• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Florence And The Machine
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 00:40   Florence And The Machine

FLORENCE AND THE MACHINE





Ten zespół poznałem w zaskakującym miejscu bo w MTV TWO a rzadko tam znajduje jakieś ciekawe i fajne rzeczy ale się udało. Florence And The Machine to zespół który tworzy Florence Welch, angielska wokalistka oraz zespół The Machine (skład poniżej). Istnieją od roku 2007 i wydali EP-kę "A Lot of Love A Lot of Blood" oraz płytę "Lungs". Ich muzyka to połączenie popu, folka i punk rocka w starym wydaniu... otóż punk rock występuje tylko w niektórych utworach takich jak "Kiss With A Fist". Muzyka swoją drogą ale największym skarbem tego tworu jest wokal Florence. Wg mnie jest to jeden z najlepszych wokali jakie słyszałem... serio. Nie znam się na tym al podoba mi się bardzo bardzo! Tu raczej powinna zabrać głos Natta (i o taki głos Cię proszę) by ocenić czy dobrze mówię że jest to bardzo dobra wokalistka. Mnie urzekła swoją dziwną, "dwugłosową" barwą swego głosu... poprostu mnie zniewoliła hehe... bezczelna :P . Polecam wszystkim tą płytę... jest bardzo urozmaicona i super normalnie...

Śmieszną rzeczą jest, to pewnie żart, że na swoim oficjalnym myspace zamieścili rodzaje muzyki jaką grają... wśród wymienionych gatunków widnieje Grindcore hahahahahaha


Skład:
Florence Welch (vocals)
+
The Machine:
Robert Ackroyd (guitar),
Christopher Lloyd Hayden (drums)
Isabella Summers (keyboards)
Tom Monger (harp)

Dyskografia:
A Lot of Love A Lot of Blood EP (2009)
Lungs (2009)

Rabbit Heart

Kiss with a Fist

Dog Days

z Kid Harpoon - I'm Going Down (Springsteen cover)
 
 
REKLAMA 
mommy

Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Wysłany: 2009-08-03, 11:07   

_________________

 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-08-03, 11:07   

Cytat:
Tu raczej powinna zabrać głos Natta (i o taki głos Cię proszę) by ocenić czy dobrze mówię że jest to bardzo dobra wokalistka


Hmm.. nie jestem jakimś wielkim autorytetem w kwestii wokalu.. ale zaraz przesłuchuję i się wypowiadam :DD
_________________


 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 11:09   

Natta napisał/a:
Hmm.. nie jestem jakimś wielkim autorytetem w kwestii wokalu..


Na pewno wiesz więcej niz ja hehehe
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-08-03, 11:21   

Hehehehe... wpisując w Google "florence welch" znalazłam to...

http://www.kotek.pl/kotek..._i_kobieco.html

Therry, nie czytaj tego bo Ci się nóż w kieszeni otworzy..

A wracając do tematu... kobitka ma świetny, bardzo plastyczny głos - umie zaśpiewać spokojnie i balladowo, a potem "przypierdolić" siłą, z punkowym zadziorem... robi coś w rodzaju "skoków".. bo ciężko mi tego nazwać vibrato - to takie jakby falbanki w przeskakiwaniu z dźwięku na dźwięk (cholera, mówiłam że nie jestem autorytetem w sprawie wokalu)... w każdym razie wychodzi jej to bardzo dobrze ;) Stylem przypomina mi trochę Dolores O'Riordan... ale ma bardziej szorstką barwę głosu ;)

Nie nazwałabym jej jednym z moich best wokali ever, bo uwazam że jest jednak trochę panien/Pań obdarzonych większą plastycznością, obszerniejszą skalą i przyjemniejszą barwą głosu.. co nie znaczy że nie jest miło sobie pani Florence posłuchać.. popatrzeć też przyjemnie, od tej pstrokacizny i żywiołowości w utworach od razu robi się raaaaaaaaadośnie :)


Aaaa.. z wyglądu przypomina mi aktorkę co grała Debrę, siostrę Dextera w serialu "Dexter" :D
_________________


 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 11:32   

Natta napisał/a:
Stylem przypomina mi trochę Dolores O'Riordan... ale ma bardziej szorstką barwę głosu


Też właśnie o niej pomyślałem gdy po raz pierwszy usłyszałem Florence And The Machine... Wiem że jest wiele innych wokalistek które mają może i lepszy wokal ale dla mnie Florence Welch jest super... bardzo mi się podoba jej wox. Słuchając płyty "Lungs" doszedłem do wniosku takie samego jak ty... że jest to artystka bardzo elastyczna, jest sporo utworów na tym wydawnictwie na których Florence śpiewa bardzo spokojnie... jest ciepło i bardzo przyjemnie, ale są też takie w których jest strasznie żywiołowa. Kurde bardzo lubię jej wokal...
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-08-03, 11:36   

