczypta magii (ale bez brodatych dziadków ciskających fireballe - Berserk to low dark fantasy, mimo że główni bohaterowie wycinają w pień całe armie).

Odcinków około 20, o ile dobrze pamiętam.

A z cyberpunka (my preciousssss...) polecam oczywiście Akirę, GitS (tylko 1, część 2 jest przekombinowana) i Ergo Proxy. Jest jeszcze Cyber City Oedo, ale jakoś nie potrafię tego traktować poważnie :)



jog napisał/a:
ooo napisałeś dokładnie to czego chciałem się dowiedzieć :) dzięki!! a dużo tam krwi?? w sensie czy stylistyka jest brutalna czy taka bardziej eee "bleachowa"?? :D

hmmm akirę uważam za jeden z najlepszych filmów ever, gitsa podobnie :) a co do ergo proxy to z chęcią się zabiorę :) tym bardziej po poleceniu :) wrzucam w kolejkę!! bardzo dobrze!!



Finn napisał/a:
Berserk jest brutalny. Kropka.




jog napisał/a:
to dobrze. pasuje oł jea!!
_________________

 
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2009-03-05, 23:13   

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-05, 23:13   

dobra temat już tak długo istnieje a ja nic ani o ghost in the shell ani o akirze nie napisałem więc tak - teraz będzie o ghost in the shell - akirę sobie na "zaś" zostawię.
zatem ghost in the shell dzieje się w przyszłości - ciężko już tam o kogoś kto w 100% byłby człowiekiem. technologia umożliwia ingerencję w to czym jesteśmy - nasze ciała, poprawia nasze ciała nasze zmysły, umożliwia długowieczność... ludzie odczłowieczają się, klimat zapędzenia i upadku da się odczuć w każdej minucie filmu... cóż film jest o tym że w sieci grasuje haker włamujący się do mózgów ludzi i wykorzystujący ich do swoich własnych celów. główni bohaterowie - para policjantów ona i on - ścigają go. sprawa ma jednocześnie zabarwienie polityczne... w pewnym momencie zdarza się coś bardzo dziwnego - w jednej z fabryk cyborgów proces stworzenia cyborga zachodzi samoistnie, bez żadnej kontroli, stworzona maszyna okazuje się być istotą świadomą i rozumną... nikt nie wie skąd się wzięła... cóż chyba dużo pisał nie będę...
należy jednak napisać że jest to arcydzieło głębokie, brutalne, bezkompromisowe, zadające pytanie o granice człowieczeństwa, o to kim jesteśmy... nie może to Was ominąć... do oglądania !!





_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-06, 12:57   

Akira świetna ! Te dzieciaki z twarzami starców mnie urzekły :) Szkoda że wątek mocy nadprzyrodzonych nie był nieco bardziej rozwinięty... No i dowiedziałem się skąd w Matrixie czerwona i niebieska pigułka :D
Zaczynam się "animować" dzięki wam ;)
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-07, 16:53   

Joju Joju !! animuj się animuj !! oł jea !! a akira... brak słów... jej a motyw mocy nadprzyrodzonych... jest świetny - wiesz to nie miał być bohater... jej ludzie czekali na akirę - a to był chłopiec który stracił kontrolę nad samym sobą i nad wszystkim wkoło... niesamowity motyw... no i wszystko w akirze jest tak dopracowane i tak świetne... teraz mam mangę akira i będę czytał... :DD :DD :DD





_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-08, 01:17   

Po dziś dzień marzę, że kiedyś będę miał taki motocykl jak Kaneda :)
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-11, 13:46   

jej ja tam motorów nigdy nie lubiłem ale takim to też bym pojeździł :DD hio hio

właśnie zamawiam pełnometrarzówę Cowboy Bebop. serial jest czymś totalnie niesamowitym no normalnie padam. gniecie totalnie wszystko... a film trzeba obejrzeć jakoś po 21 odcinku... czyli to już niedługo. eh. jeśli miałbym w życiu obejrzeć tylko jedno anime to chciałbym żeby to był Cowboy Bebop... oł jea !!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-11, 21:39   

Jak tam, Jogu, miałeś już okazję obejrzeć coś z Berserka? Jestem ciekawy jak wrażenia.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-11, 22:59   

hej hej - jeszcze nie zacząłem :) wiesz najpierw wałkowałem mangę bleacha, później teraz mangę elfen lied, poza tym cały czas cowboy bebop. ale w tym tygodniu kończę bebopa a dziś / jutro kończę elfena więc robi się pusta przestrzeń :) hmmm czyli powiedzmy że umieszczę tam berserka :) hio hio hio oł jea!! ach no i jeszcze anime elfen lied muszę zobaczyć... ale to w międzyczasie tak zwanym :D pozdro ostro!!

