• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: edgeofthorns
2009-02-23, 21:10
Muzyka i jej istotne elementy.

Co jest naistotniejsze w muzyce?
Wokal
33%
 33%  [ 6 ]
Technika Gry
11%
 11%  [ 2 ]
Liryki
0%
 0%  [ 0 ]
Klimat
55%
 55%  [ 10 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-23, 21:09   Muzyka i jej istotne elementy.

pp3088 napisał/a:
Zainspirowany tematem o Toolu, zdecydowałem się na założeniem ów topicu.

Osobiście najbardziej interesują mnie Liryki i klimat. Wokal jest ważny, ale potrafię słuchać piosenek słabych wokalnie. Natomiast piosenki z byle jakimi lirykami(czy to kontrowersyjnymi czy pustymi) albo bez klimatu(preferuję klimaty melancholijne, nostalgiczne, czy też marzycielskie). Na technikę gry nie zwracam większej uwagi, jeżeli riff zostaje mi w głowie to jestem zadowolony, nawet jeżeli jest banalnie zaaranżowany.

P.S. Jest możliwość ustawienia dwóch opcji do wyboru ^^?
P.S.2 Dziękować : )



Karharoth napisał/a:
Ja już chyba nawet na tym forum pisałem, że dla mnie w muzyce liczą się teksty.I generalnie mam gdzieś czy zespół gra prog czy doom czy satanic wegetarian industrial disco polo (choć doomowe teksty zazwyczaj najlepsze dla mnie).Klimat to już sprawa nie tyle drugorzędna co trochę mniej wazna.Klimat najlepiej melancholijny, nie żaden przesadzony czy sztuczny mrok.Z drugiej strony lubie też gdy utwór jest dokładnie wykonany, zboczenie artystyczne(moze to za duze słowo).W kazdym razie liryki na 1 miejscu.



Angie napisał/a:
Ech, bardzo ciężko wybrać jeden element, który byłby dla mnie najważniejszy. Ale na pierwszym miejscu postawiłabym chyba ogólny klimat w utworze. Czy to smutny czy wesoły, zależy od humoru. Generalnie jednak ten smutny przeważa. Wyszkolone wokale, techniczna gra czy nawet dobre liryki na nic się zdadzą jeśli zespół nie będzie umiał wytworzyć odpowiedniego klimatu. Na drugim miejscu stoi u mnie wokal. To jest element bardzo ważny, bo jeśli głos wokalisty będzie mnie drażnił to prawdopodobnie cały zespół spiszę na straty. Następna sprawa - liryki. Pisałam już na starym rock forum kiedyś, że lubię teksty, w których mogę odnaleźć siebie, które z kimś lub czymś mi się kojarzą i które potrafią podnieść na duchu. Teksty Blackfielda najlepszym przykładem jesli chodzi o mnie, tzn. traktujące o samotności. Kiedy człowiek czegoś takiego słucha, zdaje sobie sprawę że nie jest jedyna osoba na świecie, która tak się czuje. To w tekstach najczęściej szukam ukojenia.
Jeśli chodzi o technikę gry jest ona dla mnie na ostatnim miejscu. Może dlatego że ja jestem laikiem jeśli o to chodzi i nawet nie potrafię czasem stwierdzić czy coś jest zajebiscie technicznie zagrane czy nie ;)



jog napisał/a:
fajny pomysł z ankietą muszę przyznać. hm a co w muzyce ważne. zagłosowałem na niebanalne kompozycje. bo chyba one bardzo na klimat wpływają :) no bo on rzeczywiście ważny. treść również i technika również... hmmm. ciężko mi powiedzieć. zależy jakiej muzyki się słucha. np gdy słucham Kaczmarskiego to o wszystkim decyduje treść - o wszystkim dosłownie - mistrz to słowa zaprawdę! jeśli słucham bjork to klimat klimat i klimat no i te jej ucieczki w abstrakcje..., jeśli o tool chodzi to tam konstrukcje i teksty i technika tworzą klimat... klimat jest owocem innych części składowych muzyki zespołu. moim zdaniem.



