• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: semako
2009-08-15, 17:23
Muzyka Filmowa
Autor Wiadomość
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-06-06, 19:57   

A ja ostatnio jestem oczarowany OSTem do nowego "Solaris" - trochę minimalistyczny, ale klimat nieziemski!

http://www.youtube.com/watch?v=StICDw9aCYQ - próbka
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wysłany: 2009-08-07, 21:10   Underworld

 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-07, 21:10   Underworld

UNDERWORLD






Nie wiedziałem co z tym zrobić... gdzie wstawić temat o jednej płycie... przecież to nie jest ani zespół ani jeden wykonawca ale Soundtrack... ale zaryzykowałem i podrzuciłem temat w Inne Style i wydaje mi się że będzie mu tu dobrze. Muzyka zawarta na tej płycie do filmu Underworld z 2003 roku jest fenomenalna.... Usłyszałem ją pierwszy raz gdy otrzymałem od kumpla film plus OST. Film był fajny, na uwagę na pewno zasługiwał klimat który mi się bardzo podobał... fabuła już nie byłą taka powalająca ale tez niczego sobie. Ale dopiero muzyka do tego obrazu zrobiła swoje. Takiego zestawu utworów do filmu jeszcze nie słyszałem... geniusz to mało powiedziane... tylko prosze was nie mylcie tego z muzyką filmową... bo to dwie inne rzeczy. I tak na płycie mamy tak fenomenalnych artystów jak James Maynard Keenan, Dawid Bowie, John Frusciante, Lisa Germano czy też genialny zespół The Dillinger Escape Plan. Polecam gorąco bo tak mrocznego zestawu utworów do filmu nie słyszałem nigdy... Piękna płyta....

01. The Damning Well - "Awakening"
02. Puscifer - "REV 22:20" (Feat. Danny Lohner)
03. Page Hamilton - "Throwing Punches"
04. Milla - "Rocket Collecting"
05. Renholder - "Now I Know"
06. David Bowie - "Bring Me The Disco King" (Lohner Mix) (Feat. Maynard James Keenan, John Frusciante)
07. Skinny Puppy - "Optimissed"
08. Renholder - "Down In The Lab"
09. A Perfect Circle - "Judith" (Renholder Mix)
10. Dillinger Escape Plan - "Baby's First Coffin"
11. Johnette Napolitano - "Suicide Note""
12. TRUSTcompany - "Hover" (Quiet Mix)
13. Renholder - "Falling Through The Sky"
14. A Perfect Circle - "Weak and Powerless" (Tilling My Grave Mix)
15. Finch - "Worms Of The Earth"
16. Lisa Germano - "From A Shell"
17. Renholder - "Death Dealer Descent"
18. The Icarus Line - "On The Lash"
19. Sarah Bettens - "All Of This Past"

From A Shell - piękne....

All Of This Past - cudo!!

Suicide Note

Baby's First Coffin - szaleństwo!!!!

Trust Company - cudo nr 2 :D !!!

Bring Me The Disco King
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-07, 21:14   

Taaak, niesamowita klimatyczna płyta, i mroczna zarówno ostra jak i w niektórych utworach relaksująca. Po obejrzeniu filmu długo nie mogłam zapomnieć przede wszystkim o muzyce. Jak dorwałam się do płyty to wkręciło mnie na pare dobrych tygodni, ale to było dawno. Warto sobie co nieco odświeżyć.
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-07, 21:15   

Weronika napisał/a:
Warto sobie co nieco odświeżyć.


Oj warto warto... mnie ta płyta sie nie znudziła w ogóle od 2003 roku... zawsze gdy ja włączam to padam na twarz... a nigdy wcześniej i później nie miałem takich przeżyć z żadnym innym soundtrackiem .... cudo!
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-07, 21:17   

Równie mocno zachwycił mnie soundtrack z Max Payna, ale to inna historia ;)
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-07, 21:20   

Weronika napisał/a:
Równie mocno zachwycił mnie soundtrack z Max Payna, ale to inna historia ;)

A tam inna :P do którego...? Bo wiesz ja nie słuchałem do żadnego hehe... kiedyś chciałem do dwójki ale nie znalazłem nigdzie... Dobry mówisz?
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-07, 21:27   

Jest tylko jeden film o Max Paynie i soundtrack jest cudowny ;) tak samo - obejrzałam film i soundtrack mnie zatkał.
http://www.youtube.com/watch?v=gRuReVCFOY0 mroczny kawałek oo bardzo mroczny

http://www.youtube.com/wa...feature=related ten też nie mniej mroczny czyli instrumentalna wersja dzieła Mansona ;)
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-07, 21:31   

Weronika napisał/a:
Jest tylko jeden film o Max Paynie i soundtrack jest cudowny ;) tak samo - obejrzałam film i soundtrack mnie zatkał.