edytuję - zacząłem oglądać berserka. Finnie - bardzo dobra to rzecz muszę przyznać!! ale jest jedna lipa - chciałem czytać mangę - wycofali licencję. chciałem oglądać w dobrej jakości i całymi odcinkami ale wycofali z veoh.com... i teraz muszę oglądać na YouTube - nie dość że w gównianej jakości to jeszcze każdy odcinek w 3 kawałkach... ręce opadają... ale jest bardzo dobre i mnie przekonuje - obejrzę sobie w całości :DD

[ Dodano: 27 Marzec 2009, 02:18 ]
ooo widzę że już o tym napisałem jakiś czas temu:) widocznie zapomniałem. cóż wrażenia po berserku:
- bardzo dobrze animowany - masa teraz gówna które niby to jest animowane porządnie, jednak tak naprawdę pełne jest uproszczeń i niedoróbek to w rysowaniu to w animacji - tutaj widać że seria została potraktowana poważnie i pełna jest dopracowanych motywów - walki są świetnie animowane, a otoczenie wygląda szczegółowo:)
- przemoc - i zajebiście - dosyć stawiania anime na równi z kaczorem donaldem!! to nie jest dobranocka i to widać!! scena w barze z napadnięciem na dziewuszkę jest baaardzo dobra!!
- swodsman - no główny bohater gniecie - niezły z niego moskiller miecz na miarę Clouda z Final Fantasy VII i wielka rzeź jaką za jego pomocą rozsiewa oł jea!!
- postaci - świetnie pokazana relacja między głównym bohaterem a dowódcą tego oddziału do którego trafia (zwłaszcza pojedynek o pozostanie w grupie... i miecz w zębach!!)... no i ta krótkowłosa piękność - od razu widać że coś między nimi iskrzy :) hio hio lubię ją (imion nie pamiętam bo widziałem jakiś czas temu, a dziś mi się przypomniało że miałem dokładniej napisać:D) to nie są jakieś tam z dupy wysrane postaci - od pierwszych odcinków doprawdy są wyraźne i zarysowane są jakieś wewnętrzne konflikty i wzajemne fascynacje, które nie są pokazane bezpośrednio - nikt tutaj o niczym nie mówi... nie daje niczego do zrozumienia... a jednak widać co nie co. (za to też lubię bleacha:) ) hio hio choćby to iskrzenie...
- hmmm no i klimat - bałem się tego średniowieczno - zamczyskowo - mieczowego klimatu... a tutaj miła niespodzianka - bo wciągnęła mnie owa atmosfera i to dość mocno...

od trzech dni zbieram się do obejrzenia, jednak rzygać mi się chcę jak patrzę na tę YouTubową wersję... każdy odcinek jest pocięty na kilka kawałków, a w dodatku jest kilka wersji każdego z odcinków więc znalezienie każdej z nich jest denerwujące... no i do tego strasznie niska jakość... chyba poszukam i "zamówię sobie" choć wolałbym znaleźć i kupić i mieć...:( hmmm ach!!;/
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-03-27, 13:33   

oho, ten temat zachęcił mnie do obejrzenia przynajmniej Ghost in the shell i Akiry. Nie jestem za bardzo obeznana w anime, chociaż niedawno koleżanka pożyczyła mi takie sympatyczne bishonen dla bab, Fushigi Yuugi, i obejrzałam 52 odcinki w ciągu 3 dni chyba : P A i z rok temu sobie obejrzałam Saikano, też w sumie nie było złe, chociaż zakończenie uważam za spartolone.
A na ten Ghost in the shell to mam już chrapkę i jak tylko zdam głupią maturę i będę miała więcej czasu to się zaopatrzę : D
_________________


 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-04-09, 01:19   

Perfect Blue polecam - to nie sf ani fantasy, tylko zwykły, wydawałoby się, thriller albo film obyczajowy. PB to jeden z najbardziej uznanych filmów anime, ogląda się świetnie, jest doskonale animowany i nie bez powodu nazywany jest Hitchcockiem wśród japońskiej animacji.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-04-09, 18:46   

Obejrzałam wczoraj (a właściwie dzisiaj nad ranem :D ) Akirę i muszę powiedzieć że film wywarł na mnie wielkie wrażenie! No i Finn miał rację, że trzeba go obejrzeć conajmniej dwa razy żeby dobrze go zrozumieć, mnie po jednym razie nie udało się wyłapać wszystkiego. Jutro więc biorę się do oglądania znowu. Nie znam się za bardzo na anime, ale myślę ze właśnie filmy z tego rodzaju o nieco filozoficznych podtekstach pasowałyby mi najbardziej, więc prosiłabym znawców o polecenie czegoś w tym stylu na przyszłość :D
Strasznie mi się w Akirze podoba grafika. Nowe anime jest trochę przekombinowane a tu kreska jest genialna. Kolorystyka również. Szkoda ze teraz takich filmów już się nie robi :P
No i muzyka... Jogi, tak jak mowiłeś, rzeczywiscie niesamowita!
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-04-09, 20:03   