DarkMoonlight napisał/a:
Fajny temat. Dla mnie kluczową rolę odgrywają liryki. Może to być najlepszy technicznie kawałek, świetnie zagrany, ale tekst będzie do dupy to nie zwrócę uwagii na taką piosenkę. Teksty wiele mówią o piosence, dzięki nimi możemy wejść w jej strukturę, chyba że jest to kawałek w języku, którego nie znamy, więc wtedy of course klimat. A tak btw to najlepszą odpowiedzią będą klimatyczne liryki;D



Roman napisał/a:
ee ciężko wybrać.. ale przeważnie klimat jest tym elementem na który zwracam w pierwszej kolejności uwagę generalnie gust ukształtował sie na tyle że przeważa u mnie klimat ssssmętny i nie napawający optymizmem :D .
co do tekstów w większości to tylko dodatek co nie znaczy że nie zdarzają się teksty które po przeczytaniu dają do myślenia i ogólnie to co uwielbiam w takich tekstach to w szczególności samotność a także zdarza się niekiedy przedstawione w genialny sposób odejścia z tego świata lub też pogodzenia sie że sie odchodzi :D :D i jeszcze o samobójstwie :D . co do wokalu to rzecz równie dla mnie istotna jak i klimat bo ''czasami'' to i wokal nadaje klimat kapeli :D . A z techniką to bywa różnie zależy od rodzaju muzy :D :D:D
i chiba tile.



Dymitr napisał/a:
Karharoth napisał/a:
Ja już chyba nawet na tym forum pisałem, że dla mnie w muzyce liczą się teksty.I generalnie mam gdzieś czy zespół gra prog czy doom czy satanic wegetarian industrial disco polo


Hip-hop często opowiada "jak człowiekowi cięzko.." hihi :P




Karharoth napisał/a:
Dymitr napisał/a:
Karharoth napisał/a:
Ja już chyba nawet na tym forum pisałem, że dla mnie w muzyce liczą się teksty.I generalnie mam gdzieś czy zespół gra prog czy doom czy satanic wegetarian industrial disco polo


Hip-hop często opowiada "jak człowiekowi cięzko.." hihi :P


Eldo dobry jest, Flipsyde, Black Milk...stare D12 coś jeszcze by się znalazło ;)



edgeofthorns napisał/a:
głównie polski :P

Dla mnie zdecydowanie klimat, ogolny calokształt. Teksty sa rownie istotne co muzyka. Nie bede sluchał tekstu przeciez, jesli cos nie ma brzmienia... w koncu to jest muzyka, a nie poezja 'nucona'.



Neg napisał/a:
Klimat i kompozycyjna utworow jak najbardziej. Liryki juz w mniejszm stopniu, bo uwazam ze muzyka sobie a poezja sobie, a jak kawelek jest dobrze zagrany to vocal moze spiewac o dupie Maryny, byle by nie falszowal i pasowal klimatem. Jest wiele dobrych zespolow ktore "klada lache" na liryki a graja naprawde dobra muzyke (Machine Head), czy tez trzymaja swietny klimat (Godsmack), dlatego uwazam ze nie powino sie na pierwszym miejscu stawiac dodatku do muzyki...
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2011-09-16, 17:11   

_________________

 
 
 
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2011-09-16, 17:11   

Najważniejsze jest pierdolnięcie.
_________________
On - najmędrszy, on - wybraniec,
Gałgan z brzydką mordą psa
Poznał taniec, poznał taniec,
Hopsa, hopsa, hopsasa!!!
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2011-09-16, 21:35   

I zapłon.
_________________

 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2011-09-16, 22:08   

Dla mnie liczy się technika. Słuchając Dream Theater walę kuca pod kątem 45 stopni.
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100