• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Creed
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-02, 21:50   Creed




Zespół Creed powstał w 1995 roku w US&A :D . Grali i grają rocka i post-grunge (co by to nie znaczyło). Najbardziej charakterystycznym elementem tego zespołu jest na pewno Scott Snapp czyli wokalista dysponujący naprawdę super głosem... Panowie wydali w sumie trzy płyty które okazały się strzałem w dziesiątkę na tarczy zwanej gust amerykańskich słuchaczy. Płyty rozeszły się w wielomilionowym nakładzie, czyniąc z Creed wręcz gwiazdę w USA i nagle się w 2004 roku rozpadli. Muzycy utworzyli grupę Alter Bridge a Scott nagrał solową płytę. W tym roku się znowu złączyli i w październiku ma wyjść nowy album. Mocniejszy i cięższy od poprzednich krążków. Na oficjalnej stronie można odsłuchać nowego utworu.


Dyskografia:
* My Own Prison (1997)
* Human Clay (1999)
* Weathered (2001)
* Full Circle (2009)

Skład:
* Scott Stapp – śpiew (1995–2003, 2009-)
* Mark Tremonti – gitara elektryczna, gitara akustyczna, gitara basowa, dodatkowy wokal (1995–2003, 2009-)
* Scott Phillips – perkusja, keyboard (1995–2003, 2009-)
* Brian Marshall – gitara basowa (1995–2000, 2009-)



Bardzo fajny - One Last Breath

With Arms Wide Open

Higher

My Sacrifice

My Own Prison

Zajebisty What If
 
 
REKLAMA 
Dwulicowiec

Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Wysłany: 2009-09-02, 22:07   

 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-02, 22:07   

Creed to zespół, który kiedyś czasem lubiłam sobie puścić przy sprzątaniu, bo to takie moim zdaniem przeciętne i niewymagające granie. Większość kawałków jest podobnych do siebie, szału nie ma... Dużo bardziej swego czasu podchodził mi Alter Bridge ;)
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-02, 22:11   

Ja poznałem Creed jeszcze w LO i powiem szczerze że mi się podobał. Ba nawet miałem "Human Clay" i "My Own Prison" w oryginałach hehe i w sumie te dwie płyty do dziś bardzo lubię. Nie jest to wymagające granie... ale bardzo pozytywne i miłe w odsłuchu. Najbardziej mi się podobają ich ballady.... kurde Scott ma do nich śpiewania normalnie TALENT!!!
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-02, 22:25   

dominik napisał/a:
Najbardziej mi się podobają ich ballady.... kurde Scott ma do nich śpiewania normalnie TALENT!!!


Muszę przyznać że nawet nie pamiętam :P nie potrafiłabym teraz zanucić żadnego ich kawałka, tak długo juz ich nie słuchałam. Odświeżę sobie zaraz to co podałeś w linkach.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-09-02, 22:40   

ja w sumie nie znam zespołu - owszem słyszało się to i owo, ale nie kojarzę raczej niczego. poza BOSKIM "Higher" ta piosenka mnie rozwala - usłyszałem po raz pierwszy w traileże do "tytan nowa ziemia" (miałem 15-16 lat) i od tamtej pory uważam że piosenka jest boska!!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-09-02, 22:41   

Lubię, kiedyś lubiłem bardzo:) Kocham śpiewać My Sacrifice na karaoke;) hehe... Poza tym With Arms Wide Łopen, i inne;) ale takie to lekkie i przyjemne granie, maniera wokalna czasami jest nie do zniesienia;) czytałem w TR, że mają w planach nagrać kolejny album:) ma być mocnijeszy, ale kto tak nie mówi?:)
_________________
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-02, 22:42   

Jogu to posłuchaj tych z moich linków :DD

[ Dodano: 2009-09-02, 22:44 ]
Darku jest mocniejszy .... słuchaj kawałka "Overcome" http://www.creed.com/
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-09-02, 23:37   

