• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Alice In Chains
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-23, 13:54   Alice In Chains

Angie napisał/a:


Alice in Chains chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Ale żeby formalności stało się zadość, napiszę kilka słów. Jest to zespół grunge'owy wywodzący się oczywiscie ze Seattle, założony w 1987 roku przez wokalistę Layne'a Staley'a i gitarzystę Jerry'ego Cantrella.

Jest to moja ulubiona kapela z nurtu grunge. Chociaż sami muzycy odcinali się od tego nurtu i twierdzili, ze grają heavy metal ;)
Moja przygoda z tym zespołem zaczęła się od utworu "Would" z genialnej płyty "Dirt". Zabiło mnie to. Ten ciężar i przejmujący refren... Uwielbiam cały ten album i uważam go za arcydzieło. Po prostu wstyd go nie znać. Brzmienie na nim jest przepotężne i brudne jak diabli. I do tego ten głos Staleya... Jak dla mnie był najbardziej utalentowanym z grandżowym wokalistów i posiadał z nich wszystkich najciekawszą barwę.
Do tego cała muzyka była najbardziej depresyjna ze wszystkich kapel z tego nurtu.

Nowej Alicji z wokalistą Williamem DuVallem nie słyszałam i nawet nie zamierzam. Wolę mieć w pamięci tylko tamto Alice In Chains z Laynem na wokalu, bo takiego człowieka jak on i tak nikt nie jest w stanie zastąpić.

Dyskografia (ulubione pogrubiłam ;) )

We Die Young (1990)
Facelift (1990)
Sap (1992)
Dirt (1992)
Jar of Flies (1994)
Alice in Chains (1995)
Unplugged (1996)
Live (2000)

Najlepsze utwory:

http://pl.youtube.com/watch?v=i3FnQMSD4Zg Would
http://pl.youtube.com/watch?v=l9jX1KAKp78 Love, hate, love
http://pl.youtube.com/watch?v=CDTGZOf1N6U Heaven Beside You



kaco321 napisał/a:
Heh, tak lubię tą kapelę, że aż nie wiem co powiedzieć :p Może najpierw... moim ulubionym albumem jest Tripod ulubione kawałki z niego to m.in Frogs i Sludge Factory. Albumem nr. 2 będzie pewnie Facelift, to od tego albumu zacząłem słuchać tego bandu, ulubionymi utworami będą Real Thing, Love, Hate, Love(choć wolę, to wykonanie co Anka podała), Bleed The Freak(wolę wykonanie z płyty "Live"), teraz się zastanawiam, który album ;) sam nie wiem, moimi innymi ulubionymi utworami są Nutshell, Rotten Apple, Junkhead, Died i wiele, wiele innych. Co do nowej AiC, to zapewne nie będzie mi się tak podobała jak ta ze Staleyem, ale co zrobisz ? zjesz beczkę soli ? nie zjesz. Mimo wszystko uważam, że będzie to dobry album, bo utwory nie będą robione pod Staleya (jak to zawsze było). Z innych pobocznych projektów członków zespołu, to lubię też solowego Jeremiasza, Mad Season oczywiście i Class of '99. Tyle ode mnie :)



Dymitr napisał/a:
Alice in Chains zawsze uważali się za metalowy zespół...nie utożsamiają się ze sceną grunge..

Alicja z Williamem DuVallem nie wypada najlepiej...możesz się Aniu nie fatygować.. :p..dam znać, jakbym zmienił zdanie... :P



Angie napisał/a:
Ja również wolę koncertowe wykonanie "Love, Hate, Love". Layne śpiewał ten utwór z takim ładunkiem emocji, że nie da się słuchać tej wersji obojętnie.
A Mad Season, mmm :) bardzo lubię. Nagrali tylko jeden album ale za to jaki! "Long Gone Day" niszczy.



Karharoth napisał/a:
Ja mam w domu jedną kasetę...Columbia się zwie(Pies z 3 nogami na okładce), kiedys dostałem od kuzyna bodajże.Dziś będę wieczorem słuchał, ktoś mi powie co to jest?Bo w dyskografii nie widzę...



