• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pochwal się swoim dorobkiem koncertowym :P
Autor Wiadomość
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-06-07, 12:11   

Cola i Pepsi NIE smakują tak samo. Mirinda to co innego niż Fanta, a 7up to nie Sprite.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
REKLAMA 
Dwulicowiec

Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Wysłany: 2009-06-07, 12:23   

 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-07, 12:23   

Udowodnij! :DD
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-07, 12:38   

No właśnie! aaa a co z Ice Tea i Nestea :DD ?
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-07, 13:04   

są inne moim zdaniem - zobacz ice tea red white green i milion innych - nestea nie dorasta do pięt ice tea!!! zwłaszcza białej i czerwonej!!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-07, 13:15   

jog napisał/a:
zobacz ice tea red white green

Daj linka, bo mi się nie chce szukać po necie :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-07, 13:30   

www.pijherbate.ru :D :D::D
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-07, 14:18   

Co do coli i pepsi:
Cytat:
Sformułowanie "paradoks Pepsi" powstało w 2004 roku w wyniku eksperymentu przeprowadzonego przez szóstkę naukowców z wydziału psychiatrii i behawiorystyki Baylor College of Medicine w Houston. "Coca-cola i pepsi są prawie identyczne pod względem składu chemicznego, a jednak ludzie zazwyczaj wykazują silną subiektywną preferencję wobec jednego z tych napojów. Ta prosta obserwacja rodzi istotne pytanie: jak przekaz kulturowy w połączeniu z zawartością szklanki kształtuje nasz odbiór?" - dociekał zespół naukowców kierowany przez Reada Montague’a. Żeby odpowiedzieć na to pytanie, badanym podano zarówno coca-colę, jak i pepsi w oznaczonych, jak i nieoznaczonych kubkach. Za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI) mierzono aktywność ich mózgów w tym czasie.

Okazało się, że w tak zwanych ślepych testach, podczas których badani pili napoje z nieoznaczonych kubków, ich preferencje rozłożyły się po równo. Mniej więcej tyle samo osób wolało pepsi od coca-coli, co odwrotnie. Pomiar mózgu wykazał, że w trakcie takich właśnie testów w ludzkim mózgu szczególnie aktywne były te ośrodki, które odpowiadają za poczucie nagrody. Innymi słowy, ich mózg drobiazgowo analizował smak każdego z podanych płynów, gdyż smaczniejszy dostarczał mu więcej przyjemności.

Wszystko się zmieniło, gdy na kubkach pojawiły się marki. Szczególnie silne reakcje wywołał znaczek Coca-Coli: nagle z niewiadomych przyczyn ludzie zaczęli znacznie lepiej oceniać napój podany w kubku oznaczonym logiem Coca-Coli. Oceniali go dużo lepiej niż to, co dostawali w kubku nieoznaczonym, choć i w nim również była coca-cola. Znaczek Pepsi nie wywołał tak silnych emocji. Różnicę było widać również w aktywności mózgu zarejestrowanej przez funkcjonalny rezonans magnetyczny - mózg badanych znacznie bardziej aktywnie reagował na logo Coca-Coli niż na logo Pepsi. Ponadto przy wyborze napojów z oznakowanych kubków większą aktywność zarejestrowano w tych ośrodkach mózgu, które są odpowiedzialne za naszą samoocenę. A więc preferencje smakowe badanych przegrały w konfrontacji z ich wyobrażeniami na temat coca-coli, które były silniejsze niż w przypadku pepsi. Prowadząc ten tok rozumowania dalej, można powiedzieć, że wybieramy konkretny napój dlatego, że chcemy poczuć się kimś lepszym, a nie dlatego, że smakuje nam bardziej niż inny.


Źródło: http://czytelnia.onet.pl/...o_czytania.html

Więc wszystko to kwestia marki :P

Ale zgadzam się, ze Ice Tea bije na głowę Nestea!
_________________


 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-06-07, 14:21   

Uhm, a jak wyjaśnisz to, że nie widząc butelki dostaję w szklance ciemny gazowany płyn i wiem czy to Coca Cola czy Pepsi?
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-07, 14:29   

Finn napisał/a:
Uhm, a jak wyjaśnisz to, że nie widząc butelki dostaję w szklance ciemny gazowany płyn i wiem czy to Coca Cola czy Pepsi?

Załóż majtki na spodnie i zostań superbohaterem :P
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-07, 14:35   

Finn napisał/a:
Uhm, a jak wyjaśnisz to, że nie widząc butelki dostaję w szklance ciemny gazowany płyn i wiem czy to Coca Cola czy Pepsi?

