• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Warsaw/Joy Division/New Order
Autor Wiadomość
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-05-16, 11:52   Warsaw/Joy Division/New Order


Warsaw jest zalążkiem muzyki Joy Division. Nazwa kapeli pochodzi od utworu Davida Bowiego, który obok Lou Reeda jest jedną z większych inspiracji dla muzyków. Muzyka Warsaw różni się bardzo od muzyki Joy Division. Jest najzwyczajniej w świecie punkowa, członkowie zespołu noszą glany i mają mysi zarost. Koncerty... jak to koncerty punkowe - szybko, głośno, energicznie. W filmie (Control) zostało to jednak pokazane tak, jakby Warsaw był dzisiejszą kapelą emo :|



Jeżeli chodzi o Joy Division... po prostu piękno :) bas i perkusja wysunięte do przodu, w tle mroczne partie gitar, i teksty Curtisa przepełnione nihilizmem, bezradnością, smutkiem i wszystkim, co znajdziemy w post-punku (chociaż nie zawsze post-punk miał takie teksty). Wydali dwa albumy "Unknown Pleasures" i "Closer" ja osobiście bardzo lubię drugi, jest
bardziej klaustrofobiczny, wyraźniej odczuwa się przygnębienie Iana. Ahhh a nazwa pochodzi od nazwy niemieckiego burdelu z II Wojny Światowej.




New Order - Ian odchodzi do krainy wiecznych łowów, pozostali członkowie zakładają drugą kapelę. Muzyka trochę się różni, bardziej przypomina New Wave niż Post-Punk, jest bardziej popowa. Ponoć New Order są uważani za prekursorów techno :P Kapela nie cieszy się powodzeniem wśród innych religii np. Depeszowców (fani Depeche Mode) :P

_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2010-02-11, 19:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
REKLAMA

Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wysłany: 2009-07-03, 01:29   

Ostatnio zmieniony przez Dominik 2010-02-11, 19:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-03, 01:29   

Z tej zgrai znam tylko Joy Division i kompletnie nie czaje ich fenomenu...przesłuchałem kilka razy płytę "Unknown Pleasures" i na sam koniec miałem chęć powiedzieć "dlaczego mi to robicie". Muzyka wg mnie wcale nie jest mroczna lecz niedopracowana... niechlujna, ale to nie jest to niechlujstwo grungowe czy punkowe... to jest niechlujstwo sztuczne...które mnie osobiście razi i zniechęca... Niestety nie widzę tu nic szczególnego, nic oryginalnego i ciekawego zarazem.
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-07-03, 11:29   

Posłuchaj jeszcze Closer :P chociaż wydaje mi się, że jeżeli UP Ci nie podeszło, to to drugie też.
dominik napisał/a:
kompletnie nie czaje ich fenomenu

...Curtis się powiesił :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-03, 13:13   

kaco napisał/a:
...Curtis się powiesił :DD


I? to ma być miarą ich fenomenu? To już wiem dlaczego nic w tym nie widzę. Jeżeli to jest ten cały fenomen tzn że dobrze ich oceniłem...
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-07-03, 13:18   

Cytat:
I? to ma być miarą ich fenomenu? To już wiem dlaczego nic w tym nie widzę. Jeżeli to jest ten cały fenomen tzn że dobrze ich oceniłem...

No może nie fenomen, ale zazwyczaj gdy wizytówka zespołu popełni samobójstwo/zostanie zabita to popularność wzrasta :B
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-03, 13:20   

Cytat:
No może nie fenomen, ale zazwyczaj gdy wizytówka zespołu popełni samobójstwo/zostanie zabita to popularność wzrasta :B


Popularność nie idzie w parze z poziomem artystycznym...wiesz Britney jest także popularna ale jej muza to gówno... ja nie mierzę zespołów popularnością...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100