Angie napisał/a:
Pies z trzema nogami? To album o tytule po prostu "Alice in chains".
Columbia to nazwa wytwórni :P



Karharoth napisał/a:
Ahaaa, czyli Columbia to wydawnicto...przymulony dziś cos jesem, sorry.O, nawet "Frogs" na niej jest...jedno z niewielu co znam tego zespołu.


Coś pisze jak analfabeta o_O



kaco321 napisał/a:
Zaszaleli na Rock Am Ring :p
http://www.youtube.com/watch?v=ks0pbT2Q0VM
Upssss, przypadkowo mi się wkleiło Man in the Box z DuVallem, jaki ja dzisiaj roztargniony, Anka... nie patrz.

A tak przy okazji Would? wykonane przez Anselmo i Hetfielda:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Wiecie co ? Pearl Jam w wykonaniu Kupichy i Zakościelnego dużo lepszy niż te wszystkie wykonania AiC :p



Angie napisał/a:
Kto by pomyślał że tacy wokaliści jak Anselmo i Hetfield nie będą w stanie udźwignąć "Would"? :P To tylko świadczy o geniuszu Staleya i o tym, ze jednak istnieją ludzie nie do zastąpienia.
Man in the Box z DuVallem nie otwierałam, moze innym razem się odważę :mrgreen:



Dymitr napisał/a:
Anselmo pasowałby do Alicji !!



Karharoth napisał/a:
Grunge nigdy nie był mi bliskim gatunkiem.Wiedziałem tylko, że Pear Jam najlepszy(jest?) a Nirvana jest beee(no może nie tylko to, ale niewiele więcej)

Przesłuchalem płyte "Alice In Chains"(tzn. kasete).Wokal jest jak śrubokręt, jeśli wiecie o co mi chodzi...wkręca się w głowę bezlitośnie.Ogólnie cała płyta jest "jak śrubokręt".A brudna...niesamowicie.Dobra płyta nie zparzeczam, jednak to mój styl nie bedzie nigdy :]



Dymitr napisał/a:
Angie napisał/a:
Kto by pomyślał że tacy wokaliści jak Anselmo i Hetfield nie będą w stanie udźwignąć "Would"? :P


anselmo podołał imo... Hetfield rzeczywiście kicha, ale on nigdy nie był dobrym wokalistą... dużo lepszym jest gitarzystą niż wokalistą, ale nikt tego nie dostrzega przez olśniewający blask boskiego Kirka :P



edgeofthorns napisał/a:
Anselmo w Alicji zdecydowanie tak. Kiedys sie juz nad tym zastanawialem... 'co by gdyby' - padlo jednomylsnie niemal na Phila.



Angie napisał/a:
Z ciekawości właczyłam sobie jednak ten filmik, który zapodał Kacper. Rzeczywiście nic ciekawego, William DuVall w ogóle do Alicji nie pasuje. Nie śpiewa na swój sposób tylko próbuje nieudolnie naśladować Layne'a. Ech, myślę że już lepiej by było gdyby muzycy założyli nowy zespół tak jak Dave Grohl założył Foo Fighters zamiast występować dalej pod starą nazwą.

Karharoth napisał/a:
Wokal jest jak śrubokręt, jeśli wiecie o co mi chodzi...wkręca się w głowę bezlitośnie.Ogólnie cała płyta jest "jak śrubokręt".


Lepiej bym tego nie ujęła ;)



Roman napisał/a:
qurde w sumie to już wszystko było powiedziane... ale HA tak mi sie przypomniała jak ktoś tam wspominał o okładce Alicji z psem. Zawsze sie zastanawiałem dlaczego właśnie akurat pies i to z 3 nogami :D otóż czytając ''PEarl Jam - Roślina'' (czy cuś podobnego :D ) była niewielka wzmianka o tym jak Jerry zawsze idąc na próbe napotykał na chodniku właśnie tego psa przy tym omijając go szerokim łukiem ::D i tak min. właśnie jakoś wyszło że pies wylądował na okładce z tymi takimi żółtymi charakterystycznymi oczętami.
moge sie mylić więc można poprawić jakby co :)
a co do muzy to prawie wszystko wchodzi jak złoto i są ciary podczas słuchania za każdym razem czyli wszystko w najlepszym porządku :D .
a jeszcze tak nawiązując do Alicji a dokładniej do Jeerego to w ''Boogy Depot'' też daje rade co prawda nie ma zbytnio tego brudniejszego grania ale wsłuchując sie słychac ten taki "lekki" posmak Alicji :D
 
 
 
REKLAMA 
The Great

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Wysłany: 2009-02-27, 18:58   

 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-27, 18:58   

nie wiem czy slyszeliscie w roli wokalu Taylora, tego Taylora, Coreya Taylora.