To idź to tych Panów Naukowców i pokaż im, że jesteś SuperFinnem! :D
_________________


 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-07, 14:39   

Finnie bardzo prosto - ja nie czuję żadnej różnicy w smaku. uznajemy że różnica jest minimalna. tak jak napisała Natta - jest niewyczuwalna. ktoś pije tego dużo i przez długi okres. Mózg ludzki potrafi uczyć się różnych rzeczy. są pewne 2 zgłoski w języku hyba indyskim jakimś czy cóś, które dla nas brzmią identycznie. człowiek słyszy różnicę między nimi chyba jakoś do końca 2go roku życia - i tylko słuchając ich często w tym okresie później je rozróżnia. my nie usłyszelibyśmy różnicy... wiem że to dla nas niewyobrażalne ale Japończycy nie widzą różnicy między naszym R a L. ich mózg nie jest przyzwyczajony do widzenia tej różnicy.

tak samo mój mózg nie widzi tej różnicy jeśli o colę i pepsi chodzi. Finnie twój mózg widzi tę różnicę - a to nawet nie musi być różnica w smaku - smak może być identyczny - Twój mózg wyczuwa odmienny składnik chemiczny, a to co napisała Natta - Twoje widzenie coli i Pepsi jest już ukształtowane przez czynniki zewnętrzne - Twój mózg widzi dany składnik - i wysyła Ci informację, którą odczuwasz jako różnicę w smaku, i od razu mówisz - to jest cola a to jest pepsi.

a różnice w składzie muszą być same przez się - żeby jedna firma nie posądziła drugiej o kradzież receptury... więc dodają jakiś nieważny składnikżeby zmienić skład... ot cała tajemina moim zdaniem. a mózg Twój Finnie, a także kilku innych moich znajomych od razu ten składnik łapie i mówi Wam - to nie jest cola - to jest pepsi!!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-07, 14:41   

Finn napisał/a:
Cola i Pepsi NIE smakują tak samo.


Oczywiście, czuć to o wiele lepiej jeśli pijemy z małych 0,2 l butelek. Pepsi jest bardziej gazowana i mniej slodsza (albo dodaja jakaś ilość sub. słodz.).

Fanta cytrynowa to bylo cos... nie wiem czy jeszcze jest. Pomaranczowa ssie... ;]

Sprite i 7UP smakują podobnie, jednak wolę Sprite'a.

Jest jeszcze Schweppes i Kinley. Ten drugi wygrywa...

Jeżeli mowa o Ice Tea i Nestea... zalezy od smaku... Czerwony Lipton Ice Tea miażdży tak jak zielona Nestea...


jog napisał/a:

Twój mózg wyczuwa odmienny składnik chemiczny



Składnik X !!
_________________

 
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-06-07, 15:44   

Ja umiem z to rozpoznać wino marki Komandos, alboooo.. Leśny dzban, o !! !! :DD :DD zawsze coś !!
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-07, 15:54   

Dobry oftop :) Edż, że Pepsi mniej słodsza w smaku to się zgodzę, ale wynika to raczej z większej zawartości kofeiny, bo cukrów jest w niej ciut więcej niż w Coli. Co do zagazowania, to zawsze miałem wrażenie że to Cola ma większe bąbelki, a Pepsi łatwiej wchodzi w nos :D Poza tym wygazowana Cola zdecydowanie bardziej mi smakuje od wygazowanej Pepsi i różnica jest łatwo wyczuwalna.


Co do koncertów:


Do tego jeszcze kilkanaście mniejszych bezbiletowców, dwa darmowe Kulty, El Dojpa, Mono, Antimatter no i pierwszy koncert w moim życiu - Houk w Gdyni. Miałem z 14 lat, wbiłem się przed koncertem pod same barierki i w momencie gdy zaczął się młyn, zostałem niemalże zmiażdżony :D Aaaa i na Ściance jeszcze byłem. Też w Trójmieście. No i Moralna Lewatywa ! :D

Najlepsze: Archive w Jarocinie - podobnie jak Finn, byłem zaskoczony jak mocno można sobie poskakać do ich muzyki. Mono - już opisywałem, kompletny odlot.

Kupy:
- Machine Head przed Metallicą - totalnie zjebane nagłośnienie zawiniło.
- Wczorajszy Kult. Nosz ja rozumiem że UJot się uczy, ale żeby nie było dobrego pogo i to na otwartym powietrzu !? Nie rozumiem. Pierwszy raz coś takiego na Kulcie mi się zdarzyło. Nawet w Studio, gdzie było chyba z 50 stopni ciepła i zawartość CO2 wyższa niż w centrum Wa-wy, publiczność dawała radę, a tu ni chu chu. Pewnie przez to Kaziu skończył po 2 godzinach (rekordowo szybko). Do tego sam zespół dosyć ospale grał. Jedyna ciekawostka - Kazik w okularach :D

- Habakuk na festiwalu Go Rock w Stalowej Woli - totalna porażka. Poszedłem ze względu na Renatę Przemyk, która miała z nimi wystąpić. Okazało się jednak że nie wystąpiła. Pierwszy koncert w moim życiu na którym walczyłem ze snem. I nie tylko ja.

Aaaa, no i w te juwenalia byłem na ... uwaga ...... BOYSach ! :D :yupi:
Ostatnio zmieniony przez Jojek 2009-06-07, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-07, 15:56   

Najbardziej to zazdroszczę tylu koncertów Kultu :P no i koncertu El Dupy :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100