• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Poezja
Autor Wiadomość
josel

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 14
Wysłany: 2011-04-04, 21:39   

Kwestia jest taka, że one nie są na siłę, co wiemy z jego biografii. On zawsze pisał o tym, co przeżywał i widział. Nigdy nie oszukiwał w swojej poezji, więc nie mógł sztucznie szokować. Właściwie to jego prawdziwość mnie najbardziej przekonała do tej poezji, a co do jej zawiłości, to po prostu czerpał z bardzo wielu dzieł i to nie kwestia bystrości umysłu, a oczytania wchodzi w rachubę.
Ostatnio wydana została książka napisana przez niego pt. "sanatorium", w którym on przedstawia siebie jako po prostu alkoholik poszukujący ulgi. Zero patosu, szokowania, wszystko z trzewi.
_________________
milszy mi od ciebie pantofelek
 
 
REKLAMA

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 14
Wysłany: 2011-04-04, 21:46   

 
 
josel

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 14
Wysłany: 2011-04-04, 21:46   

nie trolluję, po prostu jestem szczery i jak nie lubię pawlikowskiej-jasnorzewskiej to nie lubię, ale nie przejmuj się, bo z poetów to najbardziej nienawidzę MICKIEWICZA. Okej, szacunek za "Pana Tadeusza", bo trzeba się było napracować, ale jego poezja to dla mnie grafomania i nic więcej.
Jak mawiał bodaj Beksiński (nie pamiętam który): "sztukę czuje się organicznie", z czym zgadzam się w 100%
_________________
milszy mi od ciebie pantofelek
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2011-04-04, 23:46   

Podpadłeś mi. Z Twoich wypowiedzi po prostu wynika niedojrzałość i/lub niewiedza. Nikt Ci nie każe lubić Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Mickiewicza, ale nazywanie go grafomanem to po prostu przejaw ignorancji albo jakiegoś głupiego buntu. A co do trollowania, to zestawienie takich wielkich nazwisk jak Karpowicz, Różewicz, Baczyński (Katonia nie znam) z Roguckim i Orthodox to dla mnie jakiś jeden wielki kwas i oksymoron (słownictwo adekwatne do tematu).

Poza tym jak możesz uważać Mickiewicza za grafomana, skoro podoba Ci się Baczyński?!

:lol:
_________________


 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2011-04-04, 23:57   

Natta, jaki piękny post, podpisuję się pod nim rękami i nogami :D
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
josel

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 14
Wysłany: 2011-04-05, 01:13   

1. Anja Orthodox i Piotr Rogucki, to zwyczajny żart. Ich teksty są tak denne, jak nienaoliwione drzwi. mogą się podobać, ale na dłuższą metę wkurwiają jak sto diabłów.

2. Mickiewicz to grafoman i leją się łzy me czyste rzęsiste, że uważasz inaczej.

3. jestem niedojrzałym buntownikiem, bo nie czczę wieszcza narodowego, co racja to racja.

4. Mickiewicz, gdyby żył w czasach drugiej wojny światowej, to zapewne chowałby się gdzieś w Ameryce i pisałby o tym, jak bardzo chciałby obciągnąć Baczyńskiemu, który zginął od kuli wroga.

ave szatan <666>
_________________
milszy mi od ciebie pantofelek
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2011-04-05, 01:43   

1. Początkowo tak nie brzmiałeś

3. Nikt nie każe Ci go czcić. Nikt nie każe Ci nawet oddawać mu szacunku, po prostu chodzi o prostą kategorię estetyczną i rzetelną ocenę walorów artystycznych i technicznych poezji.

2 i 4: Zacytuję Ciebie "Owszem, rozumiem, może się nie podobać, może nie przemawiać, możesz organicznie nie przyjmować jego poezji, ale nie znając dokładnie biografii danego poety/autora jakie masz prawo do oceniania czy tworzył na siłę, czy też nie. "

W tym wypadku tworzenie na siłę zamieńmy na grafomanię i chęć walki za ojczyznę, i bingo. Masz całość. Za słabo znasz biografię Mickiewicza, żeby się na ten temat wypowiadać.

