• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
David Bowie
Autor Wiadomość
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-06, 15:11   

Finn kropkować nie można ?:) Nie no.. wiem wiem, przesadziłem :DD
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2009-06-08, 22:04   

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-08, 22:04   

a mnie nadal trzyma album Hours... i powiem Wam że jest na prawdę świetny!!! noż czegoś takiegoś!!! coś wspaniałego. sth in the air... mam wrażenie że on to sobie normalnie przy goleniu śpiewa... wiecie z takim luzem w głosie. i ogólnie Bowie na tej płycie - to już jest ktoś dojrzały... i to przebija w tekstach w śpiewie w klipach. wiecie - nie stara się jakoś odstawiać widowiskowego wokalu - tam nie ma fajerwerków... a skoro ich nie ma, to jak dobrze wiecie - ja takie coś lubię!!!

zwłaszcza Survive - pierwsze wersy pną się do góry... i nagle zdanie - "i missed you"... tak zaśpiewane tak spontanicznie, tak zwyczajnie... jakby nie było częścią tej piosenki... albo klip do thursdays child... coś pięknego - stoi przed lustrem włącza radio (i tam leci ta piosenka) a on sobie z radiem śpiewa... i nie wchodzi czasami w rytm, zdarzy mu się zafałszować... normalnie stoi przed lustrem i sobie śpiewa... coś niesamowitego!!!

no uwielbiam też if im dreaming my life - z niesłychaną zmianą dynamiki wewnątrz... coś pięknego - warto dla tego momentu słuchać tej piosenki w nieskończoność...

albo gitara na początku i cała melodia w pretty things are going to hell :))
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-06-09, 12:59   

Zulas, Twój post też kwalifikuje się pod moderację... Ale ze mnie upierdliwy sukinsyn, co? :DD
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-09, 13:02   

Skądże, trzeba być twardym, a nie miętkim :P szczególnie jak się jest kandydatem na moderatora.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-09, 13:06   

Finn napisał/a:
Ale ze mnie upierdliwy sukinsyn, co?


To jest bardzo nietrafne określenie samego siebie :)) Na dodatek źle mówi o rodzonej mateczce, więc tego nie używaj :oczy:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-10-13, 12:09   

hmmm na początku tego roku postanowiłem sobie mocno, że przesłucham CAŁĄ dyskografię Bowiego. no i pierwsza płyta zajęła mi niewiele - poza Space Oddity nic nie przykuło tam mojej uwagi, więc dałem sobie spokój. więc sięgnąłem po "The man who sold the world" która to oczarowała mnie i przez ponad miesiąc nie puszczała! w całości świetna, niesamowita opowieść o szaleństwie, o nie byciu normalnym, o różnych odpałach z tego płynących... na prawdę jestem do dziś zauroczony! rewelacja! kawałki takie jak "all the madmen", "black country rock", "lightning frightning" czy tytułowy "the man who sold the world" rozwalają mnie w drobny mak.

po poznaniu Człowieka który sprzedał świat, przyszła kolej na poznanie płyty "Hunky Dory" pierwsze odsłuchanie: ojajebie! bardziej melodyjny, liryczny, rozbudowany i wzbogacony poprzedni album! przesłuchałem kilkukrotnie ale odstawiłem płytę na jakiś czas... przez ostatnie pół roku próbowałem się zabrać za tę płytę kilkukrotnie... za każdym razem skutki były podobne - kawałki rewelacyjne... płyta jako całość nie chce wejść w ogóle... aż do wczoraj! włączam płytę! i w końcu! w końcu mi wchodzi! i to wchodzi po całości! niesamowicie! przepięknie! o rany! jeszcze kilka dni i będę mógł się zabrać za kolejny album :D jea!

http://www.youtube.com/wa...0T2mbp0&ob=av2n
http://www.youtube.com/watch?v=iyC0rXYSqd0
http://www.youtube.com/watch?v=pO9JBM1ufA8 (jeden z najlepszych finałów na świecie! za pierwszym razem jak to słyszałem to zrobiłem taką minę - byłem w pociągu - że laska siedząca na przeciwko wybuchła śmiechem :D hahah)


