• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Manga
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-25, 22:24   Manga

jog napisał/a:
ha ha no muszę umieścić tutay ten wątek - kto czytuje / lubi / nie lubi niech pisze!! niech porównuuuje z anime!! niech porównuuuuje z innymi komiksami!!! oł jea!!

ja teraz czytam bleacha - od początku wiedziałem że to raczej nic głębokiego ale chciałem się troszkę pozachwycać mieczowymi klimatami, pojedynkami, duchami, itd itp. i muszę przyznać że jest ok - postaci raczej mile wspominane będą przeze mnie (choć są raczej jednowymiarowe i niezłożone - dobro jest dobre a zło jest złe, ale na to byłem przygotowany). Fabuła wciąga dosyć bardzo - jest o chłopaku który przez przypadek zostaje Shinigami - posłańcem świerci - ma zbierać dobre dusze i pokonywać te złe... proste i dosyć przyjemne. w pewnym momencie jego przyjaciółka ze świata duchowego - soul society (od niej z konieczności otrzymał moc shinigami) zostaje skazana na śmierć za przekazanie swojej mocy głównemu bohaterowi... zamknięta gdzieś tam w świecie duchowym czeka na egzekucję i w tym czasie główny bohater zaczyna skrócony trening i z grupą przyjaciół wyrusza na ratunek więzionej ex - shinigami. jednym słowem walka walka walka i dużo gadania w czasie walki. potrafi na prawdę wessać polecam - tylko nie spodziewajcie się czegoś wielkiego i poruszającego - chcecie walki, emocji postaci które się lubi... macie wszystko tutaj :)

właśnie zdobyłem mangę akira i po skończeniu bleacha biorę się za czytanie - później zabiorę się za porównanie anime i mangi :)

piszta!!




jog napisał/a:
aha - wszystko czego chcecie znajdziecie na onemanga.com :)
_________________

 
 
 
REKLAMA

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wysłany: 2009-02-26, 13:20   

 
 
Shivente
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-26, 13:20   

Manga jest dla mnie czymś niesamowitym, pewnie z takiego względu że mam z nią już styczność od jakiś 5 lat, możliwe nawet, że i więcej aczkolwiek nie będe czasu naginał.

Widząc tutaj post Joga, musze go troche sprostować (xD) : Fakt masz racje z tym że "Bleach" nie jest ambitny, ale w późniejszym etapie, zaczyna się akcja powiązana z uczuciami bohaterów, co jest dość realne a zarazem miłe. Ale tak jak mówisz to potrafi wessać człowieka na dość długo i nie znudzi się. Jednak jakby pomyśleć o tym głębiej, to gdyby nie walki to ta manga nie miała by sensu.
Porównanie Anime do mangi : oczywiście jak w każdym anime, jest dużo scen wyciętych, minimalna cenzura, oraz ominięcie celowe przez studia. Aczkolwiek zawsze milej się ogląda niż coś czyta. Czasem denerwuje długie przeciąganie walk.

W sumie mang znam dość dużo zaczynając od : Bleach/Naruto/Dragon Ball/ Eyeshield 21 / Tenjou Tenge / Air Gear / Gantz/Claymore itd ... Jednak najbardziej AMBITNĄ (przysięgam) mangą jest Death Note i może troche o tym opowiem.

Death Note - manga i anime kryjące za sobą wiele tajemnic, nawet jeżeli chodzi o prawdziwego twórce tej serii. Ogólnie DN opowiada o chłopaku, który jest znudzony życiem w takim świecie i ma niesamowite poczucie sprawiedliwości w pewnym momencie jego życie się zmienia gdy podczas jednej z lekcji obserwuje spadający notatnik. Notatnik, który po wpisaniu czyjegoś imienia ta osoba ginie... (nie zupełnie jest tak ale pisze w skrócie). Ciekawostką w tej serii jest to że główny motyw to walka Dobra z Dobrem, każdy ma swoją racje, jednak każdy przegina, przez co powstają nieszczęścia. W DN jest bardzo wiele analiz domysłów itp. Warto polecić bowiem jest to coś przy czym czytelnik/widz również musi pomyśleć. Osobiście na początku polecam obejrzeć anime, ponieważ zostało ono wykonane znakomicie, a dopiero później przeczytanie mangi.
Anime składa się z : 36 odcinków.
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-02-26, 13:29   

