• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: semako
2009-08-15, 17:23
Muzyka Filmowa
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-25, 16:53   Muzyka Filmowa

jog napisał/a:
myślę że to miejsce jest dobre na umieszczenie w nim tego tematu. Chodzi mi tutaj głównie o muzykę filmową, ale również o rzeczy tworzone na potrzeby gier, seriali, spektakli i różnych wydarzeń kulturalnych. Myślę że można umieszczać tutaj również swoje przemyślenia dotyczące muzyki filmowej ogólnie. tak też zapraszam do pisania :)




no to będę pierwszy - polecam soundtrack do cowboy bebop!! jest niesamowity i w ogóle gniecie!! został napisany przez niejaką Yoko Kanno, i wykonany przez zespół seat belts. co w nim niesamowitego?? ano jego różnorodność i bogactwo. ogólnie zajmuje on kilka płyt. i tak jest jazz, brzmiący jak wyrwany z lat 30, jest trochę rockowo, jest elektronicznie, bluesowo... niesamowicie szeroki wybór brzmień - całość jednak pasuje do siebie. polecam doprawdy tak soundtrack jak i serial. Jeśli szuka się czegoś nowego do słuchania, to po le cam ba rd zo!! ojojooj!!


[EDIT]

Dla przejrzyjstości tak będzie lepiej. ;)



Karharoth napisał/a:
http://pl.youtube.com/watch?v=PMvOkUMPZ0g

http://pl.youtube.com/wat...feature=related


Akira to świetny kompozytor a Mary...uwielbiam Jej głos.Endżoj ;)



jog napisał/a:
Właśnie oczarowuję się się ścieżką dźwiękową ze Spirited Away skomponował ją Joe Hisaishi... hmm polecam ją wszystkim doprawdy bardzo. mmm ciężko jest mi sobie wyobrazić bardziej baśniową i piękną atmosferę... jeśli ktoś oglądał ten film ten wie jaki klimat w nim panował - był on budowany w dużej mierze przez muzykę. Tak więc komu bliskie delikatne, bogate, subtelne i magiczne brzmienie niech słucha ile tylko może!!! polecam - muzykę tak jak i film - arcydzieła doprawdy! :)
piosenka "day of the river" jest dla mnie esencją całej tej magii... o



Angie napisał/a:
Jeśli jesteśmy już w temacie anime muszę polecić jeden niesamowity utwór z End of Evangelion. Zwie się "Come sweet death" (tytuł mówi sam za siebie) i jest wykonywany przez tajemniczą wokalistkę Arianne. Z pozoru to wesoła, delikatna pioseneczka, szczególnie jesli chodzi o melodię i lekki sposób śpiewania. Ale jeśli wsłuchamy się w tekst już tak wesoło nie jest. Jednym słowem mówi on o samobójstwie. Jak to kiedyś okreslił jeden mój znajomy ze starego rock forum (tak nawiasem mam tu na myśli brata Romana, szkoda że go tu nie ma), podczas słuchania tego utworu ma się wrażenie jakby osoba, która to śpiewa już pogodziła się ze wszystkim, przyznała że to wszystko jej wina i postanowiła odejść z tego świata... Za pierwszym razem ten utwór szczególnego wrażenia na mnie nie zrobił, ale po pewnym czasie bardzo mi się spodobał.

http://pl.youtube.com/watch?v=XTwRR0IsI9s

Sceny z anime dodatkowo potęgują wrażenie.



