• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
sigur ros
Autor Wiadomość
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-11-15, 14:52   sigur ros

jak ja totalnie kocham kiedy pada śnieg! ma w sobie tyle mistycyzmu i magii że normalnie... zawsze gdy pada przypominam sobie jak byłem dzieckiem. jak była zima, zawsze siedziałem ciepło ubrany w ciepłym domu, i to jest jedno z najlepszych wspomnień mojego życia. jak przylepiałem nos do szyby i widziałem jak śnieg za oknem powoli sobie pada. w życiu nie czułem się cieplej, bezpieczniej i chyba lepiej. wychodziłem na zewnątrz, przemakałem cały a Mama później się śmiała i mi robiła gorącą herbatę albo mleko z miodem... kolejne wspomnienie - opowieści z Narnii - serial zrobiony chyba przez BBC w latach 80tych bez efektów specjalnych... to był bardziej serial kostiumowy... nie chodziłem jeszcze do szkoły więc miałem dużo czasu. i jak tak wracałem przemoczony do domu i siadałem z tym mlekiem z miodem włączała mi Mama telewizor, bo sam nie umiałem, i leciały opowieści z Narnii... mała Łucja wchodziła do starej szafy, takiej ciepłej, wielkiej, zdobionej... przepychała się między futrami. i nagle zdawała sobie sprawę że stąpa po śniegu... stoi w lesie, wieczorem. wokół drzewa całe w śniegu, wszędzie na przemian szare, białe, stalowozielone rzeczy, i na środku latarnia, rzucająca ciepłe światło na wszystko wokół... nawet nie potrafię powiedzieć, jak bardzo to dla mnie ważne i jak głęboko mam ten obraz!

zostało to we mnie. głęboko gdzieś tam. i od czasu do czasu w moim życiu spotykam coś / kogoś kto mi to uczucie przypomina. Jak czytałem opowieści z Narnii to to czułem. jak kiedyś siedziałem u przyjaciółki jednej i jadłem zupę cebulową to to czułem. jak rok temu spadło dużo śniegu i był mróz że hoho to to czułem. jak dostałem w łapy Sigur Ros czułem to. i jest pięknie.

jeśli lubicie magię i śnieg i ciepło i mleko z miodem. to posłuchajcie Sigurów! to chyba mój ulubiony post-rock (tak to tagują...)

http://www.youtube.com/watch?v=fdmhU-6cfTk
http://www.youtube.com/watch?v=M77eHZbrNpQ





_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-11-15, 14:59   

_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-11-15, 14:59   

Mam album Ágætis Byrjun. Nawet, nawet. Trudno mi się było do nich przyzwyczaić, to taka muzyczna 'Alicja w Krainie Czarów', wokal - okropność. Wolę Slint, God is an Astronaut, Broken Social Scene...
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2009-11-15, 15:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-11-15, 15:05   

Ziomal sprawdź album "( )" moim zdaniem zdecydowanie najlepszy ;) cóż wokal... jeśli Ci się nie podoba to raczej nie zmieni tego nawet ( ) ale wiesz tutaj wokal bardziej trzeba odebrać jako kolejny instrument, nie jako przekaźnik treści - tym bardziej że płyta ta jest "zaśpiewana" w nieistniejącym języku - słowa nie mają na niej znaczenia, zespół wręcz sugerował nadanie im własnego znaczenie podłóg tego jak się je odbiera.

ale wiecie to jest Islandia - tę muzykę inaczej trza traktować ;) do jednego wora z mum i bjork ;) taka magiczna stylistyka. jest pięknie.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-11-15, 15:31   

Może kiedyś się przekonam do Sigurów, na razie jakoś nastroju nie mam :) Ale pięknie Jogi napisałeś o tym śniegu ^^
_________________


 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-11-15, 15:46   

Natalia - dlatego (przynajmniej częściowo) nienawidzę wszystkich którzy nienawidzą śniegu! niech płoną!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-11-15, 16:34   

Sigurzy rewelacja.. jak się chce człowiek zczilautować. Uwielbiam album koncertowy "Hvarf - Heim", chociaż biorąc pod uwage jak jest on wyprodukowany.. to brzmi to jak album studyjny. Ostatnio jakoś mnie odrzuciła od nich chwilowo wiadomość że wokalista posuwa gitarzystę.. jakoś nie lubię ciepłych kluchów :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100