• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Blue Foundation - Sweep of Days
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-08, 13:31   Blue Foundation - Sweep of Days



"History" - 0:57
"As I Moved On" - 4:01
"End of the Day (Silence)" - 4:04
"Ricochet" - 6:01
"2:17 AM" - 3:01
"Embers" - 5:27
"Bonfires" - 4:15
"The Yellow Man" - 3:37
"Shine" - 4:47
"Save This Town" - 3:39
"Sweep" - 10:53
"My Day" - 10:00

eśli ktoś nie wierzy że przesłuchałem zapraszam na mego lasta... (nie chce mi się już wklejać obrazków z potwierdzeniem... kurwa leniwy się robię).

Pewnie nikogo nie zaskoczę jak powiem że mi się podoba ta płyta... prawda? Jako człowiek któremu się podoba podobno 99% rzeczy jakie słucha to i
Blue Foundation musiało mi podjeść. No cóż lepiej jest jak się podoba dużo niż prawie nic hehe. Kurde zaskoczyła mnie ta płyta i to bardzo. Bo i z nazwą tego zespołu jak sobie przypomniałem w trakcie słuchania, spotkałem się już raz, ale z muzyką po raz pierwszy. Zaskoczenie jest jak najbardziej pozytywne. Płyta wypełniona jest po brzegi elektroniką/trip hopem który często zahacza o takie zespoły/wykonawców jak Thievery Corporation oraz Moloko ... to są moje takie dwa prywatne skojarzenia wobec muzyki jaką prezentuje Blue Foundation. Jako że nie potrafię fachowo opowiadać o muzyce tak więc popierdolę trochę głupot jakie przyszły mi na myśl podczas słuchania tego albumu. Pierwszym plusem dla mnie jest wokalista Kirstine Stubbe Teglbjærg zwana także Stern, która wg mnie ma głos bardzo miły i przyjemny w słuchaniu, kojarzy mi się momentami z Róisín Murphy ze wspomnianego przeze mnie Moloko i to następuje w chyba najlepszym kawałku na płycie czyli "Embers", gdzie Kristine pięknie śpiewa wspomagana w refrenie przez Tobiasa Wilnera. Bardzo dziwną i dość radosną piosenką jest "As I Moved On" która lekko kojarzy mi się z Enyią ale tylko na początku, ale utwór jest bardzo dobry, bardzo pozytywny. takim samym klimatem obdarza kawałek "End Of The Day (Silence)", który też mi się podoba. Nie podoba mi się za to typowo elektroniczny "Ricochet" wyrecytowany przez Scotta Martingella, jakos mnie nie przekonał ten utwór, jest za bardzo gwałtowny ze tak powiem choć ciężko powiedzieć coś takiego o takiej muzyce. "02.17 AM" to bardzo Thieveryowski kawałek, zahaczający o muzykę relaksacyjną. Kolejny świetny utwór to "Bonfires" z piękną partią trąbki (chyba) no i bardzo klimatycznymi samplami smyków pod koniec. Ale zmiótł mnie z powierzchni ziemi kawałek "The Yellow Man" gdyż jest zaśpiewany w całości chyba po japońsku i wnioskuje że autorem i śpiewającym jest Tatsuki Oshima, bardzo fajny utwór... no super, nie spotkałem sie z takim kawałkiem nigdy więc tym bardziej jest to pozytywne zaskoczenie :D "Save This Town" jest kawałkiem bardzo w stylu takiej ugrzecznionej Alicji Keys dlatego też zdobył i mój głos hehe... Do końca już jakoś nie było tak fajnie... jeszcze wg mnie na uwagę zasługuje ukryty utwór którego tytułu nie znam... jest bardzo fajny, klimatyczny, wprowadza bardzo pozytywny nastrój. Jak ktoś przeczyta ten mój wywód zauważy pewnie że dużo razy padło słowo "pozytywny"... a to dlatego ze ta płyta jest właśnie taka, pozytywna, pełna nadziei, optymizmu nie ma nic wspólnego z mrocznymi songami Portishead czy też zakręconymi jazdami Massive Attack...w mnie idealna na letnie poranki :DD
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2010-02-08, 13:54   

 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-02-08, 13:54   

Aj Dominiku! dlaczego z góry zakładasz że ktoś nie będzie ufał temu że przesłuchałeś daną płytę? sama recenzja jest dowodem przesłuchania. chociaż przy okazji od razu mówię że nie przesłucham płyty Najtłisza jak mi ktoś da. dowodów nie będzie. :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-08, 13:58   

semako napisał/a:
Aj Dominiku! dlaczego z góry zakładasz że ktoś nie będzie ufał temu że przesłuchałeś daną płytę?


Nie wiem ;)

semako napisał/a:
chociaż przy okazji od razu mówię że nie przesłucham płyty Najtłisza jak mi ktoś da. dowodów nie będzie. :DD

Kurde odkryłeś moj niecny plan :/ hehe
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-02-08, 14:09   

Cytat:
Kurde odkryłeś moj niecny plan :/ hehe


a ja Cię tak lubię! ET TE DOMINICULUS CONTRA ME?!?!?!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-08, 14:15   

semako napisał/a:
ET TE DOMINICULUS CONTRA ME?!?!?!


A nie et tu? hahaha ... nie skądże, nigdy bym nie dał Ci tak okrutnego zadania :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100