Hehe... Angie, jog, podoba Wam się kreska w starych anime, bo są to jeszcze filmy, przy których tworzeniu komputer odgrywał marginalną rolę; jakieś efekty specjalne, króciutkie animacje-przerywniki, etc. Cała reszta była rysowana i animowana ręcznie. Dzisiaj do tworzenia anime używa się komputerów w znacznie większym stopniu; można w zasadzie powiedzieć, że cały film powstaje w zaciszu mikroprocesorów. Niestety odbija się to na jakości grafiki - nowe filmy wyglądają jakby bardziej plastikowo.

[ Dodano: 2009-04-09, 20:04 ]
Jak lubisz filozoficzne zacięcie w anime, to z czystym sercem sięgaj po Ghost in the Shell, serię Ergo Proxy i Armitage III (chociaż to ostatnie jest zdecydowanie najgorsze).
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-04-10, 02:00   

ja osobiście również polecam Ghost in the shell (tam dopiero jest o czym myśleć... gdzie się kończy człowiek a zaczyna maszyna...) Armitage III OAV również polecam (nie jako film a jako 4 częściową serię - niby to samo a podobno dokładniej i głębiej - tak mi polecono, bo sam również nie widziałem).

hmmm do tego trzy filmy których nigdy nie zapomnę... klimat nieco inny... ale tak świetny i bajkowy że do filmów tych aż chce się wracać...
- księżniczka mononoke (Mononoke Hime) - coś pięknego mistyczna wręcz mityczna opowieść o wielkim konflikcie w świecie w którym bogowie, demony i ludzie walczą o przyszłość... piękny film...
- spirited away - film o hotelu dla bogów. chłopiec który jest smokiem, mała dziewczynka, która musi ciężko pracować w tym hotelu aby ocalić rodziców zamienionych w świnie, zła czarownica rządząca hotelem i jej dobra siostra bliźniaczka, magiczny kamień i piękna, pełna wielkich wzruszeń opowieść, wręcz porywająca!!
- ruchomy zamek Hauru - przepiękna opowieść o dziewczynie zamienionej w staruszkę, niemym strachu na wróble, wielkim czarowniku Hauru i jego chodzącym w górach zamku... o magicznych drzwiach prowadzących w niesamowite miejsca... eh. to już praktycznie jest jedna wielka baśń - ogląda się to i człowiek czuje się jakby był dzieckiem, były święta a w telewizji leciała bajka na którą czekało się od roku... wiecie - pełna mistyki i magii jest ta opowieść...

co te trzy filmy mają wspólnego ze sobą?? postać reżysera - Hayao Miyazaki - wszystkie są opowiadane w ten sam charakterystyczny sposób - senny, pełen magii, zwracający uwagę nie tyle na wrażenia płynące z akcji co z napięcia między bohaterami, pięknego klimatu, plenerowych wręcz ujęć. Te filmy nie mają wstrząsać, zadawać pytań czy dawać jakichś recept. one mają być przeżyte, one mają nas otulić!! sprawić że poczujemy się jak małe dzieci zasypiające bezpiecznie w ramionach Mamy, podczas gdy za oknem szaleje groźna burza... wiecie o jakie uczucie mi chodzi, co nie?? czyli - ktoś ma potrzebę piękna - niech siada i ogląda!! ino raz!!

[ Dodano: 10 Kwiecień 2009, 02:06 ]
no i przecież do wszystkich tych filmów muzykę napisał Joe Hisaishi i jest ona arcydzielna... zawiera ona to wszystko co te filmy posiadają jeśli chodzi o atmosferę...

kiedyś muszę rozpisać się szeżej o każdym z tych filmów. koniecznie :)
polecam
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-04-11, 01:40   

Z tego co wymieniliscie mam póki co tylko "spirited away", bo nabyłam juz kiedyś dawno. Jutro więc będę oglądać, zrobię sobie nocny seans anime :P A później Ergo proxy ściągnę, bo już też słyszałam od innych osób wiele dobrego o tym filmie.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-04-11, 09:39   

Zgadzam się z jogiem, że Mononoke Hime jest świetne - nie jest przefilozofowane jak np. Ghost in the Shell 2: Innocence i zawiera olbrzymią dawkę emocji. Początkowo sądziłem że jak na mój gust posiada zbyt pro-ekologiczne przesłanie (ekologia - ok, musimy dbać o środowisko, ale nie musimy od razu oglądać filmów które łopatologicznie nam to wyjaśniają), ale po zakończeniu seansu przestało mi to przeszkadzać. Jeśli film jest dobry, to nieważne jakie przesłanie, broni się sam.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100