Dla mnie te pierwsze dwie piosenki były doskonałe na rozpoczęcie dnia, lepsze niż płatki śniadaniowe.. szczególnie Kiss with a Fist.. stopa sama podrygiwała w rytm muzyki, aż się chciało tańczyć... takie żywiołowe, radosne, banan momentalnie na twarz :D

No i fajnie w tych rajtuzkach wygląda :D


No patrzcie... czy Florence nie wydaje sie Wam podobna do Jennifer Carpenter? :D :D

_________________


 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 11:43   

dominik napisał/a:
No i fajnie w tych rajtuzkach wygląda :D


Wiesz w ogóle fajnie wygląda hehe... a w tym klipie bardzo fajnie hehe

Natta napisał/a:
szczególnie Kiss with a Fist.. stopa sama podrygiwała w rytm muzyki, aż się chciało tańczyć... takie żywiołowe, radosne, banan momentalnie na twarz :D


"Kiss With a Fist" to chyba najszybsza i najbardziej zadziorna rzecz jaka znalazła sie na "Lungs"... ale fakt potrafi pobudzić do życia... szkoda że jest tak krótka :(
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-08-03, 12:36   

ojjojoj!!! usłyszałem tę kobietę i jej głos i ten zespół w którejś z audycji Anny Gacek na Trójce! i powiem Wam, że od razu pomyślałem - "o cholera! co za głos! muszę to mieć" ale zapomniałem nazwy i już nie szukałem! zgadzam się z Dominikiem - pani wygląda baaardzo fajnie! ja nie mogę! dog days mnie gniecie... to chyba będzie powód dla którego przerwę słuchanie Pearl Jamu na jakiś czas przynajmniej! brzmi niesamowicie. dokładnie na taką muzykę mam chcicę - lekka ale jednocześnie mocna i ostra - ten głos - niesamowite ma on kopyto! oj będę zamawiał!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 12:57   

Ołłłł JEA!!!! mówiąc twym slangiem Jogu... kolejny słuchacz zdobyty!! :DD
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-08-03, 13:27   

Przesłuchałem te piosenki co dałeś.. ale w ogóle nie jestem urzeczony ta babką. Jest taką podróbą KT Tunstall i wielu innych wokalistek z GB. Głosu tez nie ma jakiegoś specjalnie super. :s

[ Dodano: 2009-08-03, 13:28 ]
Pomijając już fakt, że w teledysku - Florence & The Machine - Rabbit Heart (Raise It Up) - wygląda jak transwestyta. :chrust:i:pätyk:

[ Dodano: 2009-08-03, 13:30 ]
Natta napisał/a:
No patrzcie... czy Florence nie wydaje sie Wam podobna do Jennifer Carpenter? :D :D

Nie wiem czy to na plus czy na minus.... bo dla mnie ta Carpenter wygląda strasznie.. zwłaszcza w Dexterze. :/
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 13:36   

A tam Therry... powiem Ci to po raz drugi w ciągu kilku dni.... NIE ZNASZ SIĘ!! hahahaha

A tak na poważnie to prosto i bez upiększania... kto co lubi.. mnie urzekła bardzo... jestem zachwycony... ty nie musisz :DD

[ Dodano: 2009-08-03, 13:38 ]
a czasami jak to mówisz "podróbka" bardziej potrafi zachwycić niż "Oryginał" :DD
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-08-03, 13:41   

Mnie tam niczym nie zachwyca, znam lepsze wokalistki z tego nurtu :B
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 13:46   

Therion napisał/a:
wygląda jak transwestyta


:bigeyes: :bigeyes:

Therion napisał/a:
Mnie tam niczym nie zachwyca, znam lepsze wokalistki z tego nurtu :B


Nie musi :P
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-08-03, 13:55   

dominik napisał/a:
Therion napisał/a:
wygląda jak transwestyta


:bigeyes: :bigeyes:

Obejrzyj dokładnie teledysk (chociaż pewnie to zrobiłeś już niejednokrotnie;p) i zwróć uwage na jej rysy twarzy.. tak ukształtowane policzki i szczekę maja przeważnie transwestyci :help:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 14:06   

Therion napisał/a:
Obejrzyj dokładnie teledysk (chociaż pewnie to zrobiłeś już niejednokrotnie;p) i zwróć uwage na jej rysy twarzy.. tak ukształtowane policzki i szczekę maja przeważnie transwestyci :help:


Aleś wymyślił...Ciekawe skąd ty tak dużo wiesz o transwestytach...? :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100