• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wardruna
Autor Wiadomość
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-07-18, 20:43   Wardruna



Neofolkowo-ambientowy jednoosobowy projekt z Norwegii , na którego punkcie ostatnimi czasy dostałam ogromne fazy ;) . Na last - fm ktoś świetnie go opisał, pozwole sobię na skopiowanie.
Wardruna - projekt założony przez Kvitrafna (Einar Selvik); nieprzeciętnego muzyka, wokalistę, kompozytora i tekściarza udzielającego się także min. w Gorgoroth, Jotunspor, Sigfader czy Dead To This World.


Muzycznie Wardruna penetruje rejony norweskiego/nordyckiego folku jednak muzyka ta typowym folkiem nie jest. Muzyka Wardruny dzięki swemu głębokiemu uduchowieniu, niebywałemu wizjonerstwu i rewelacyjnym aranżacjom wykracza daleko poza utarte folkowe schematy. Muzyka Wardruny przesiąknięta jest prastarą pogańską magią, tchnieniem skandynawskich lasów, skowytem niebosiężnych szczytów i łańcuchów górskich, szeptem parujących wodospadów, jezior i strumieni, trzaskiem błękitnych fal podobnych do ośnieżonych grzbietów gór toczących się od strony Bezświata Poza Tęczą... Wardruna tętni życiem ludzkich i nieludzkich Plemion Północy. Wardruna to Kraina nieskalana stopą wyznawców Białego Chrystusa, pobrzmiewająca instrumentami zakazanymi przez chrześcijan.
Warto dodać, iż wszystkie kompozycje są zagrane na instrumentach tradycyjnych typu: kozie i krowie rogi, rytualne bębny, skrzypce, harfy, liry czy kościane flety.

Z mojej strony - na razie ukazała się jedna płyta trylogii Runajlod. Kvitrafn to wirtuoz , geniusz, nastrój jaki oddaje w utworach przeniesie każdego do nordyckiej krainy pogan , gdzie natura człowiekowi bliższa niż inni ludzie, do krainy magicznych rytuałów, mroźnych nocy, fiordów i jezior.
Byłam dość sceptycznie nastawiona do tego typu twórczości, ale teraz... nie mogę się oderwać. Czekam niecierpliwie na kolejne części muzycznej trylogii.
Próbka:
http://www.youtube.com/watch?v=7_rDk7QTQRc
http://www.youtube.com/watch?v=lM6KFCWJ5p0
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
REKLAMA 
Grundin Redshield

Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Wysłany: 2009-07-19, 14:07   

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-07-19, 14:07   

Będzie idealne na wieczorne drzemki :) Fajna muzyka.. lubie takie projekty i takie spokojne granie z nutką folku w tle :B
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-17, 00:59   

Zajebista rzecz.... Już dawno miałem się tym zainteresować bo kilku moich kumpli ostatnio zachwalało ten projekt, a ja ciągle się ociągałem z tym. Wreszcie dorwałem się do "Runaljod" i jest magicznie. Co za muzyka!! Wspaniały folk który przenosi słuchacza w świat dziejów dawnych kiedy to prawo stanowił topór i miecz hehe, może trochę się zagalopowałem ale ta muzyka mi się tak kojarzy... te wszystkie odgłosy lasu w "Dagr", no super sprawa. Wszystko zostało nagrana przy pomocy dawnych instrumentów plus do tego zaśpiewy. JESTEM ZA!
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-17, 01:02   

Hmm, skoro Tobie i Weronice się podoba (a Wy chyba macie najbardziej zbliżony gust do mojego na tym forum) to i ja muszę posłuchać ;)
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-17, 01:03   

Angie napisał/a:
to i ja muszę posłuchać ;)


Posłuchaj koniecznie... ja za bardzo nie jestem folkowym słuchaczem ale to mnie rozwaliło. Nie ma tu gitar, mocnego brzmienia ale muza powoduje ciary na grzbiecie...
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-08-17, 02:00   

oj! momentami lubię takie rzeczy więc muszę spróbować! oł jea! jest w tym dużo folku tak? dla mnie definicją folku jest "posiadanie przez muzykę jesiennych duszków" więc mam nadzieję że tu dużo takich znajdę - wrzucam w kolejkę!!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-17, 09:19   

jog napisał/a:
jest w tym dużo folku tak?