hej masz rację - im dalej w bleacha, tym ciekawiej (dziś lub jutro kończę całość) faktycznie - coraz więcej emocji, pojawiają się postaci niejednoznaczne, zdrady, bunty, manipulacje, zabujstwo... no tak a i postaci darzę niezwykłą sympatią :)

co do death note'a to planuje zabrać się za niego - kumpel który podrzucił mi bleacha, o death note też cały czas opowiada :) :):) hio hio. poza tym to będę czytał Akirę - anime widziałem i muszę przyznać że to jeden z lepszych filmów jakie widziałem... wstrząsający i dopracowany, a po mandze spodziewam się tego samego :) oł jea!!

ach!! Shivenete - poleć mi jakąś cyberpunkową mangę, bo szukam właśnie czegoś w klimacie Ghost in the shell... czy czegoś takiego...
 
 
 
Shivente
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-26, 13:54   

Hmm takie klimaty ; / w sumie za bardzo nie mój styl ale moge Ci polecić

Ergo Proxy, nie pamiętam tego dobrze ale wiem że mi się podobało xD poza tym jest jeszce Black Magic i chyba genocyber (nie jestem pewien nazwy) i możesz zobaczyć Vexille ale to film animowany raczej xd
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-02-26, 13:56   

oho dzięki!! poszukam z pewnością :) jo!!
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-11, 13:29   

ok 3 dni temu porwała mnie manga "elfen lied" - jest na prawdę zajebista (anime też podobno - muszę zaś zobaczyć) hio hio. wiecie jeśli w waszych głowach istnieje obraz mangi jako komiksów dla dzieci albo anime jako bajek dla dzieci, to polecam elfen lieda... o czym jest...

hmmm w podziemnym laboratorium trzymane jest "coś" - to coś jest szczelnie od świata odcięte i trzymane wielkiej ostrożności. pewnego dnia to coś ucieka, masakrując po drodze połowę laboratoryjnej ekipy - ręka noga mózg na ścianie - dosłownie. krew i flaki latają w powietrzu... okazuje się że groźnym potworem jest młoda i piękna dziewczyna. niby normalna ale na jej głowie znajdują się 2 małe rogi - jest ona przedstawicielką dziwnego gatunku stojącego znacznie wyżej niż gatunek ludzki. ucieczka kończy się upadkiem z wysokich skał do morza. po kilku godzinach para młodych ludzi przechadza się brzegiem morza gdzie znajdują nagą dziewczynę z rogami - jednak zdaje się ona być nie tą samą osobą - nie umie mówić (mówi tylko "nyu nyu") i zachowuje się jak małe dziecko (sika na podłogę itd). główni bohaterowie (on i ona) postanawiają ją przygarnąć. po pewnym czasie nyu zaczyna odczuwać fizyczne ciągoty tak do swego męskiego jak i żeńskiego współdomownika... hmmm no ma tutaj miejsce cała masa jednoznacznych sytuacji hio hio. no i co jakiś czas w nyu budzi się potwór który uciekł z laboratorium - jest ona cały czas oczywiście poszukiwana i ścigana... później dom bohaterów staje się domem dla coraz większej ilości mieszkańców...

polecam. doprawdy. nie ma tutaj jednoznacznych charakterów, wszystko jest zawikłane, nic nie jest oczywiste. a nyu w jednej chwili z najbardziej niewinnej istoty na świecie staje się mordercą wycinającym dziesiątki ludzi... no doprawdy polecam. pozbawia jakichkolwiek cukierkowych wyobrażeń na temat mangi i anime.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-13, 15:28   

hmmm Elfen lieda skończyłem przed wczoraj, i z miejsca zacząłem lekturę nowej mangi - tym razem padło na "death note" cóż o czym jest...