Ach wiem ale myślałem że mówisz o soundtracku do gry... :P hehe

Jebany w dupę jutup nie goli ..... łaaaaaaaa zaraz obczaje jak pójdzie ot napisze cos więcej :DD

[ Dodano: 2009-08-07, 21:33 ]
Kuwa dziewczyno dobre to jest........ muszę zamówić tą płytę... jak przesłucham w całości to napisze więcej....
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-07, 21:54   

masz jeszcze to z pięknymi skrzypcami - Upadek Max Payna http://www.youtube.com/wa...feature=related

no widzisz. połączenie klasyki z dark ambientem w tak magicznym wykonaniu to strzał w setkę.
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-07, 22:22   

Ale wiesz ze to jest z gry.... Max Payne 2: The Fall of Max Payne?
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-07, 22:43   

Ostatni tak. Jest z gry
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-07, 22:48   

Wiesz obczaj sobie też muzykę z właśnie tej gry.... Max Payne 2: The Fall of Maksi Pajn :DD Jeszcze bardziej głęboka i mhroczna niż z te kawałki z filmu
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-08-15, 18:23   

więc tak ja chciałem napisać o soundtracku do akiry, gdyż znów mocno mnie za serce chwycił i nie chce puścić oj nie chce!

więc tak została muzyka wykonana przez Geinoh Yamashirogumi - jest to coś na kształt chóru / orkiestry... ich brzmienie jest głęboko osadzone w japońskiej kulturze i religii - kożystali (z tego co pamiętam już chyba Geinoh nie istnieje) z tradycyjnych instrumentów, technika śpiewania momentami brzmi bardzo archaicznie / orientalnie / dziwnie... coś pięknego. wykożystują do tego różne mniej nam obce elementy - głównie organy (coś w tym kształcie w każdymbądź razie). cymbałki, bębny, kołatki, dzwonki, jakieś piszczałki dziwne... ach no i muzyka napisana przez Shoji Yamashiro.

na temat samego soundtracku. cóż na prawdę nie potrafię sobie wyobrazić bardziej patetycznej, monumentalnej, potężnej, poruszającej (...) muzyki. wszystko zaczyna się szalonym tempem w utworze "Kaneda" wraz z dziesiątkami rozbębnionych bębnów i kołatek oraz rozkrzyczanym chórem, po czym chór znika zostawiając instrumenty i śpiew złożony z oddechów i dziwnego syczenia... po chwili mała przerwa - wolniutka cichutka kompozycja, bardzo mistyczna. kończy się i zaczyna się "Tetsuo" utwór tak monumentalny i intensywny że odbiera wręcz mowę... nie da się tego opisać! potem jest kilka dziwnych utworów (na prawdę dziwnych) z których "Mutation" uderza wielkością i ciężarem... chyba najciężej jest przebrnąć przez "Illusion" utwór na prawdę dziwny - kołatka nadaje rytm, jakiś flet strasznie głośno piszczy, wokalista melorecytuje jakieś sentencje, a za nim wturujący mu jękami i różnymi okrzykami chór... pojawiają się bębny i dzwonki... wszystko kończy się utworem "requiem" który podsumowuje całość jakby zawierając każdy z utworów w sobie. najpierw bęben później organy i chór... wszystko jest baaardzo ciche i spokojne... ledwie słyszalne wraz z organami pojawiają się dzwonki, później chór - wszystko rośnie, głośnieje i w szczytowym momencie gaśnie... po sekundzie milczenia wybucha prawdziwy wodospad bębnów - rodem z "Kanedy" wchodzi chór... wszystko lata 5m nad ziemią, i stopniowo zgasa i cichnie...

nie umiem tego inaczej opisać. jednego jestem pewiem... słucham tego i mam świadomość że nie słyszałem czegokolwiek co mogłoby się z Akirą równać. nie wyobrażam sobie innej bardziej monumentalnej rzeczy... ten soundtrack jest dla mnie wyznacznikiem sacrum w muzyce... cóż - na prawdę spróbujcie! przesłuchanie całości zajmuje chyba 69 minut. koniecznie wysłuchajcie tego w całości - od początku do końca... wszystkiego. nie robiąc nic innego poza słuchaniem. będzie ciężko, ale jak dojedziecie do końcówki "Requiem" gdzie w okolicach 9 minuty wszystko gaśnie i wybucha będziecie tym porażeni!!!

oczywiście jak napisałem na początku muzyka jest strasznie dziwna... dla Jaśki na przykład nieznośna... rozumiem ją jak najbardziej, bo widzę tę dziwność ;)

kaneda

tetsuo

dolls polyphony - tej co prawda nie opisałem ale w sumie jest chyba najbardziej psychodeliczna z całości... miłego słuchania!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
Ostatnio zmieniony przez semako 2009-08-15, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-15, 18:30   

No i przeniosłeś Jogu temat ale zmieniłeś jego nazwę na Underworld :DD
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-08-15, 18:35   

tak!!!!!?!?!?!? oż a tak się starałem żeby tego nie zrobić!!! o nie!!! teraz będzie chyba Edżu musiał zmienić, bo ja szukałem i nie znalezłem jak to wyczarować... ajjajaj!!! aj! znów pomyła :/ bo mi się myli kolejność przy scalaniu zawsze czy najpierw zaznaczam wątek który chcę dołożyć czy ten do którego dokładam... aj pogrzebię - może zmienię nazwę... aj :emo:
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100