To jest tylko folk... nic więcej, żadnych gitar, perkusji, klawiszy czy czegoś tam. Same dawne instrumenty i zaśpiewy.
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-19, 00:03   

Przesłuchałam na razie tylko te kawałki z linków no i hm... nie urzekły mnie specjalnie. Takie usypiacze :/ chyba nie mam teraz zapotrzebowania na taką muzykę.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-19, 00:08   

No nie jest to porywający folk... nie ma tu obertasów hehe czy innych skocznych rzeczy... tu raczej pomioty Gorgorotha stawiają na klimat... zwłaszcza jak się słucha tej płyty nocą... zamyka oczy i jest magia... nie gwarantuje że się nie zaśnie ale usypianie przy takiej muzie.... magia... hehe
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-18, 20:54   

http://www.youtube.com/us...u/2/7HMl81zRp4E

obejrzyjcie sobie filmiki z koncertów.. co ja bym dała żeby choć raz móc zobaczyć Wardrune na żywo.
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-11-18, 22:18   

Weronika napisał/a:
co ja bym dała żeby choć raz móc zobaczyć Wardrune na żywo.

Wiesz.. niektóre dziewczyny różne "rzeczy" wystawiają na sprzedaż.. pewnie jakiś milioner ze stanów by kupił i byś mogła zażądać cokolwiek :rotfl:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-19, 16:10   

no bez przesady tyle to bym nie dała :P
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-08, 23:06   


Po trzech latach doczekałam się nowej płyty. Kvitrafn i Gaahl nie zawiedli mnie, choć nie jestem na tyle zafascynowana ażeby znów ściągać oryginalny album z Norwegii za ponad stówe. Yggdrasil opanowało moje słuchawki i w takiej formie też polecam ewentualne przesłuchiwanie płyty, efekt ogarnia głowę o wiele mocniej niż z głośników. Mamy oczywiście całą gamę wprowadzających w trans bębnów i kołatek, zawodzenie, proste a niezwykle piękne brzmienie gitar, skrzypiec i masy przedziwnych wardruńskich instrumentów którzy tworzą samodzielnie, zapewne z chrześcijańskich skór pozyskiwanych przez black circle :F. Niestety póki co nie umieszczę pojedynczych utworów, nie są dostępne na yt, acz jeśli w google wpiszczecie wardruna yggdrasil bunalti.com ściągniecie album z trzeciej pozycji. Szczególne perełki to : NaudiR - dysonanse gitary są tu niemal fascynujące. Zaczyna się niepozornie, jak większość utworów z płyty. Kilkadziesiąt sekund monotonii , dark ambientu, ażeby powoli dało słyszeć się coraz wyraźniejsze bębny, do których dochodzą różnorakie brzęczenia, aż wszystko staje się spójną całością. I oczywiście w pewnym momencie wchodzą wokale, szepty, ze wszystkich stron , kumulują się i wybuchają jednym głośnym śpiewem, z całym akompaniamentem straszliwie niepokojących dźwięków instrumentów. Wszystko jak w transie. Cała kwintesencja Wardruny. Po drugie IngwaR - również rozkręca się powoli, ale w połowie okazuje się że to najbardziej dynamiczny i agresywny utwór Norwegów. Wydaje mi się że póki co mój ulubiony z płyty. Dla zachęty dodam że moja mama kazała mi go natychmiast wyłączyć gdy tylko go usłyszała :D A akurat moment był przepiękny, bo flety przeplatały się z bębnami i dead can dancowym zawodzeniem żeby zaraz pojawiły się krzyki Kvitrafna jakby conajmniej składał rytualną ofiarę Thorowi. Zaskoczył mnie utwór "Solrigen" , toćto przypomina szanty! Jest w nim coś lekkiego i wesołego, ale tylko w refrenach, potem znów pojawiają się dysonanse, przejścia, bębny. Mogłabym oceniać każdy utwór po kolei, ale jest ich cała masa, a naprawdę, płytę warto przesłuchać w całości i ciszy, daje jej mocne 8/10
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100