• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre Foty
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-05-17, 14:06   

oprócz kontrastu 'wymuszonego' i lekko przeswietlonego zdjecia (sloneczna pogoda a podloze tego mo$ciq bylo jasne - naprawde nie trudno to osiagnac). Oprócz tego widzę tam filtr, ktory możliwe, że nazywa się cell-shading - o małym nasileniu. Oprócz tego, przy większym formacie zdjęcia (googluj :DD ) widać ziarno. Wychodza dwie możliwości - albo kaprawy skan negatywu/odbitki (naprawdę w to wątpię), albo film czarnobiały o dużej czułości (1600 ISO? moze nawet 3200...). Ziarno z aparatów cyfrowych wychodzi nieco inaczej.

Poza tym... fotograf wysokiej klasy wciąż będzie używał aparatów analogowych (pewnie średnioobrazkowy aparat - film 120 mm, 'wydolność' takiego cuda wciąż przekracza możliwości aparatów cyfrowych... chyba. [małoobrazkowe filmy maja bodaj ok 21-22 mpix] - np. pentacon six P6). Nie mówiąc już o 'duszy' takiego czegoś...

Ale mogę się mylić ;)


edit:
Poprawka. Miałem na myśli aparat KIEV 88.;) Choć Pentacon też działa na takich filmach ;)
_________________

 
 
 
REKLAMA

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-05-17, 14:29   

_________________

Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2009-05-17, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-05-17, 14:29   

Dzięki wielkie, za pomoc wszystkim. Edgu zdjęcie robił kolo aparatem analogowym masz rację, a co do tych detali to nie wiem :P
Cel Shadding... kojarzy mi się tylko z grami na PS2 robionymi na podstawie komiksów :DD
Jakbyś chciał to mogę zrobić skan z oryginału bo mam :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-05-17, 14:33   

skan wychodzi przeważnie kaprawo. Traci na jakości, głównie na ostrości. Zwłaszcza jeśli masz zwykły, domowy skaner (nawet jeśli jest w stanie skanować w 19200 DPI).

W necie są dobrej jakości ;)
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-05-17, 14:40   

Nevermind, przed chwilą bawiłem się tym co mówiła Natta, i nawet nawet wychodzi :P Chociaż jeszcze pobawię się Photoshopem i tutorialami jakimś :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-05-17, 16:23   

W obecnych czasach to każdy posiadający aparat uważa się za specjalistę i popisuje się swoimi "profesjonalnymi zdjęciami" na róznego rodzaju portalach w stylu Digart.pl itp. Trochę fotografia straciła na statusie zawodu profesjonalnego... a szkoda. :s
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-05-17, 16:47   

niestety... ale muszę się z Tobą zgodzić. Choć można znaleźć na takich portalach naprawdę dobre zdjęcia. Tyle tylko, że większość tych pseudo artystów nie kuma o co w tym wszystkich chodzi. Z resztą... uważam, że jeśli ktoś chce robić zdjęcia (a nie fuzje foto+photoshop) to jedyne kilka zabiegów, które powinien zrobić to tzw, krzywe i odchudzanie kolorów (dokładniej ujmując - kolor ---> B&W). Ew. korekcje kadru... reszta pudrowania robi fotografię sztuczną - chyba, że ma to być montaż/grafika...
Catch my drift?
_________________

 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-17, 17:30   

ee tam, nie da się zrobić dobrego zdjęcia na zasadzie "strzelę se i później się poprawi w fotoszopie". Tak jak Edż mówi, z foty robi się grafika. Sam teraz przeszedłem na "syfrę" i stwierdzam że możliwości poprawy zdjęcia w formacie RAW wcale takie wielkie nie są. Jak się spartoli naświetlanie, to co najwyżej o pół jednostki EV można skorygować - później leci już jakość.
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-05-17, 18:24   

żeby spartolić naświetlanie to juz trzeba być "misSzczem świata" :DD :DD
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-05-17, 18:50   

Therion napisał/a:
żeby spartolić naświetlanie to juz trzeba być "misSzczem świata" :DD :DD


zalezy jaki chcesz osiągnąć efekt.
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-05-17, 18:54   

edgeofthorns napisał/a:
zalezy jaki chcesz osiągnąć efekt.


To jest własnie to :> (no offence),,, ale kiedys sie robilo zdjecia i bylo ok, wychodzily, nie wychodzily - liczyla sie frajda robienia i wywolywania. Teraz w dobie cyfrowek kazdy ustawia, udaje madrego ijakim nie jest i nie bedzie ;] ]:->
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-05-17, 20:03   

oj... w ciemni przesiedziałem więcej godzin niż Ci się pewnie wydaje. Śmieszne uczucie wyjść naćpanym chemią fotograficzną z ciemni... :P

Wiem jak się robiło zdjęcia i jak się je powinno robić. Osobiście uważam, że większym 'problemem' jest karta pamięci (bo lustrzanki nie powstaly w momencie powstania matrycy... i analogowe aparaty z lustrem tez potrafia zabawiać się w preselekcje). Dlatego, że zamiast max 40 fotek z jednej kliszy mozesz wytrzaskacz, powiedzmy, 400... Niestety, ale dla osob, ktore nie mialy wielkiego kontaktu z filmem, przelicza się na jakoś ich dorobku. Więcej = gorzej.
Jak masz film i traktujesz swój aparat poważnie... każdą klatkę chcesz dobrze spożytkować.
Karty pamięci to fajny wynalazek, ale... trzeba wiedzieć do czego służy ;) :P
_________________

 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-17, 23:31   

Żeby spartolić naświetlanie, wystarczy mieć nietypowe światło i korzystać ze standardowego pomiaru ekspozycji.
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-05-18, 00:28   

o holender, ale tutaj mamy speców od fotografiki, proszę bardzo. człowiek się nie spodziewa : ) ja tam się na tym nie znam - fotografię tylko kontempluję. Tworzyć nie potrafię, aczkolwiek uważam się za dobrego odbiorcę. W domu mam kilkanaście aparatów analogowych, jakieś lampy, statywy. Mam też domową ciemnię - wszystkie sprzęty - powiększalnik, koreksy, suszarkę i inne gadżety. Wszystko po moim bracie - zapaleńcu. Starczyłoby kupić filmy i chemię i działać. Niestety, moje próby zrobienia dobrych fot spaliły na panewce : D I dlatego wolę modelować niż focić ; )
_________________


 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-05-18, 15:12   

Natta napisał/a:
W domu mam kilkanaście aparatów analogowych,

:DD skojarzyło mi się, z Wojewódzkim Ja muzyką się interesuję, mam w domu odtwarzacz :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-05-18, 16:00   

Tylko że ja na robieniu zdjęć znam się gorzej niz Wojewódzki na muzyce : P
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100