• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Grzech Piotrowski
Autor Wiadomość
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-01, 16:59   Grzech Piotrowski



Jako że leń jestem.. to za last. fm :P

Grzech Piotrowski - polski muzyk i saksofonista jazzowy.

W 1997 roku, założył grupę Alchemik, w której występowali m.in. studiujący wówczas na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, Łukasz i Paweł Golcowie. Grupa zdobyła kilka nagród, między innymi na festiwalu Jazz nad Odrą w 1997 roku oraz na festiwalu Jazz Hoeilaart w Belgii w 1998 roku, gdzie zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

W 2003 roku opracował wraz z zespołem Alchemik muzykę do filmu Powiedz to, Gabi w reżyserii Rolanda Rowińskiego.

W 2005 roku zagrał na saksofonie w słuchowisku Saksofon basowy Josefa Skvoreckiego w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego. Realizacja otrzymała Grand Prix w kategorii słuchowisk radiowych na festiwalu Dwa Teatry, a Piotrowski otrzymał nagrodę za kreację instrumentalną.

W 2005 roku ukazała się jego solowa płyta, jako Grzech Piotrowski, zatytułowana SIN.


Tak więc: Uwielbiam Alchemika - za niesamowitą Sferę Szeptów i klimatyczny Dracula in Bucharest... a ostatnio odkryłam solową płytę tego Pana - on jest niesamowity! Płyta nazywa się Sin i bardzo mi się podoba - niektórzy krytycy jadą po niej jak po łysej kobyle zarzucając brak oryginalności i wtórność - może mają rację , ja niestety nie jestem tak obyta żeby to wyłapać, mi się ta płyta zwyczajnie podoba i osobiście stawiam ją wysoko w moim rankingu ulubionych jazzowych płyt (chociaż to chyba nie do końca czysty jazz jest).

Z projektem Oxen musze się jeszcze zapoznać - wiem że coś tam mi mój pan od muzyki z ogniska muzycznego puszczał, nie jestem pewna czy to był owy Oxen ale to było... Jakieś coś kompletnie pojechanego, klimatem podobnego do Ulvera z okresu Perdition City, ale jeszcze bardziej chaotycznego, hałaśliwego i zakręconego - i mówił że tam gra Grzech Piotrowski.. w jednym utworze na saksofonie BEZ TŁUMIKA, co brzmiało bardzo oryginalnie - z jednej strony żałośliwie, jakby zepsuli saksofon, a z drugiej strony zachrypnięty głos saksofonu był jeszcze bardziej zmysłowy i tajemniczy.. muszę to znaleźć! Ktoś może zna tego Pana?

Jak ktoś nie zna, to się może zapoznać za pomocą poniższych linków:

Ze Sfery Szeptów

Sfera Szeptów

Baśń

i z płyty Sin:

Introwertyk

Neverland
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100