• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Yeah Yeah Yeahs
Autor Wiadomość
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-16, 14:06   Yeah Yeah Yeahs

kto słyszał ten wie że rzecz to dobra jest. kto nie słyszał niech posłucha - chociażby maps , gold lion , cold light . cóż te i dużo dużo innych polecam doprawdy zwłaszcza ze względu na charakterystyczną rozkrzyczaną manierę wokalistki. nie słychać jej może w tych piosenkach do góry... poszukam jeszcze jednej... mam!! tick tick tick tick tick... jej wokal w tym utworze to jedna z większych psychodeli jakie słyszałem... doprawdy wysłuchajta w całości... tick tick tick tick!! oł jea!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
REKLAMA 
Rycerz mieczy

Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Wysłany: 2009-03-16, 20:43   

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-16, 20:43   

Znam ich tylko z któreś z telewizji muzycznych. Pamiętam ich kawałek Maps i pamiętam że bardzo mi się wtedy podobał. Dzisiaj sobie odświeżyłem pamięć o nich i dalej mi się podoba :) Dzięki jogu :)
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-16, 22:12   

usłyszałem coś niedawno o tym że w 2009r ma się pojawić nowy album. jak do tej pory wyszły 2 - fever to tell i show your bones. ale oprócz tego wydali kilka EPek - zapewniam że z każdą warto się zapoznać. jak dla mnie fever to tell rządzi - z maps na czele, i masą wyśmienitych rozkrzyczanych rozskakanych kawałków. praktycznie płyta nie ma żadnej słabej piosenki... świetna jest. show your bones jeszcze nie jest przeze mnie odkryta w 100% ale ma kilka świetnych rzeczy z gold lion na czele. oł jea!! a raczej o Yeah!! YYY!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-03-16, 22:55   

no ale co Coma ma do YYY?

Nie podchodzi mi... sprawdzilem kilka kawałków i jednak... nie. Jogu... nie możesz trafić w mój gust. A ja już raz w Twój trafilem :D
_________________

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-04-01, 14:43   

haha no i mamy nową płytę!! zowie się "IT'S BLITZ!" i jest cholera wyjątkowa!! i nie chodzi mi tutaj że świetnie grają to co już grali - nie ma na niej tego chaosu, trzeszczenia i innych takich bajerów z poprzednich płyt - grupa zachowała to co najlepsze i rozwinęła to bardzo... - płyta jest niesłychanie melodyjna, wokale również - znacznie mniej rozwrzeszczane niż na płytach poprzednich - mniej rozwrzeszczane nie oznacza mniej rozkrzyczane - Karen 0 nadal krzyczy w tonacjach mega wysokich, jednak tym razem wszystko jest melodyjnie posklejane i trzyma się niesłychanie - mogę powiedzieć że jest tu wręcz harmonijnie... hmmm przysiedzę wieczorem i napiszę recenzję może. cóż znacznie tutaj więcej elektroniki niż było to wcześniej. podoba mi się to!! słuchajta.
Edżu sprawdź kilka kawałków - zaś w recenzji powklejam :) może wiesz... tym razem mi się uda jakoś trafić :) hmmm jest pięknie

_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-04-01, 14:53   

Nie znam ich twórczości :B wiem jednak, że jednym z zespołów na którym się wzorowali jest Sonic Youth, więc może przesłucham :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-04-01, 14:59   

Stary!! warto. każda płyta to normalnie wiadro rozskakanej rozkrzyczanej czystej psychodeli!! płyty to tak - zacznij od "fever to tell" jest chyba najbardziej dynamiczna i gwałtowna. a kilka pięknych melodyjnych piosenek pozostawia niedosyt harmonii - bo wiesz powera to tam jest a jest!! później nową płytę "it's blitz!" - ona zaspokoi w 100 % potrzebę na tę harmonię i zaleje Cię piękną melodyjnością i spokojnymi brzmieniami (zmieszanymi jednak z dynamicznymi motywami) no i na koniec "show your bones" coś przejściowego... podoba mi się najmniej spośród wszystkich trzech - co nie znaczy że jest słaba - ma kilka na prawdę świetnych piosenek... eh no a poza tym YYY wydali kilka na prawdę świetnych EPek - polecam posłuchanie tego bandu - wnosi masę świeżości do całego rocka!! świetny!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-04-05, 18:25   

Jogu, takiego brzmienia potrzebowałem :DD Dają naprawdę niezłego kopa. Bałem się, że kobita będzie miała wokal taki jak panienki z Nowej Fali Brytyjskiego Indie (The Subways itp.) czyli taki przesłodziuteńeczeczeczeki :DD a Karen ma coś pomiędzy Kim Deal (Pixies) a Riot Girrrl (czyli 7 Year Bitch, Bikini Kill itp.) :D a momentami nawet Kim Gordon (Sonic Youth) - zemsta gwałconej kobiety :B mimo, że dają kopa, to doszukałem się w jednym utworze takiego znużenia Modern Romance co nie jest jednak złe, tylko wydaje mi się, że lepiej aby był to ostatni utwór albumu.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-06-12, 20:29   

