• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
czytelnia
Autor Wiadomość
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-14, 19:26   czytelnia

ok - temat literatura stoi odłogiem, a jak powszechnie wiadomo płodozmian i trójpolówka muszą obowiązywać - przyszła więc pora na pisanie i tutaj :) oł jea! tak też ten konkretny wątek jest o tym co czytamy, co lubimy czytać, czego czytać nie lubimy i ogólnie o czytaniu będzie tutaj mowa...

więc ja teraz czytam "poczet cesarzy rzymskich" :DD cóż prawdę mówiąc lubię czytać książki historyczne... no tak... w zasadzie to rzadko zdarza mi się czytać inne rzeczy niż pozycje poświęcone historii. cóż mogłoby wydawać się że to nudne... ale nieprawda. oj i to bardzo nieprawda :DD
eh a z rzeczy nie historycznych to kocham opowieści z narnii, hobbita, k - pax, i chyba coś jeszcze. ostatnio czytam tylko mangę... no i cezarów moich :DD

och no i jeszcze o największym zaskoczeniu książkowym moim - "na drogach i szlakach Rzymian" Jerzego Wielowiejskiego. pomyślałem sobie - czy książka o budownictwie drogowym w Rzymie może być ciekawa...
i wiecie co?? była. i to bardzo...
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-03-25, 15:36   

_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-03-25, 15:36   

Poczet cesarzy rzymskich... nie czytałem, ale spodziewam się co tam jest :DD Homoseksualizm, pedofilia, duże uczty, pokój w którym rzygano aby znowu ucztować, sex, trucizny, sex i pewnie sex :DD
Kurde, dawno coś czytałem ale przymierzam się do przeczytania jakiejś fajnej książki o narkomanach, trudnych ludziach itp. :P
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-25, 17:49   

Polecam trylogię k - pax. wiele osób pewnie widziało film... cóż ale film stanowi tylko 1/3 całej historii prota. jeśli ktoś nie widział filmu, ani nie czytał książki to pierwsza część trylogii (czyli to co dzieje się w filmie) zaczyna się gdy na dworcu pojawia się pewien człowiek i jedyne co o sobie mówi to to że ma na imię prot, że pochodzi z innej planety i przyleciał na ziemię na promieniu światła. cóż - natychmiastowo trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie spotyka narratora - lekarza który go "leczy". Stają się przyjaciółmi, prot zaprzyjaźnia się również z innymi pacjentami... i w ciągu jego pobytu, poprzez przebywanie z nim i rozmowy ludzie ci odzyskują zdrowie... no akcja wchodzi głęboko w psychikę prota, w wydarzenia z jego dzieciństwa, a także w życie i chorobę innych pacjentów. nie będę tutaj pisał żadnych szczegółów... cóż oprócz tego warto zaznaczyć, że sam lekarz leczący prota nie jest pewien czy jest on chory, czy na prawdę pochodzi z innej planety... w każdym bądź razie pewnego dnia prot oświadcza wszem i wobec że niedługo (podaje dokładną datę i godzinę) odleci tam skąt przybył...
książka jest przepiękna. pełna niedomówień i niejasności. traktuję ją bardziej jako dramat psychologiczny niż coś związanego z s - f. polecam baardzo!! doprawdy jedna z lepszych rzeczy jakie czytałem :)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-03-31, 17:42   

Dobra, zamierzam sobie przeczytać jakąś książkę William'a S. Burroughs'a. Tylko od której zacząć ? Kiedyś czytałem fragment z "Nagi Lunch" i spodobało mi się :DD takie psychodeliczne. Ktoś może czytał jakąś jego książkę ?
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-04-14, 20:03   

"Nagi lunch" to zło w czystej postaci. Próbowałem kiedyś przez to przebrnąć i... na usiłowaniu się skończyło. Na szczęście nie jest to usiłowanie karalne :D

Nie bawi mnie pozbawiona kontinuum czasoprzestrzennego i związku przyczynowo-skutkowego powieść, która stanowi chyba tylko pretekst do bogatych opisów fekalno-homo-dewiacyjnych czynności seksualnych. Scena w której wariaci uciekają ze szpitala psychiatrycznego jest po prostu niesmaczna. Nie zrozumcie mnie źle - nie ruszają mnie podobne opisy, ale po prostu nie widzę powodu, dla którego miałbym czytać jak szaleni ludzie dźgają przechodniów nożami, dopuszczają się zbiorowych gwałtów (z inwencją obejmującą również zaspokajanie się w... oczodół), włażą na drzewa i obrzucają ludzi odchodami, etc.

