• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Porcupine Tree
Autor Wiadomość
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-06-18, 00:24   Porcupine Tree



Porcupine Tree jest zespołem, wobec którego żaden wrażliwy na muzykę człowiek nie może przejść obojętnie. Zespół powstał w 1987 roku w Londynie, nazwa Porcupine Tree to był żrat wymyślony przez Wilsona, który wymyślił taką nazwę, gdyż w zyciu nie przypuszczał, że Jego grupa stanie się tak rozpoznawalna.
Zespół brytyjski, krótko można powiedzieć, że progressive rock, ale różne style mieszają w swojej twórczości, zarównno ambient jak i jazz, metal itp.
Dyskogrfia Jeżozwierzowego Drzewa jest bardzo owocna, ja wypiszę tylko studyjne albumy:
On The Sunday Of Life
Up the Downstair
The Sky Moves Sideways
Signify - od tego albumu zaczęła się moja przygoda z PT:)
Metanoia
Stupid Dream
Lightbulb Sun

In Absentia
Deadwing
Fear of a Blank Planet

Niedługo ukaże się nowe dziecko Porcupine Tree:
Już 21 września ukaże się nowy album Porcupine Tree, zatytułowany The Incident. To dziesiąte z kolei studyjne wydawnictwo będzie się składało z dwóch krążków. Na pierwszym znajdować się będzie jeden (!) 55 minutowy utwór zatytułowany właśnie The Incident. Będzie to "nieco surrealistyczny utwór o początkach i końcach oraz o przeczuciu, że 'po tym, nic już nie będzie takie samo'". Drugi wypełniać będą cztery piosenki, zupełnie niezależne od tytułowego mega-utworu, zatytułowane: Flicker, Bonnie The Cat, Black Dahlia i Remember Me Lover.
także owocnych postów;) Nie daję żadnych "załączników" bo Porcupine Tree zna chyba każdy z Nas;)
_________________
 
 
REKLAMA

Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wysłany: 2009-06-18, 00:54   

 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 00:54   

cytując @Joga HIO HIO HIO HIO HIO HIO :DD :DD :DD Kocham ten zespół. Tez jak w przypadku Toola miałem od nich lekki przystanek ale gdy tylko powracam do nich to zawsze sie od nowa zakochuje, w tych delikatnych dźwiękach z wczesnych płyt i tym mocniejszych z "In Absentia" czy "Deadwing" (Lazarusssssssss - geniusz!!!). Pierwszą płytą jaką usłyszałem to był "Lightbulb Sun" i tak mi zostało, uważam ten krążek za szczytowe osiągnięcie Stevena. To wszak tam jest mój najukochańszy utwór "Russia On Ice". Gdy tylko słyszę ten kawałek wymiękam, i rozmarzony patrzę w pustkę. Ale ogólnie bardzo lubię wszystkie ich płyty. Nie mam tak że któraś mi nie podchodzi. A podobno Steven miał produkować "Second Life Syndrome" Riverside... hmm ciekawe co by z tego wyszło?
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-06-18, 00:57   

Ja muszę się przyznać bez bicia, że dziś dopiero pierwszy raz przesłuchuje In Absentia, ale musze powiedziec, że to jest niesamowity album:) Dwa numery mnie jak narazie urzekły bardzo, reszta też świetna;) Kurde, czemu Porki nie nagrywają słabych albumów?:) hehe a tak to jak w przypadku Toola, wszytsko dobre, sorry bardzo dobre o ile nie rewelacyjne;)
_________________
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-18, 11:59   

Uwielbiam! ich muzyka jest przepiękna. Poznałem dzięki Angie :B In Absentia rządzi! nawet nie mam ulubionego kawałka :P chociaż, bardzo bardzo lubię Blackset Eyes. Chociaż jakbym miał wybrać najładniejszy kawałek jaki stworzyli to pewnie byłby to Feel so Low z Lightbulb Sun.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-18, 15:12   

Najlepsza płyta (najbardziej klimatyczna) to : Stupid Dream. Dominik chyba Ty pisałes że jej nie znasz i będziesz przesłuchiwał.. (nie jestem pewien czy to Ty, ale nie chce mis ie teraz szukać - więc wybacz jeśli sie pomyliłem).. więc jak sie podobała ?
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 15:47   

Therion napisał/a:
Dominik chyba Ty pisałes że jej nie znasz i będziesz przesłuchiwał..