Dobre to jest, Jogu! Nie lubię female vocalists, ale czasem uda się znaleźć perełkę;)

W Tic wokalistka nieźle się wczuła, podoba mi się, ej:D Maps takie ładne, spokojniutkie, takie jakieś troszkę.. Pościelowe:) Zalatuje trochę Elisą http://www.youtube.com/watch?v=UqX3I-xqHkM , a ja Elisę b. lubię:)

To mówisz, że pierwsza płyta najlepsza? A jak mi się chce takich do zastanawiania się nad sensem życia piosenek, to którą płytę mam ciągnąć? Czy od razu dyskografię? :DD
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-12, 20:39   

Ja zaczynałem od Fever to Tell i się nie zawiodłem :) dużo energii...
Jak lubisz takie brzmienia to polecam też ten zespół:
http://www.youtube.com/watch?v=Jtt2gM3rpZE
http://www.youtube.com/watch?v=q8uAvksb51Y
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-12, 20:42   

są trzy płyty - pierwsza - ostra i psychodeliczna - "fever to tell" druga - średnio udana - tzn dobra, ale dopiero się krystalizująca - "show your bones" oraz ostatnia - wydana w tym roku - najlepsza i najświetniejsza - wrzucili tam masę elektroniki, wokale subtelniejsze i ogólnie spokojniejsze... choć klimat potrafi kopnąć - zdecydowanie najlepsza i najdojrzalsza z ich płyt - "it's blitz!!"

polecam w sumie wszystkie 3 (choć do tej środkowej muszę się dopiero przekonać i ją poznać) taki to zespół... kurde jedyny w swoim rodzaju... nie ma bata!!!

(polecam równolegle Franza Ferdinanda - jest o nim wątek... a poznać warto - kojarzą mi się te bandy, choć grają zupełnie inaczej...)

ach no i zakochałem się w Karen O - kiedyś miała do dupy fryzurę i ją ona szpeciła... ale jak ma już normalne włosy to normalnie padam!!! poza tym Karen jest z pochodzenia Polką - jej ojciec jest Polakiem :DD

_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-12, 23:38   

W trakcie przesłuchiwania Fever to tell stwierdzam że to takie The White Stripes z żeńskim wokalem. Fajne nawet ;)
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-13, 08:22   

O White Stripes też zajedwabiste! takie łączenie bluesa, troszkę punku i innych takich :DD Jogu przesłuchaj White Stripes jak nie słuchałeś!
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-13, 11:26   

Strajpsów znam :) uwielbiam a nawet bardzo!!! i powiem Wam że moje pierwsze skojarzenia z YYY prowadziły mnie właśnie w ich stronę. ale po posłuchaniu 2 a tym bardziej 3 płyty te skojarzenia raczej znikną. Już tak trochę YYY wchodzą bardziej w rzeczy melodyjne i elektroniczne... 3 płyta jest piękna... moja faworytka!

ach no i zapomniałbym dodać - zobaczcie też koniecznie EPki YYY wydali ich kilka. a są na prawdę godne uwagi - zwłaszcza jeśli ten ostro pankowy klimat jest Wam bliższy - kilka Wam wymienię ale nie wiem czy mam wszystkie i czy są dobrze opisane :)
- yeah yeah yeahs
- maps
- Is Is albo Isis...
- machine

do tego Karen O wydała płytę - At home... + nagrała takie dobre rzeczy jak - piosenkę do Jackass, piosenka do reklamy adidasa...

no musicie przyznać że robi się pokaźna ilość muzyki po doliczeniu wszystkich tych wydawnctw... 3 płyty is not enough!!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-02, 23:24   

Ahhh przesłuchałem dziś "Fever...", "Is Is" oraz część "It's Blitz" i się trochę zmęczyłem... Muzyka mi się podoba... zwłaszcza na "Fever..." gdzie czasami słychać "fałszywe" dźwięki a la Nirvana... to jest spoko bo lubię niechlujny style tego zespołu... Wokalistka Karen O wychwalana przez Joga, ma świetny wokal, jej chore, porąbane, szalone wokale na tej płycie mnie bardzo ruszyły, fajnie się jej słucha gdy wykrzykuje, "piszczy", snuje się swoim głosem ale już na następnych płytach nie jest tak różowo...wg mnie nie ma takiego szaleństwa... na "Is Is" jest to jakby stonowane a na "It's Blitz" praktycznie tego nie ma...jutro dokończę najnowsza płytkę i może ruszę ją jeszcze parę razy może lepiej wejdzie. Na razie muzyka fajna, szalona ale nie na dłuższą mete. :DD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100