Słyszałem że to bardzo chrześcijański zespół.. bynajmniej jśli chodzi o teksty, zaangażowanie i o całą otoczkę
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-09-02, 23:43   

No faktycznie ciut mocniejszy, zobaczymy, jakoś się nie napalam na Creeda już dawno o nich zapomniałem:)
_________________
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-09-02, 23:59   

A co tam, ja Creeda lubię. Wprawdzie nie słucham ich na co dzień, to jednak bardzo miło ich wspominam. Z tego co pamiętam, album "Human Clay" podobał mi się najbardziej, a "Weathered" najmniej, mimo że był na nim jedyny utwór, który do dziś uwielbiam - "One last breath" - więcej grzechów (i utworów) nie pamiętam :D

Dominik, brawa za odwagę ;)
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-03, 00:17   

Finn napisał/a:
Dominik, brawa za odwagę ;)


Yyyyyyyy odwagę? A Czego miałem się bać... wszak to dobry zespół...
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-09-03, 23:27   

ej... a co to się stało? Alter Bridge padło czy to tylko skok w bok z racji "dawnej współpracy"?
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-03, 23:33   

edgeofthorns napisał/a:
ej... a co to się stało? Alter Bridge padło czy to tylko skok w bok z racji "dawnej współpracy"?


Zespół zawiesił działalność do 2010 roku.

[ Dodano: 2009-11-02, 12:24 ]
___________________________________________________________________________
No i tak.... już po premierze nowego dzieła gości z Creed. "Full Circle" wydali dość niespodziewanie bo też niespodziewanie powrócili z muzycznego świata zmarłych. I tak, najnowsze wydawnictwo mnie powaliło... jest super. Panowie zmienili trochę brzmienie, jest ciężej, czasami bardziej metalowo niż rockowo, jest to na pewno wpływ Marka Trimentiego, gitarzysty zespołu który podczas rozłamu Creed przecież grał i współtworzył Alter Bridge, czyli to powinno być jasne skąd te mocne riffy na albumie Creed. Są tu takie mocne rzeczy jak mocny i przebojowy zarazem "Overcome", wręcz okraszony nu metalowymi gitarami "Bread of Shame", heavy rockowy "Fear" i sporo innych szybkich rzeczy. Ale jak już nie od dziś wiadomo jedną z najlepszych stron tego zespołu są ballady i jest tu ich kilka. Najlepsza z nich to wg mnie "On My Sleeve", zaczyna się klasyczną gitarą i wchodzi głos Scotta... później jak to już zwykle bywa uderza Mark z riffem, a wszystko ujęte w genialne melodie... równie dobrą balladą jest utwór "Time" oraz "Away In Silence"... ale nie wiem czy jest sens wymieniać tu te wszystkie kawałki jak cała płyta jest bardzo dobra. Nie wiem czy dorównuje albumowi "Human Clay", ale chyba tylko ze względu na to że tamten krążek mam bardziej obsłuchany i bardzo go lubię. A jeszcze zapomniałbym o głosie Scotta Stappa który jest ciągle zajebisty. W balladach śpiewa bardzo delikatnie za to w mocnych, rockowych kawałkach potrafi zaśpiewać fenomenalne wokale... Cóż tu dużo mówić... dla mnie to bedzie pozycja obowiązkowa... mam już za sobą ok 26 przesłuchań więc hehehe to trochę tego jest i pokazuje że mnie ten krążek kupił, jestem bardzo zadowolony. ocena hmmm 9/10... stoi dumnie tuż za "Human Clay"...
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2010-04-06, 00:53   

Oglądałem sobie właśnie teledysk do piosenki Rain, bardzo mi się spodobał ten numer, taki przyjemny dla ucha;) no nie wiem, jakoś musiałem go nie widzieć wcześniej:P hehe;) nie wiem jak to się stało? No ale nic, płytę już dawno wyrzuciłem z dysku, ale może jakiś singiel wydadzą z tym numerem:)
_________________
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2010-04-06, 16:42   

Dominik napisał/a:
Marka Trimentiego


Tremonti raczej.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100