• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Silverchair
Autor Wiadomość
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-02-11, 17:29   Silverchair





Chłopaki młócą porządny grunge, a są z… Australii. Wystarczy posłuchac ich pierwszego przeboju: http://www.youtube.com/watch?v=F9rm1nfG4Gc żeby stwierdzic że brzmią bardziej grunge’owo niż wszystkie kapele z Seattle razem wzięte;) Ze względu na ten właśnie styl najbardziej lubię ich pierwszą płytę Frogstomp z 1995 r. – kurcze no, proste, ale jakże przyjemne i chwytliwe. Z późniejszych płyt słucham namiętnie szczególnie utworów Freak, Cemetery (bajeczny!!! Te smyczki, ech…), Ana's Song (jak zaczyna śpiewac w tych kosmicznych interwałach: „Please die Ana…” to ciary mnie aż gryzą! A potem gardłowo: „Open Fire…!”). W kolejnych płytach odchodzą od nurtu grunge i krystalizuje się ich własny styl, którego w sumie na razie nie mam potrzeby zgłębiac :P
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-02-11, 18:29   

_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-02-11, 18:29   

Miałem kiedyś Frogstompa ale poszedł z formatem :P takie o alternatywne granie. Brzmią bardziej grandżowo niż inne kapele z Seattle... gdzie :] ? nie czuję w tym ani brudu, ani agresji, ani tego garażu znanego z Green River, Melvinsów... nawet Nirvana na Nevermindzie brzmiała brudniej niż oni :P Jeżeli chodzi o ten cały post-grunge, to stawiam ich chyba najwyżej - ponad Bushem, Creedem i innymi Nickelbackami. A! nie prawda! bo lubię jeszcze Days of the New c'nie? (na pewno znasz). Tak czy inaczej dobrze grają.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-02-11, 18:36   

Znam, jasne:) A że bardziej grunge'owo to miałem na myśli sposób aranżacji utworów - w filmie "Hype!" fajnie jest to przedstawione, jak koleś siedzi z gitarą i najpierw gra pewien punkowy motyw i mówi: "to jest punk", a potem gra niby ten sam ale z charakterystycznym "urywanym" biciem i mówi: "to jest właśnie Grunge":D My wiemy że prawdziwy Grunge to Mudhoney, ale w świadomości ogółu to właśnie utwory brzmiące jak "Tomorrow" to właśnie brzmienie Grunge'u;) A ja często też tak lubię myślec:P
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-02-11, 18:55   

Hype dobry film. W soundtracku jest nawet Return of the Rat z repertuaru Wipers :P ja już teraz nie identyfikuję grunge z gatunkiem. Buzz Osbourne "Grunge to tylko termin komercyjny". Prawdę mówiąc te zespoły też się z tym nie identyfikowały. Mark Arm po latach mówi, że grunge miał być tylko nazwą sceny (coś jak scena Waszyngtonu - hc punk, Nowy Jork - No Wave, scena noise rocka - pigfuckers :P ).
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2010-02-11, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2010-02-11, 19:05   

kaco napisał/a:
Jeżeli chodzi o ten cały post-grunge, to stawiam ich chyba najwyżej - ponad Bushem, Creedem i innymi Nickelbackami. A! nie prawda! bo lubię jeszcze Days of the New c'nie? (na pewno znasz). Tak czy inaczej dobrze grają.


Zapomniałeś jeszcze o Seetherze! :D
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-02-11, 19:12   

AAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Seether, no tak. Oni też rlz :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-02-11, 19:47   

Cytat:
Bushem, Creedem i innymi Nickelbackami


ja Ci dam inne Nicklebacki! Busha uwielbiam, Creeda lubię Nicklebacka nie trawię :P i Ty to wiesz! osz Ty piorunie jeden!
Silverchair słyszałem gdzieś, kiedyś... muszę sobie przypomnieć jakoś niedługo ;) może jak złapię tę falę Grandżu z AiC to polecą i inne zespoły! oby!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100