Nie to nie ja... heh ja słuchałem po 100 razy każdą ich płytkę chyba to była Angie :))
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-18, 22:53   

Możliwe, że ja ale na pewno nie chodziło o tą płytę, bo ja "Stupid Dream" poznałam już dawno ;) Porków słucham jakieś dwa lata, lubię sobie ich zapuścić kiedy chcę odpocząć od mocniejszych dźwięków. Podobnie jak Kacper najbardziej lubię album "In Absentia", w końcu ja mu go polecałam :P Nie przerobiłam jeszcze całej dyskografii, znam dość dobrze tylko ostatnie 5 płyt no i pierwszą... Wilson to człowiek dotknięty ręką samego Boga, zdecydowanie ;) Już gdzieś kiedyś pisałam, że uwielbiam wszystko co stworzył. Od PT, przez Blackfied po No-Man. Człowiek orkiestra, bardzo go podziwam. Co do samego PT to muzyka w której długo można się rozsmakowywać i za każdym kolejnym przesłuchaniem odkrywać w niej coś nowego. Nie wyobrażam sobie żeby któryś z albumów mógł mi się kiedykolwiek znudzić, tyle się w każdym z nich dzieje (tzn w tych ktore znam). Po prostu geniusz!
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-19, 15:17   

To polecam Ci Angie jeszcze pierwszy album OSI, takze tam się czynnie udzielał i bardzo fajnie im ta płyta wyszła. Ja dziś wziąłem na warsztat płytę "Recordings", jest tam utwór który jest jednym z moich ulubionych a może nawet bardziej go cenię niż "Russia On Ice". Jest to bowiem "Buying New Soul" utwór przepiękny, zaczyna się powoli potem wspaniały refren, no cóż super utwór, trwa 10 minut z hakiem i jest fenomenalny. Hehe same zachwyty, no bo cóż można powiedzieć Steven nie nagrał nigdy rzeczy której mógłby się wstydzić. Ostatnio nagrał album solowy i muszę chyba się do niego zabrać.
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-19, 22:17   

dominik napisał/a:
To polecam Ci Angie jeszcze pierwszy album OSI, takze tam się czynnie udzielał i bardzo fajnie im ta płyta wyszła.

Także przy udziale ludzi z Dream Theater ;> Ale rzeczywiście dobra płyta, szkoda tylko że na kolejnych 2óch (juz w zmienionym składzie troszkę) poszli bardziej w elektronikę :[
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-19, 22:38   

Therion napisał/a:
Także przy udziale ludzi z Dream Theater ;> Ale rzeczywiście dobra płyta, szkoda tylko że na kolejnych 2óch (juz w zmienionym składzie troszkę) poszli bardziej w elektronikę :[


Nie neguje wszystkiego co jest udziałem kolesi z DT. A co do OSI to niestety słuchałem tylko pierwszej płyty tej formacji, później z tego co mi wiadomo Stevena zabrakło w składzie zespołu.
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-19, 23:04   

dominik napisał/a:
później z tego co mi wiadomo Stevena zabrakło w składzie zespołu.

Ano, tak jak i nie było już Portnoya z DT.. najlepsi odeszli to i gówno zaczęli tworzyć :)
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-19, 23:18   

Therion napisał/a:
najlepsi odeszli to i gówno zaczęli tworzyć :)


Musze skołować sobie płytkę i zobaczyć co się tam podziało hehe
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-06-21, 14:49   

Ten tydzień to po prostu wysyp informacji z obozu Porcupine Tree. Trzy dni temu podawaliśmy link do filmu ze studia. Dzisiaj znamy już okładkę albumu "The Incident", zaprojektowaną przez CarlaClovera i stworzoną przez Lasse Hoile.

Ponadto ujawnione zostały podtytuły suity "The Incident". Oto i one:

THE INCIDENT
i occam’s razor (1.55)
ii the blind house (5.47)
iii great expectations (1.26)
iv kneel and disconnect (2.03)
v drawing the line (4.43)
vi the incident (5.20)
vii your unpleasant family (1.48)
viii the yellow windows of the evening train (2.00)
ix time flies (11.40)
x degree zero of liberty (1.45)
xi octane twisted (5.03)
xii the séance (2.39)
xiii circle of manias (2.18)
xiv i drive the hearse (6.41)

info: Porcupine Tree
_________________
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-21, 17:54   

Okładka świetna! Nie mogę się już doczekać nowego albumu, szczególnie ta suita mnie ciekawi :)

Tak poza tym dziwi mnie, ze Jogi nie słucha PT, wydaje mi się że kto jak kto ale on powinien lubić te klimaty ;)
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-21, 18:55   

No fakt okładka bardzo fajna, choć nie można było się spodziewać niczego innego, wszak PT zawsze super miał obrazy na płytach. Jestem ciekaw czy ta suita będzie dzielona czy tez w całości ją wrzucą na płytę. Wolałbym podzieloną...

Trzeba Jogowi wpoić Porków ale chyba po koncercie NIN bo pewnie teraz będzie ich katował przed występem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100