Warto się zapoznać, aby zobaczyć, czyje pisarstwo wznosili na piedestał beatnicy - ale tylko dlatego. Dla tych, którzy chcieliby sensownej literatury z okresu, polecam Kerouaca.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-02, 15:38   

Aktualnie kończę (a myślałem że skończyłem :) ) "Szwedzki Death Metal" Daniela Ekerotha. To jest książką wydana w tamtym roku i przedstawia początki i kształtowanie się muzyki zwanej szwedzką odmianą death metalu. Są w niej opisane początki głównie tuzów tego gatunku takich jak Unleashed, Dismember, Entombed, Nihilist. Wszystko to jest napisane i przedstawiane z oczu fana jaki jest Daniel, w książce podnieca się, ekscytuje się różnymi demówkami jak małe dziecko klockami lego i to wszystko jest fantastyczne gdyż nie mamy do czynienia z opisem naukowym tegoż nurtu ale opis emocji, opis kolesia który kocha tą muzę, choć sam nie rzadko beszta niektóre zespoły hehe polecam!

A teraz aktualnie zbieram się do "Polowania" Ch. Reicha.
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-06-03, 01:13   

A ja teraz, aktualnie, odświeżam Wiedźmina, bo piszę z niego pracę licencjacką :)

A z takich psychodelicznych, to starałam się przeczytać 'Lęk i odrazę w Las Vegas' Thompsona, ale nie dałam rady. Tam są takie naprawdę ryjące czachę opisy jazd narkotycznych, których (na szczęście w sumie;-]) nie czaję, a które po prostu mnie, powiem szczerze, przerażają. Zdecydowanie nie polecam:/ Chyba, że ktoś lubi się wprowadzać w nastrój, w którym wydaje się, że wszyscy ludzie mają zamiast głów zakrwawione łby pterodaktyli, które zamiast oczu mają białe robaczki, jakie jak kiedyś w mięsie się hodowało na ryby... Ble.
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-03, 01:38   

arbukiwi napisał/a:
A ja teraz, aktualnie, odświeżam Wiedźmina, bo piszę z niego pracę licencjacką :)


yy, a jaki masz temat ?:) Ciekawe;> Chociaż nie lubie Sapka to ciekawi mnie to :)
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-06-03, 01:41   

Szczerze? Przez kłótnię z promotorem nawet nie wiem dokładnie. W każdym razie coś w stylu mitologia pogańska/ słowiańska w Wiedźminie.
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-03, 02:16   

fajnie :) a jaki ty masz kierunek ?
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-06-03, 02:53   

Filologia polska ze specjalizacją komunikacja medialna:) Więc jak komuś poprawię odruchowo jakiś błąd językowy, to nie gniewajcie się. Już zdążyli mnie zboczyć w tej uczelni>_____<
_________________

 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-03, 09:11   

arbukiwi napisał/a:
Filologia polska ze specjalizacją komunikacja medialna:) Więc jak komuś poprawię odruchowo jakiś błąd językowy, to nie gniewajcie się. Już zdążyli mnie zboczyć w tej uczelni>_____<


:) Ja tu co rusz moderuję ortografy :P
 
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-06-03, 10:41   

I już Cię za to ktoś okrzyczał? Bo masz, widzę, żółty kolor, więc jesteś jakim samym szarym tłumem bez praw co ja.....
;>
_________________

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-03, 10:44   

ja mam dysortografię i papiery na to :p hio hio hio

za to jestem purystą językowym i zawsze krytykuje wszelakie "poszłem" "włanczam" "tą żarówkę" "zobacz co tu pisze"... no w życiu codziennym raczej zwracam uwagę na wszysttkie te rzeczy będąc momentami drażniącym typem dla ludzi wokół :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-03, 11:10   

arbukiwi napisał/a:
I już Cię za to ktoś okrzyczał? Bo masz, widzę, żółty kolor, więc jesteś jakim samym szarym tłumem bez praw co ja.....
;>


kolor sobie moze sam zmienic... jak kazdy. Ale na głównej jest zielony (to chyba był nawet jego wybór :P ).
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100