• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Poets Of The Fall
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-07, 23:44   Poets Of The Fall




Zespół Poets of the Fall powstał w Helsinkach/Finlandia w 2003 roku. Panowie grają rocka alternatywnego... w Finlandii są bardzo popularni. Ich każda płyta lądowała na pierwszym miejscu sprzedaży w tym kraju jak tylko się ukazywała... Ich rock jest melodyjny i lekki, za to bardzo hmmm klimatyczny... bardzo podobają mi się w ich wykonaniu ballady, zabijają... dodatkowo Marko ma wokal czasami podobny do Mariusza Dudy z naszego Riverside.... ale tylko czasami. Poza tym zespół nagrał piosenkę na ścieżkę dźwiękową do gry Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Polecam głównie debiutancką płytę... choć chyba wszystkie mogę polecić, mnie debiut bardzo się podobał... :DD

Skład:
Marko "Mark" Saaresto - gitara, wokal
Olli Tukiainen - gitara
Markus "Captain" Kaarlonen - keyboard, perkusja

Dyskografia:
Signs of Life - 2005
Carnival of Rust - 2006
Revolution Roulette - 2008

Jedna z moich ulubionych pisenek - Shallow

Lift - następny super utwór

Last Goodbye (do Max Payne 2)

Passion Colours Everything
 
 
REKLAMA 
666

Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 141
Ostrzeżeń:
 1/4/7
Wysłany: 2009-08-08, 00:09   

_________________

 
 
Giby 
666


Last.fm: DonGiby
Wiek: 40
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 141
Ostrzeżeń:
 1/4/7
Wysłany: 2009-08-08, 00:09   

a nie masz małego deja voo? W miarę w klimat poleciłbym Elbow
http://www.youtube.com/watch?v=-DwFjqt-Wk4
_________________

 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-08, 00:16   

Giby napisał/a:
a nie masz małego deja voo?


Niby dlaczego? Że co że niby to już było? hehe a powiedz mi co nie było? Po prostu zespół nagrywa fajne piosenki i ich słucham nie zwracam uwagi czy tak już ktoś grał czy nie... jeżeli mi się podoba to takie coś w ogóle nie gra roli...
 
 
Giby 
666


Last.fm: DonGiby
Wiek: 40
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 141
Ostrzeżeń:
 1/4/7
Wysłany: 2009-08-08, 00:22   

jasne, nie miałem tego na myśli. Po prostu strasznie miałkie mi się to wydaje względem podobnych tego typu zespołów ale nie mnie sądzić o gustach. Tak chciałem po prostu podrzucić klimatopodobny band:)
_________________

 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-08, 00:31   

wiesz od nich cudów nie oczekuje... ma być fajnie, miło i przyjemnie... tyle... :DD
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-08-09, 19:36   

Dominik... to jest jeden z pierwszych zespołów, który naprawdę pokochałem i do tej pory nie przestaję :DD o dziwo nie znam ich z Max Payne'a, ale Late Goodbye to pierwszy utwór jaki usłyszałem. Dwie pierwsze płyty są idealne zarówno pod względem brzmienia jak i tekstów. Do perełek zaliczę Shallow - kocham!, Lift, Carnival of Rust, Late Goodbye, Illusion & Dream i Dawn. Zaznaczę jeszcze, że to jeden z pierwszych rockowych bandów jaki usłyszałem :B
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-02-11, 02:41   

Cieszę się że i tu znalazło się paru fanów tej kapeli:D Poetów uwielbiam od czasu - jak większośc - Max Payne'a 2. Od tamtej pory do bólu wałkowałem ich płyty - po prostu poezja (dosłownie zresztą;]). Szkoda że w Polsce nie są znani, przez co nie ma co liczyc na koncert ani nawet na płyty - na razie szkoda mi siana żeby sprowadzac z Finlandii ;P Dobrze że działa polska strona i polskie forum na oficjalnej stronie - można się razem z innymi Polakami poużalac


Przez 2 lata miałem '3 AM' jako dzwonek...
 
 
 
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2010-02-11, 11:45   

Bardzo fajna kapelka. Na relaks nie ma chyba nic lepszego w zasięgu lekkiego rockowego grania.
_________________
On - najmędrszy, on - wybraniec,
Gałgan z brzydką mordą psa
Poznał taniec, poznał taniec,
Hopsa, hopsa, hopsasa!!!
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-03-09, 02:13   

Właśnie ukazał się nowy klip:

Dreaming Wide Awake

a 17 marca ma premierę nowa płyta "Twilight Theatre"! Jestem bardziej podjarany niż na nowych deftonsów! Jeszcze tylko koncert w Polsce...
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-09, 11:20   

Earanil napisał/a:
Jestem bardziej podjarany niż na nowych deftonsów!


Bluźnisz haha

A teraz na poważnie. Trochę mi się nie bardzo podoba ten nowy kawałek. Gdzieś zniknął ten fajny głos wokalisty... czyżby nastąpiła zmiana głosu w zespole. Utwór trochę taki nijaki, serio... ni to grzeje i ni mrozi. Też chętnie posłucham ich nowej płyty ale tego ze pobiją "Signs of Life" jakos się nie spodziewam.
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-03-23, 13:44   

Dobra, nowa płyta "Twilight Theatre" od paru dni gości w moich głośnikach, przesłuchałem ją chyba z 10 razy i muszę powiedziec że Poeci mnie nie zawiedli! Jest pięknie jak zawsze, stylistycznie podobnie chyba właśnie do "Signs of Life" i może też do "Carnival of Rust". Lekki liryczny rock z gitarami przywodzącymi na myśl czasem The Edge'a, gdzieniegdzie słychac smyczki, po prostu czysta poezja. Ameryki nie odkrywają i pewnie raczej nikogo ta płyta nie zachwyci, ale u mnie trafili idealnie w czuły punkt i jestem całkowicie oddany ich muzyce:) Chociaż drugiego "Late Goodbye" już nigdy chyba nie uda im się stworzyc... ale to jasna sprawa
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-04-03, 06:05   

Taki niułsik z ich oficjalnej stronki, trza się pochwalic, bo tu lubicie Fińską scenę muzyczną :DD

Poets of the Fall napisał/a:
Our new album Twilight Theater has entered the official Finnish album charts on the #1 position. The album has also broken the gold record limit during its first week after release. Once again, we have all you wonderful people to thank, so Thank You!


Zresztą z tego co pamiętam tak było z każdym ich albumem, z popularnością we Finlandii ścigali się z Nightwishem i Lordi ;)

 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2010-04-03, 12:37   

Mi sie ten numer kojarzy trochę z HIM - em, ale zaopatrzę się w album tego zepsołu i ocenię całość:D

Zaopatrzyłem się w całą dyskografię tego zespołu;) Jak posłucham to się wypowiem:) posłuchałem trochę na YT i bardzo przyjemne granie;) miłe dla ucha;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez DarkMoonlight 2010-04-03, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-04-03, 17:03   

Darku - nie grałeś w Maxa Payne'a 2 ?! I ty się masz za mężczyznę? ;)
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2010-04-03, 17:05   

Oczywiście, że grałem, choć wolę jedynkę;) ale skąd mogłem wiedzieć, że muzyka lecąca w tle to PotF?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100