_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-10-13, 17:19   

Ajjj muszę się zabrać za Space Oddity bo już kilka osób mi poleciło :)
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2010-10-13, 17:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-10-31, 11:36   

przez ostatni tydzień zżarłem w całości niemalże płytę "The rise and fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars" płyta rozjebuje jako całość! nosi mnie równo! Bowie walnął kawał dobrej roboty... dziś takie rzeczy się nie zdarzają. Bowie bowiem ogłosił pewnego dnia, że nie jest już Davidem Bowiem! twierdził że nazywa się Ziggy Stardust i jest kosmitą pochodzącym z Marsa. przyjął całkowicie swoje alter ego, występował, udzielał wywiadów i najogólniej żył jako Ziggy! :O masakra! jeśli chodzi o płytę to zaraz rzucę słów kilka i kawałków kilka. może kogoś przekona ;)




płyta całościowo powala, w porównaniu do Hunky Dory robi się bardziej złożona - słychać masę instrumentów tutaj, a i konstrukcje stają się coraz bogatsze. Płyta porywa melodyjnością, rzecz świetna doprawdy.
całość zaczyna się od kawałka 5 YEARS w którym to, bohater nagle dowiedział się, że pozostało nam jeszcze 5 lat. później będzie koniec. mamy 5 lat żeby płakać... i opisuje jak bardzo zależy mu nagle na wszystkich ludziach. pod koniec spotyka pewną dziewczynę i zachwyca się nią i w ogóle - wspaniale zaśpiewana jest ta część. gubi tonację, zaczyna krzyczeć. ach!
mój kolejny ulubiony kawałek z tej płyty MOONAGE DAYDREAM masakruje mnie równo! co za melodyka! w każdej ze zwrotek mamy najpierw 2 wersy śpiewane bardzo fajną melodią a później wchodzi 3ci który mnie rozwala - podciągnięty jest tak do góry... i w ogóle płaczę! "make me baby!" no i cała ta skoczna melodia w środku utworu. wspaniała rzecz!
Wymienię może jeszcze STARMAN rewelacyjnie wchodzi - zwrotki oh - oh - oh :D no i refren... o gwiezdnym człowieku czekającym w niebie. chciałby zejść do nas i nas spotkać, ale boi się że nasze głowy eksplodowałyby jakbyśmy go zobaczyli :D rewelacja :)
Dam jeszcze tytułowego ZIGGY STARDUST z niesamowitym wbijającym się w łeb jak nie wiem co riffem! oesu! co to jest dobre!

polecam oczywiście ten album (tak jak poprzednie) z całego serca! słuchajcie! piszcie! i w ogóle :D [/quote]
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-11-01, 09:52   

Taka ciekawostka... ostatnio słuchałem sobie Blura, płyty Blur i wiecie co :DD tam gościnnie jest Bowie (i wielu innych muzyków) :DD
http://www.youtube.com/watch?v=IM7eBl_9_ps
Ten track jest wyjebongo.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2010-11-01, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zagwozdka 
\o/

Last.fm: hszonszcz
Ulubiony muzyk: Perttu Kivilaakso
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Paź 2010
Posty: 96
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-11-03, 00:19   

http://www.davidbowieisverydisappointedinyou.com/
A Davida nie znam póki co bliżej, ale zmotywował mnie ostatnio wykładowca (i trochę semako) i chyba nie mam wyboru. A Space Oddity jest mega, ale jak do tej pory mój faworyt to Starman.
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-04-15, 12:12   

wczoraj się dowiedziałem że na cześć Davida, nazwano pewien gatunek tropikalnego pająka :D hahah!

Heteropoda davidbowie

http://www.telegraph.co.u...avid-Bowie.html

muzycznie nadal siedzę w "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and Spiders from Mars" więc nic nowego Wam dzieciaki nie powiem! :D
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2011-04-15, 12:43   

Hah! Też miałem to wrzucić :DD Swoją drogą Hunky Dory jest osom!
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-04-15, 12:52   

tak Hunky Dory JEST Osom!
Bombers, Bewlay Brothers, Quicksand, Queen Bitch! o rany! ta płyta rozkurwia!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-04-15, 13:00   

muska was po waszych wrażliwych kobiecych serduszkach :D
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2011-04-15, 13:14   

Nah nie tak bardzo jak Pearl Jam :P
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100