CLICK!!

Dobry kandydat... ;]
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-02-27, 21:25   

Słyszałem, słyszałem :B chociaż zawsze mi się wydawało, że Taylor zaśpiewał Man In The Box.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Kessi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-25, 19:49   

Co tu dużo mówić, AIC to legenda, Layne to anioł, DuVall to kicha, a Anselmo podoła wszystkiemu! :P (podsumowując me przemyślenia dot poprzednich postów)

Ozzowi wielkie THX za podrzucenie przed kilku latu AIC... :))
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-03-25, 20:01   

Kessi napisał/a:

Ozzowi


Nikt o niczym nie wie... o żadnym Ozzu... :P
_________________

 
 
 
Kessi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-25, 20:05   

edgeofthorns napisał/a:
Kessi napisał/a:

Ozzowi


Nikt o niczym nie wie... o żadnym Ozzu... :P


Ha, to teraz już się wydało :P
Wracając do tematu, nawet przypomniało mi się jakie to były albumy: Facelift i Dirt :)
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-03-25, 20:11   

Przerażasz...

Ale pamiętam, że niechętnie brałaś ode mnie płyty:P
_________________

 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-03-25, 21:13   

edgeofthorns napisał/a:
Kessi napisał/a:

Ozzowi


Nikt o niczym nie wie... o żadnym Ozzu... :P


Wie każdy, kto chociaż raz zajrzał Ci na profil na n-k :P
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-03-25, 22:17   

Dymitr napisał/a:
edgeofthorns napisał/a:
Kessi napisał/a:

Ozzowi


Nikt o niczym nie wie... o żadnym Ozzu... :P


Wie każdy, kto chociaż raz zajrzał Ci na profil na n-k :P


Wielki brat... ;P
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-03-28, 12:28   

Ten zespół Lethargy zrobił cover kawałka AiC :DD i całkiem nieźle im to wyszło:
No Excuses
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-01, 23:08   

Powiem szczerze... nie pasuje :P Może by inaczej wyszło w wersji studyjnej, ale tak... nie robi na mnie wrażenia. Chyba Anselmo lepiej się spisuje w roli wokalisty kawałków AIC ;]
_________________

 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-04-02, 00:00   

edgeofthorns napisał/a:
Powiem szczerze... nie pasuje :P Może by inaczej wyszło w wersji studyjnej, ale tak... nie robi na mnie wrażenia. Chyba Anselmo lepiej się spisuje w roli wokalisty kawałków AIC ;]


Tobie Anselmo do wszystkiego by się nadał...jakbyś mógł, to byś w nim książki i zeszyty nosił :P
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-02, 00:03   

no nie... do BLSa mi nie pasuje... i w Lethargy tez sobie go nie potrafie wyobrazic. A w Pearl Jamie? Albo obok BB Kinga? czy Katie (ale kontrast wizualny :P )?

A co? zazdrosny? Chciałbyś, żeby ktoś w Tobie książki i zeszyty nosił... i piórnik. :P

Ale Anselmo mógłby mi zrobić bigos i mieszać go kolanem na przykład... :DD
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-05-21, 21:06   

Jak dla mnie tylko Facelift.. wszystko inne przeszło przeze mnie bez echa :s
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-06-03, 03:11   

A które piosenki podobne są do Nutshell z Jar of Flies?
Szczerze mówiąc, nie przepadam jakoś strasznie za tym zespołem. Ale ta piosenka rządzi, i może mają jakieś podobne w swoim repertuarze, a ja nawet tego nie wiem:P
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100