To jak? Po Mickiewiczu można jechać, a po Wojaczku już nie? :rotfl:
_________________


 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-04-05, 02:09   

Wojaczek to świętość... przynajmniej dla gimnazjalistów :O
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
josel

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 14
Wysłany: 2011-04-05, 08:34   

Biografia Mickiewicza jest mi znana, nigdy nie obrażam czegoś, czego nie znam w wystarczającym stopniu, BA! Byłem nawet przy jego zacnym grobie i w celi, w której osadził Konrada - taka ze mnie bestyja.
Grafoman to był w poezji, ale proza szła mu już nieźle.
Jego poezja to poezja średnio oczytanego gimnazjalisty.
Co do Wojaczka, to dla mnie to smutny człowiek i alkoholik z problemami, który ładnie, szczerze pisał i który był Dodą tamtych czasów, bo co jak co, ale i jednej i drugiej personie nie można odmówić niesamowitych zdolności autokreacji. Także dla mnie świętość wielka <3

<666_infernus_666> :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
milszy mi od ciebie pantofelek
Ostatnio zmieniony przez josel 2011-04-05, 08:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-04-05, 12:35   

podsumuję Wasze dysputy uznając że się nie znam i dodając:

- co ja uwielbiam Leśmiana!

ach Mickiewicza też średnio lubię.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
Ostatnio zmieniony przez semako 2011-04-05, 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2011-04-05, 13:20   

josel napisał/a:
Biografia Mickiewicza jest mi znana, nigdy nie obrażam czegoś, czego nie znam w wystarczającym stopniu, BA! Byłem nawet przy jego zacnym grobie i w celi, w której osadził Konrada - taka ze mnie bestyja.


W takim razie, skoro już go porównujesz do Baczyńskiego, to powinieneś wiedzieć, że z narażeniem życia i zdrowia razem z innymi filomatami uczył młodzieży polskości co było odpowiednikiem tajnych kompletów za II WŚ. Powinieneś też wiedzieć, że chciał walczyć w powstaniu listopadowym, ale nie udało mu się przedrzeć. Powinieneś wiedzieć, że skrzyknął legion polski we Włoszech w czasie Wiosny Ludów. Pojechał też do Konstantynopola żeby tam formować polskie legiony, gdyby mu się udało, byłyby w sam raz na powstanie styczniowe, ale niestety prawdopodobnie zatruł się nieświeżym żarciem lub zmarł na cholerę. Wartości jakie przekazał Polakom przez swoją poezję były jednak niewymiernie większe niż walka w jakimkolwiek powstaniu. Co do odwagi jeszcze, to jakoś jej mu starczyło, by pojedynkować i bić się o kobiety. Mało brakowało, a stracilibyśmy go jak Ruscy Puszkina. Więc nie nazywaj go tchórzem. Lubił mężatki, był kobieciarzem, potem sekciarzem, był emocjonalną cipą (prawie jak każdy poeta) ale nie można mu zarzucić tchórzostwa, braku patriotyzmu i grafomanii.

josel napisał/a:
Grafoman to był w poezji, ale proza szła mu już nieźle.
Jego poezja to poezja średnio oczytanego gimnazjalisty.


W takim razie Twoja ignorancja sięga głębiej, bo nie nauczyłeś się chyba nawet poetyki na poziomie liceum ;)

Na tym proponuję skończyć tę dyskusję, ponieważ cokolwiek bym nie napisała, i tak wiesz swoje i jesteś mądrzejszy. Powodzenia! Kochaj Wojaczka i idź przez życie :rotfl:
_________________


 
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2011-04-05, 16:10   

Natta - boski post. ;)
Założę się, że Twój "przeciwnik" odpisze: "Też o tym wiedziałem jeśli o Mickiewicza chodzi" :rotfl: :rotfl: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2011-04-05, 16:43   

Mój kumpel kilka lat temu nakreślił zabawny rysunek...:




:)

On sam do Niego nie miał jakiś wielkich zastrzeżeń. Miał problem z przedstawianiem jego postaci przez nauczycieli (w gim i lo) - "największy, bo tak!" - odmienne zdanie czy choćby dociekliwość (bo z jakiegoś powodu jest taki "duży". c'nie?) było raczej nielubiane...


Ale to tylko tak, na rozluźnienie ;)
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2011-04-05, 16:54   

Przecież każdy wie, że najlepszymi i najbardziej wiarygodnymi poetami są raperzy jeezas :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2011-04-05, 18:05   

kaco napisał/a:
Przecież każdy wie, że najlepszymi i najbardziej wiarygodnymi poetami są raperzy jeezas :DD


Największym poeta jest Ozzy..tylko on miał wystarczająco duże jaja, żeby zrymować "masses" z "masses" w numerze "war pigs" :P
_________________

 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2011-04-05, 18:28   

Dymitr napisał/a:
kaco napisał/a:
Przecież każdy wie, że najlepszymi i najbardziej wiarygodnymi poetami są raperzy jeezas :DD


Największym poeta jest Ozzy..tylko on miał wystarczająco duże jaja, żeby zrymować "masses" z "masses" w numerze "war pigs" :P


Najlepszy poeta to Roman Kostrzewski
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100