pewnego dnia pewien Shinigami (wysłaniec śmierci... coś jak nasza kostucha) gubi swój dziennik w którym zapisuje imiona osób po które przychodzi. zeszyt zostaje znaleziony przez pewnego kolesia, który czyta załączoną do niego "instrukcje" i postanawia wypróbować działanie death nota. okazuje się bowiem że jeśli w zeszycie zapisze się czyjeś imię, osoba owa umiera na zawał... no chyba że doda się po i mieniu np "wypadek" - wówczas osoba ginie w wypadku. Chłopak postanawia oczyścić świat z całego złego gówna - siada przed telewizorem, ogląda serwisy informacyjne, i zapisuje imiona psychopatów i przestępców o których jest mowa. gdy nagle zaczynają umierać rozmaici przestępcy (w ilościach po 20 - 30 dziennie) sprawę zaczynają badać władze. jest fajno póki co - jestem dopiero na początku więc jeszcze za dużo nie wiem :) hio hio
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-03-13, 18:01   

Hmm, bardzo ciekawie brzmi ta historia. Da się tą mangę poczytać gdzieś w necie?
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-13, 18:09   

wchodzisz na stronę onemanga.com wybierasz manga list i alfabetycznie znajdujesz dany tytuł. hio hio death notea jest trochę ponad 100 chapów. jej jestem po 6. wciągnęło mnie dosyć... ale nie tak jak elfen lied - tam to w jeden wieczór trzasnąłem 60 czapów :DD

oj albo walnę linka bo mam w zakładkach to szukał długo nie będę - do death notea
http://www.onemanga.com/Death_Note/
i od dołu jazda - zaczyna się od chapa nr zero - taka krótka historyjka nie związana bezpośrednio z fabułą całości - ale warto przeczytać bo wówczas od razu wiadomo o co chodzi :)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-04-01, 23:23   

Nigdy nie lubiłem tego typu wynalazków. Ta forma sztuki (którą niewątpliwie manga jest), nigdy do mnie nie docierała... wręcz kojarzyła mi się z głupimi i zboczonymi bajkami typu Sailor Moon. To dziś tak na prawdę nie przepadam za manga - w ogóle japońska kultura (oprócz dekoracji wnętrz) to nie moja historia.

Podobno moja dziewczyna ma urodę, jak z mangi :D
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-01, 23:27   

Obczaj sobie "Cat Shit One" - całkiem śmieszne komiksy i mało mangowe jak na mange. Chyba jednak z tych mang, które moge czytać z przyjemnością, bez grymasu.
_________________

 
 
 
tanasz
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-02, 21:04   

Cytat:
wchodzisz na stronę onemanga.com wybierasz manga list i alfabetycznie znajdujesz dany tytuł.


jest jeszcze http://manga.bleachexile.com sporo tyułów, których nie ma na onemanga
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-05-23, 20:59   

Ja bardzo lubię mangę Naruto :P zacząłem czytać jakieś 2 lata temu, bardzo mnie wciągnęło. Jeżeli chodzi o Anime to nie oglądam, ze względu na fillery (zapychacze) z którymi ponoć i Bleach ma problemy :) Czytałem i oglądałem kiedyś też Dragon Balla ale z perspektywy czasu wydał mi się śmieszny, mimo to bardzo miło go wspominam. Moją ulubioną mangą jest chyba Street Fighter, bardzo trudno go zdobyć, ja mam tylko wersję Udonu (zwykły komiks - nie manga) a tą prawdziwą japońską to kiedyś w internecie czytałem i mi się bardzo podobało ale niestety zgubiłem stronę :(
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-05-23, 21:44   

kaco napisał/a:
Czytałem i oglądałem kiedyś też Dragon Balla ale z perspektywy czasu wydał mi się śmieszny, mimo to bardzo miło go wspominam.


Hmm.. taka była jego koncepcja. Miał byc smieszny :O :...:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-05-28, 16:00   

ostatnio wpadła mi w łapki manga Brzoskwinia.. przeczytałam 4 tomiki w jakieś pół godziny i poległam - nie da rady dalej, to jest tak nudne że zęby bolą -_-
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100