Karharoth napisał/a:
http://pl.youtube.com/watch?v=PMvOkUMPZ0g

http://pl.youtube.com/wat...feature=related


Akira to świetny kompozytor a Mary...uwielbiam Jej głos.Endżoj ;)



jog napisał/a:
Właśnie oczarowuję się się ścieżką dźwiękową ze Spirited Away skomponował ją Joe Hisaishi... hmm polecam ją wszystkim doprawdy bardzo. mmm ciężko jest mi sobie wyobrazić bardziej baśniową i piękną atmosferę... jeśli ktoś oglądał ten film ten wie jaki klimat w nim panował - był on budowany w dużej mierze przez muzykę. Tak więc komu bliskie delikatne, bogate, subtelne i magiczne brzmienie niech słucha ile tylko może!!! polecam - muzykę tak jak i film - arcydzieła doprawdy! :)
piosenka "day of the river" jest dla mnie esencją całej tej magii... o



Angie napisał/a:
Jeśli jesteśmy już w temacie anime muszę polecić jeden niesamowity utwór z End of Evangelion. Zwie się "Come sweet death" (tytuł mówi sam za siebie) i jest wykonywany przez tajemniczą wokalistkę Arianne. Z pozoru to wesoła, delikatna pioseneczka, szczególnie jesli chodzi o melodię i lekki sposób śpiewania. Ale jeśli wsłuchamy się w tekst już tak wesoło nie jest. Jednym słowem mówi on o samobójstwie. Jak to kiedyś okreslił jeden mój znajomy ze starego rock forum (tak nawiasem mam tu na myśli brata Romana, szkoda że go tu nie ma), podczas słuchania tego utworu ma się wrażenie jakby osoba, która to śpiewa już pogodziła się ze wszystkim, przyznała że to wszystko jej wina i postanowiła odejść z tego świata... Za pierwszym razem ten utwór szczególnego wrażenia na mnie nie zrobił, ale po pewnym czasie bardzo mi się spodobał.

http://pl.youtube.com/watch?v=XTwRR0IsI9s

Sceny z anime dodatkowo potęgują wrażenie.



kaco321 napisał/a:
Ja lubię soundtracki z:
- Singles
- Hype!
- Kurt Cobain: About A Son
- Forrest Gump
- Control
- Quake'a
- Gran Turismo 4
- PES09
Potem, sobie może coś jeszcze przypomnę.



jog napisał/a:
muzę do quakea zrobił Trent Reznor więc nie może mnie ona ominąć (bo jeszcze jej nie słyszałem), co do Gran Turismo to za każdym razem ścieżka jest czymś świetnym - nigdy NIGDY nie zapomnę mojej pierwszej jazdy - u kuzyna ponad 10 lat temu - ja gnałem jak głupi ulicą (trasą clubman stage R5) a w tle leciała "as heaven is wide" garbage - ta piosenka jest nieśmiertelna. podobnie jak loose control i sweet sixteen z jedynki... a co do czwórki, to przede wszystkim szok - ten soundtrack jest przeolbrzymi!!! przecież to się w głowie nie mieści!!! tyle tego!!! z każdego gatunku!!! oj i tyle dobrych zespołów tam jest... queens of the stone age ze swoim go with the flow...

dzięki GT poznałem masę zespołów których do dnia dzisiejszego słucham - eagles of death metal, garbage, feeder, jimmy eat world... eh doprawdy jeden z lepszych "zbieranych" soundtracków ever.



Jojek napisał/a:
Jak sandtrak to:
-Pulp Fiction
-Kill Bill 1,2
-Death Proof
-jeden, genialny kawałek z Planet terror - Nouvelle Vague - Too drunk to fuck ;)
-Pi
-Requiem for a dream
-Ali G
-Outcold
_________________

 
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2009-02-26, 16:56   

Ostatnio zmieniony przez semako 2011-05-25, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-02-26, 16:56   

oj nie powiedziane jeszcze było o 2 soundtrackach które nagrała bjork (jeśli są inne a ja o tym nie wiem, to piszcie!!)!! jej chodzi mi tutaj o muzyce do drawing restraint 9 i do dancer in dark (płyta pt. selmasongs). cóż obydwie ścieżki dźwękowe polecam baaardzo. piosenki selmy są przepiękne, jak zresztą sam film... ach polecam niesamowicie!! zwłaszcza utwór "i've seen it all" oj coś przepięknego! druga płyta nosi tytuł filmu - drawing restraint 9. i jest szczególnie warta uwagi ze względu na swoją odwagę i formę. przekracza ona praktycznie wszystkie granice. jest czymś niesamowitym ze swoją niespotykaną estetyką... och. ogólnie polecam twórczość bjork!! pozdro o hohoho
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-04, 14:11   

