• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Progressive Nation 2009!!!
Autor Wiadomość
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-10-03, 15:08   

Hm.. sądziłem że to jakiś nowy skrót muzyczny, bo o tym kurwa rozmawialiśmy.

pp3088 napisał/a:
Te w .jpg nie mają takich problemów!

Widzę eksperta :)

[ Dodano: 2009-10-03, 15:20 ]
Natta napisał/a:
JAK MOŻNA PORÓWNYWAĆ DWA TAK ODMIENNE ZESPOŁY? :DD Nie rozumiem. Niby to i to się klasyfikuje do progresywnego metalu... ale to jest niebo i ziemia...


A kto porównuje ? Wy cały czas prubujecie przekonać mnie i Karha że gówno widzieliśmy i gówno się znamy na temacie, bo przecież Opeth jest zajebistą kapelą i musiał zagrać dobrze.
No fajnie, tylko co z tego ?

Zachowujecie się jak dzieci którym ktoś zabrał zabawkę nie potrafiące zrozumieć że coś takiego jak zły występ mógł byc możliwy. ale oświecę was - tak właśnie było.
Nie poruwnuję Opethu z DT.. ale różnica jest taka, że to co gra Opeth to muzycy (MUZYCY) DT zagrali by bez najmniejszego problemu.... natomiast w drugą stronę to już by zrobiły się schody.Dlatego Natta nie pisz tutaj o Niebie i Ziemi.. bo Opeth nie jest jakimś muzycznym odpowiednikiem bóstwa. Jeśli uważacie że Opeth dla DT jest zbyt wykurwiście złożony, no to macie coś nie tak z percepcją. I nie chodzi mi o to który zespół jest lepszy gatunkowo (GATUNKOWO) bo to kwestia gustu i nie o tym (NIE O TYM) rozmawiamy.
PP widocznie nie słyszałeś Scenes From A Memory i pierdolisz takie głupoty. Ale w sumie.. 4 lata dopiero słuchasz muzy, więc jest Ci wybaczone. :B
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
REKLAMA 

Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Wysłany: 2009-10-03, 17:34   

 
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-10-03, 17:34   

Cytat:
Widzę eksperta :)


Swój swego pozna, haha.

Co do DT to w sumie słuchałem SFAM bardzo dawno, może i powróce w najbliższych dniach i ogarnę jak się zmienił mój stosunek do tej płyty.
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-10-03, 18:40   

Therry... Czy ty mnie dobrze zrozumiałeś?...

Therion napisał/a:
Natta napisał/a:
JAK MOŻNA PORÓWNYWAĆ DWA TAK ODMIENNE ZESPOŁY? :DD Nie rozumiem. Niby to i to się klasyfikuje do progresywnego metalu... ale to jest niebo i ziemia...


A kto porównuje ? Wy cały czas prubujecie przekonać mnie i Karha że gówno widzieliśmy i gówno się znamy na temacie, bo przecież Opeth jest zajebistą kapelą i musiał zagrać dobrze.


Ja nic takiego nie napisałam. Wierzę Wam na słowo, że zagrał nieszczególnie i wielokrotnie wyrażałam moje rozczarowanie z tego powodu.

A kto porównuje? Wy... Angie, Therry, nie wiem czy ktoś jeszcze - parę razy w tym wątku padły słowa "Opeth jest lepszy" albo "DT jest lepszy". Dla mnie to bez znaczenia który zespół jest lepszy, dla mnie tylko ważne jest który bardziej lubię. Uważam że


Therion napisał/a:
Dlatego Natta nie pisz tutaj o Niebie i Ziemi.. bo Opeth nie jest jakimś muzycznym odpowiednikiem bóstwa. Jeśli uważacie że Opeth dla DT jest zbyt wykurwiście złożony, no to macie coś nie tak z percepcją. I nie chodzi mi o to który zespół jest lepszy gatunkowo (GATUNKOWO) bo to kwestia gustu i nie o tym (NIE O TYM) rozmawiamy.


Czy ja napisalam gdziekolwiek że Opeth jest jakimś muzycznym bóstwem dla mnie? porównania "jak niebo i ziemia" użyłam nie w celu sakralizacji Opeth, a w celu ukazania, jak bardzo się różni styl obu zespołów.. I czy ja pisałam o tym że Opeth jest za bardzo złożony dla DT (cokolwiek by to miało znaczyć)... Napisałam wyraźnie że to DT ma bardziej skomplikowane i złożone kompozycje, wyższe umiejętności instrumentalistów. To jest wielki plus tej kapeli. Tak samo jak wielkim plusem u Opeth są świetnie połączone skrajności... instrumentaliści nie są może tak dobrzy jak w DT ale też są genialni. To miałam na myśli.

Cała moja wypowiedź sprowadzała się do jednego wniosku - kapele są zupełnie inne, chociaż i to, i to progresywny metal. Nie można więc moim zdaniem porównywać ich do siebie, bo to tak jak sprawdzanie, co cięższe - metr kamieni, czy litr słoni, jak to mój kolega z innego forum kiedyś ładnie ujął.

Ale jeżeli w zdaniach "Opeth jest lepszy" i "DT jest lepszy" słowo "lepszy" znaczy "bardziej go lubię" to nie ma o czym rozmawiać :)
_________________


 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-10-03, 19:17   

Cytat:
Ale jeżeli w zdaniach "Opeth jest lepszy" i "DT jest lepszy" słowo "lepszy" znaczy "bardziej go lubię" to nie ma o czym rozmawiać :)

No przecież właśnie nie o to mi chodzi. Jeśli mówię lepszy to znaczy że ma lepszych instrumentalistów. Bo Oba zespoły lubię i są z innych bajek, jak to napisałaś.. więc nie da się porównać ich gatunków zbyt dobrze.
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100