• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rage Against The Machine
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-13, 12:13   Rage Against The Machine




RATM powstałw 1991 roku w Los Angeles z inicjatywy gitarzysty Toma Morello. Grali mieszankę rapu, rocka, funka, i cora. Już z pierwszym albumem osiągnęli wielki sukces, kolejne wydawnictwa tylko utwierdzały zespół na szczycie tzw new rocka. Mnóstwo sprzedanych płyt oraz wielkie trasy koncertowe zapisały ten zespół na kartach historii rocka. Niestety w 2000 roku coś pękło... zespół rozpadł się. Trzech muzyków RATM wraz z Chrisem Cornellem utworzyli Audioslave a Zack De La Rocha udzielał się w różnych projektach. W 2007 roku coś znowu zaiskrzyło między dawnymi kumplami z zespołu i zaczęli grać koncerty... niestety ani Zack ani Tom nie chcą nawet myśleć o nagraniu kolejnego albumu... mówią że tak jest lepiej gdy grają koncerty.... może to i racja ale fajnie byłoby usłyszeć jakieś ich nowe nagrania....


Skład:
* Zack de la Rocha – wokal
* Tom Morello – gitara
* Brad Wilk – perkusja
* Tim Commerford – gitara basowa

Dyskografia:
* Rage Against the Machine (1992)
* Evil Empire (1996)
* Live & Rare (1996)
* The Battle of Los Angeles (1999)
* Renegades (2000)
* Live at the Grand Olympic Auditorium (2003)


Bulls On Parade

Testify - zajebisty!!!

Killing In The Name

Bombtrack

Guerilla Radio - geniusz!!
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2009-08-13, 12:44   

 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-08-13, 12:44   

no to tak - ja kiedyś grałem w tonego Hołka 2 i tam takim właśnie flagowym tytułem soundtracku zaraz obok bllod brothers Papa Roach, była właśnie piosenka Rage'ów - guerilla radio! no normalnie oszalałem wówczas na jej punkcie... miało się tych 15 lat i śpiewało się "turn that shit on!" piosenka bardzo dobra świetnie się kończy "what's better place then here, what's better time then now!" ajjajaj

później dostałem od kumpla dyskografię i słuchało się tego fajosko! lubię VietNow i wymienione kawałki. w sumie nie pamiętam już większości tytułów - to było dawno temu... ogólnie zespół dobry. może nie szalałem za nim ale co nie co się posłuchało. w tamtym wieku idea buntu była człowiekowi bliższa, więc i lepiej wchodziło ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-08-13, 12:44   

Uwielbiam! dzięki Zack'owi polubiłem rap :P ale ten rap ogranicza się tylko do RATM i (hed) P.E. Tom Morello to jeden z najzajebistszych gitarzystów ever! sam o sobie mówi, że jest bardziej DJ'em :P Dwa pierwsze albumy to geniusz! pozostałych nie słuchałem ale pewnie trzymaja poziom. Renegades ponoć jest świetne.

http://www.youtube.com/watch?v=Eg-nF8jG3Hc
Co pan Morello wyprawia z gitarą :) drugi part jest świetny.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2009-08-16, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-08-13, 12:46   

właśnie! zapomniałbym!!! oszalałem również na punkcie piosenki "renegades of funk!" kocham ją do dziś! i to w sumie ją uważam za moją ukochaną piosenkę Rejdżów! jest niesamowita! no pżeeż!!!

[ Dodano: 2009-08-13, 12:49 ]
ha! uwielbiam!
http://www.youtube.com/wa...feature=related

chyba aż sobie posłucham w większej ilości ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-08-13, 14:25   

Generalnie, całkiem wporzo. Mają fajny klimat, ale męczą mnie jednak czasem. Najbardziej glos Zacka.
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-13, 14:39   

Ja bardzo lubię ten zespół... zaraził mnie nim mój kumpel z LO który był ich fanem. Kiedy kupiłem sobie ich płytę "Rage Against The Machine" to padłem z zachwytu. Wcześniej takiej muzy nie słyszałem i dlatego zrobiła na mnie wielkie wrażenie... ba okładka tej płyty... palący się mnich tez mnie poraziła. Bardzo szybko zdobyłem kolejne albumy i na "The Battle of Los Angeles" czekałem z wypiekami na ryju, gdy się pojawił juz wiedziałem że to ich najlepszy krążek... bardzo mi się podobał i podoba wciąż. To mój najukochańszy krążek tej kapeli, bardzo lubię go słuchać i często do niego wracam, mimo iż faza na ten zespól mi już lekko przeszła. A wiecie że Tom Morello jest komunistą? Wielu ludziom to przeszkadzało by słuchać tej muzyki.
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-08-13, 14:43   

dominik napisał/a:
A wiecie że Tom Morello jest komunistą?

Jak wiele osób tutaj... kto nie był u komunii :DD ?
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-13, 15:17   

kaco napisał/a:
Jak wiele osób tutaj... kto nie był u komunii :DD ?



Taaaaa :/ ..... nie o to mi chodziło... hehe ale też sie uśmiałem...
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-16, 15:38   

Grają ciekawą muzykę, ale nie potrafię tego słuchac w domu, nie moje klimaty za bardzo. Ale za to na każdej rockotece lecą ich kawałki i całkiem fajnie się przy nich kica :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-08-16, 17:41   

RATM.... w moim jahowym rankingu zyskują 7/10 :DD :DD
hmmmmm... fajny styl, dobre klimaty, no i wspomnienia z dzieciństwa - jak już Jogi pisał Tonny Hołk.. ahhhh.. może uda mi się znaleźć kawałek, który uwielbiałam yyyyyyyyy......

jest !! !!
- http://www.youtube.com/wa...feature=related
ale to nie ta piosnka z Tonego... tamtej nie pamiętam ale Jogi pewnie wie o którą chodzi to napisze :DD :DD hiiiiiiiiiiiiiii :DD :DD :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-16, 19:06   

Jaha to jest Guerrilla Radio http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-08-16, 21:47   

Taaaaaaaaaaaaak !! !! !! to jest to o co mi chodziło !! !! :DD :DD :DD :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: hiiiiiiiiiiiiiiiiiii
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-08-18, 14:40   

Podobnie jak Dominik, wielbię najbardziej Bitwę pod Los Angeles, w szczególności kawałek:
http://www.youtube.com/watch?v=KNUAWj1WdXw

Świetna muza na doładowanie akumulatorów ;)
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-08-18, 16:25   

Głos wokalisty jest dla mnie barierą nie do przebicia. Koszmarny jest. Morelllo za to wymiata ; )
 
 
 
kjubn
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-13, 18:52   

ratm to jeden z moich ulubionych zespolow, ktory dzieki gitarze morello osiagnal ciezkie do podrobienia brzmienie. same teksty mnie w ogole nie interesuja, ale energii na scenie im odmowic nie mozna. najlepsza plyta jest dla mnie 'battle of los angeles' (debiut troche mi sie juz przejadl...), ulubione kawalki: bulls on parade, guerilla radio, maria, testify, know your enemy, maggie's farm, kick out the jams. ogolnie plyta z coverami moim zdaniem jest bardzo dobra, zdarza sie ze przy tworzeniu wlasnych interpretacji na wieksza skale powstaja gnioty, ale ratm swietnie polaczyl pierwotne wersje ze swoim stylem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100