ciężki los pisać pod sobą... nie edytuję bo temat z rodziny tych odmiennych będzie...
soundtracki do tekkenów !! oł jea !! słyszałem tylko z trójki i piątki... ten z trójki totalnie daje w gar... ja nie mogę (na chwilę obecną tylko on może mnie odciągnąć od queens of the stone age :DD :DD :DD ). każdy kto grał, z pewnością zapamiętał wiele motywów na dłużej... u mnie w głowie cały czas gdzieś tam jin kazama theme pozostawał... Finn - z pewnością pamiętasz piosenkę pod Ling X - jest świetna... chyba sobie ją zapętlę :DD uwielbiam jeszcze motywy Yoshiego, Paula, Lawa... trochę ich jest. a królem wszystkiego jest pan Kazama !! no i opening też zabija... rzucam kilka do pogryzienia !!

Jin
http://www.youtube.com/wa...ynext=1&index=1

Ling
http://www.youtube.com/wa...385424&index=10

no a resztę można znaleźć w "podobnych wideo"
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-08, 01:12   

Najlepsze soundtracki? To przecież proste :)

Gry:
1. God of War
2. American McGee's Alice
3. Silent Hill
4. Max Payne 2 (szczególnie utwór tytułowy)

Filmy:
1. Last of the Mohicans
2. Conan the Barbarian
3. Michel Vaillant
4. Blade Runner
5. Queen of the Damned
6. Black Hawk Down
7. Phantom of the Opera
8. Grindhouse: Planet Terror
9. X-Files
10. Braveheart
11. Underworld

Anime:
1. Ergo Proxy
2. Ghost in the Shell
3. Akira
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-03-08, 01:19   

muzyka z gry pod tzw. tyt. "Tomek Pióro Proskater 2". Naprawde dobrze dobrana sciecha dzwiekowa.
Z gier dodac musze Fallouta 3 (dokladniej - Galaxy News Radio), Prince Of Persia - Dwa Trony i Warrior Within.
Muzyka z GTA4 jest niczego sobie, jak rowniez z Burnout: Paradise.


z Filmow... narazie przychodzi mi do glowy tylko seria Piratów z Karaibów. Hans Zimmer robi kawał dobrej sciezki dzwiekowej.
Jego kompozycje pojawily się również w 'Black Hawk Down', o ktorym poprzednik wspomnial. IMO tez dobra muzyka.
_________________

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-08, 01:22   

Edge, pierwsi Piraci to na pewno nie Zimmer, nie wiem jak kolejne dwie płytki :)
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-08, 01:34   

nie słuchałem nigdy w większych ilościach... prawdę mówiąc to nawet 2 i 3 części nie widziałem :DD jej co do mnie to soundtracki wszechczasów to akira i cowboy bebop :DD nie tylko z anime ale ogólnie. z gier ostatnio tekkena3 sobie przypominałem... no to tyle. gry z tonym hawkiem też miały dobre osty :DD :DD do dziś pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem "jerry was a racecar driver" !! całe wieki temu !! w pierwszej części THPS
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-03-08, 02:07   

Finn napisał/a:
Edge, pierwsi Piraci to na pewno nie Zimmer, nie wiem jak kolejne dwie płytki :)


tak, pierwsza czesc nalezy do Klausa Badelta. Pozostale zas do Zimmera.
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-03-08, 08:09   

Finn napisał/a:

Gry:
4. Max Payne 2 (szczególnie utwór tytułowy)

Na końcu w MP2 leci chyba Poets of the Fall - Late Goodbye ładna ballada :B
 
 
 
rzeznia22 


Last.fm: rzeznia22
Numer buta: 45
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 642
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-03-09, 14:46   

Co do gier, to nie grywam prócz serii GTA. W sumie, grałem tylko w GTA 3, Vice City i San Andreas i z czystym sumieniem moge polecić Soundtrack z Vice City ;] W ogóle, w grze był zachowany super klimat tamtych lat... :]
_________________
Jestem synem rosyjskiego kosmonauty.

"Codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem...."
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-03-09, 16:53   

taaa... VC bylo swietne. Kiedys zaczalem sie bawic w plikach i 'zainstalowalem' sobie poloneza :D

Jezeli spasowal Ci klimat poprzednich, to polecam GTA4 (jesli wytrzyma komp, bo faktycznie zrobili jajo z optymalizacja...).
_________________

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-09, 18:53   

Może to mała dygresja, ale GTA4 klimatem dość daleko odeszło od poprzednich części. Jest o wiele poważniejsza i zatraciła lekko komiksowy klimat. Jeśli właśnie to pociągało kogoś w tej serii, może czuć się zawiedziony.

Ja wręcz przeciwnie :)
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-03-09, 22:43   

Moze faktycznie nieco odeszli od poprzedniego klimatu. Komiksowosc musiala zostac odrzucona przez grafike nextgenową (lekki nawet cellshading moglby popsuc calosc...). Co do powagi... nie bylbym jednak tak tego przekonany. Glowne watki jednak nie byly jakos zabawne, przynajmniej z zamierzenia. Gra tez poszla do przodu z fizyka (ta w sa byla okropna...), przez to np. samolotow nie bylo.
Bardzo grywalna czesc, w dodatku nie bylo tych cholernych statsow postaci (tycie, kondycha, etc), strasznie mnie to draznilo. Przez to gta sa mialo w sobie taka mala Tibie... :/

SA w ogole mi sie nie podobalo. No... moze za wyjatkiem muzyki i kilkow easter-eggow.


Koniec koncow - i tak spaprali sprawe. Ta optypamizacja na blaszaki w ogole nie wyszla... No i blad kolysajacej kamery, ktory tak naprawde nie byl zabezpieczeniem przed piractwem, tylko zwyczajnym bugiem gry (chyba najgorszy jaki wyszedl w swiecie).
_________________

 
 
 
rzeznia22 


Last.fm: rzeznia22
Numer buta: 45
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 642
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-03-09, 23:47   

W GTA4 niestety nie pogram. Mam jednojajowy procesor i słabą karte graficzną.. zresztą, jak ją kupywałem to nie po to, żeby grać więc brałem najtańszą. Niestety, olewają sobie programiści pecetowców... tak naprawde, taka grafika jaką ma GTA 4 powinna iść spokojnie na o połowe słabszym sprzęcie niż wymagany.. No ale jak fani serii wymienią kompy to i producenci sprzętu zarobią. Jebany marketing :/
_________________
Jestem synem rosyjskiego kosmonauty.

"Codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem...."
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-03-10, 00:11   

sek w tym, ze gdy gta4 wyszlo nie bylo jeszcze core i7 i ostatnich modeli gf czy ati, a nadal sa problemy z uruchomieniem tego na maksa. Sam mam dosyc dobra maszyne, a moglem zaledwie na 'polowce' pograc...
Podobny los spotkalo Just Cause 2 - zupelny brak optymalizacji. Natomiast FEAR 2 zostal b. dobrze dopracowany, tak samo F3. Ciekawe jest tez to, ze Gran Turismo, ktore zawsze wychodzilo tylko na tostery, doczekalo sie wersji piecuchowej. GT: Prologue jest dobrze dopracowane... a to tylko demo.

Ale tak, programisci maja pecetowcow w dupie, z tym, ze sami jestesmy temu winni. Piractwo jest tego przyczyna. I dlatego np. wiele tytulow nie wychodzi na blaszaka. Czesc korporacji juz przyznalo, ze bedzie odchodzic od PC.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100