• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Trance
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-24, 21:41   Trance

tijs18 napisał/a:
Witam serdecznie. Chciałbym abyście w tym temacie postowali swoje ulubione trancowe numery. Mile widziane opinie o djach i producentach. Nie chciałbym jednak aby topic przerodził się w dyskusję o "techno" i manieczkach.

Pozdr.

LaRouse - Ocean of Dreams (Original Mix)
Waterspark - Fairway (Mogonto Remix)
Estigma & Angel Ace - The Fallen (Original Mix)



pp3088 napisał/a:
Trance średnio mi leży, z takiej typowej elektroniki wolę drum and bass. Znasz może Black Sun Empire? Mają bardzo fajny utwór Arrakis:
http://www.youtube.com/watch?v=YlLqfQ88Agw

To również warte uwagi IMO:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Wybacz za mały offtop.
_________________

 
 
 
REKLAMA

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wysłany: 2009-06-05, 22:06   

 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-05, 22:06   

Łolaboga! Nie cierpię trance'u, jak dla mnie jest to muzykę nie mająca żadnego sensu, nawet jeżeli coś podłapę, znaczy spodoba mi się to po dwóch razach głowa mnie boli i wyłączam to w pierony hehe, Mam kumpla który chyba się na taką muzykę przerzucił z rocka i metalu. Zawsze przychodzi do mnie pożycza płyty a w słuchawkach jego mp-trójki słychać jakieś niezidentyfikowane dźwięki, czegoś czego nie potrafię opisać bo nawet w sumie nie chcę. Ja mógłbym słuchać tej muzyki tylko i wyłącznie wtedy gdy będę niemiłosiernie naprany a to się nie zdarza więc nie słucham hehe
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-06-05, 22:17   

A ja niektóre trance'owe numery lubię. Bo jest trance i trance - ten "prawdziwy" zwykle ma wysokie tempo i jest trochę młócką, ale trafiają się perełki.

Armin Van Buuren - Sail - http://www.youtube.com/wa...feature=related
DJ Tiesto - Adagio for strings - http://www.youtube.com/wa...Yy4&feature=fvw
Paul Oakenfold - Zoo york - http://www.youtube.com/watch?v=PDrlOlTPKDs
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-06, 02:37   

dominik napisał/a:
Mam kumpla który chyba się na taką muzykę przerzucił z rocka i metalu


Słyszałem o Upgrade gustu.. ale żeby był Downgrade ? :lol:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-06, 14:11   

w wojsku się zdarza... :P
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-06, 14:55   

edgeofthorns napisał/a:
w wojsku się zdarza... :P


No o tym nie pomyślałem :DD
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-06, 15:01   

Cytat:
Słyszałem o Upgrade gustu.. ale żeby był Downgrade ? :lol:


Zdarza się, tak jak z metalu/rocka na hip hop, czy też techniawkę
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-06, 15:19   

Ja się z takimi ludźmi nie spotkałem szczerze mówiąc
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
tijs18
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-15, 02:06   

Downgrade gustu? Myślę, że tego typu sformułowania są dość niesprawieliwe. W końcu jest dokładnie tak jak kolega powiedział mamy Trance i Trance. Zresztą czy w inny gatunkach muzycznych nie mamy do czynienia czasami z kiczem i tandetą? To w mniejszym lub większym stopniu dotyka niemalkażdą branżę muzyczną. Poniżej znajdziecie listę prawdziwych perełek.

1. Delerium - Silence (Tiesto's In Search Of Sunris Remix)
2. Imogen Heap - Hide & Seek (Tiesto's In Search Of Sunrise Remix)
3. Gaia - Tuvan
4. Rank 1 - Symsonic
5. Markus Schossow - Kaboom
6. Tiesto feat. Priscilla Akn - ID
7. Mat Zo - The Fractal Universe
8. Bobina - Invisible Touch (Ferry Corsten Remix)
9. Markus Schossow pres. Progresia - Glandia
10. Conil - Malibu Beach
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-07-15, 11:12   

Takich utworów w swoim życiu słyszałem setki, bo mój przyjaciel słucha tylko takiej muzyki... i dla mnie niczym sie nie różnia takie utwory .. dosłownie niczym.
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
tijs18
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-16, 00:39   

Skoro tak mowisz to tych, które ja podałem na pewno nie przesłuchałeś i jestem co do tego swięcie przekonany. Wiesz dlaczego? Pozycje 4 i 10 mają swoje korzenie w muzyce klasycznej. Pierwsza lepsza róznica jest taka, że te produkcje nie mają w sobie żadnych beatów :-), a to przecież fundament niemal wszystkich Trancowych numerów :-)
Ostatnio zmieniony przez tijs18 2009-07-16, 00:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-16, 00:44   

Dla mnie trance to jak już wcześniej mówiłem masa dźwięków skupiona w 5 minutach, chaotyczna, bez ładu i składu jak dla mnie... nie potrafię słuchać takiej muzy... choć pamiętam że kiedyś jeden kawałek Tiesto mi się podobał... przyjaciółka mi zapodała ale poza tym bllllleee, ttfffffuuuuu
 
 
tijs18
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-16, 01:05   

Każdy ma swoje zdanie, swoje gusta, co szanuje oczywiście ale nie lubię zwrotów, w styłu downgrade gustu. Mnie to np w jakimś tam stopniu obraża bo jakby nie patrzeć to własnie przy Tranceowych perełkach przenoszę się w zupełnie inny wymiar i dają o sobie znać głębsze emocje. Poza tym przed wypowiedzią na dany temat należy poznać jego treść. Therion potraktował go wg. jednego określonego schematu. Wyszła z tego jedynie totalna ignorancja tego co mam do powiedzenia. Jeśli o to chodziło Therionowi to mogę mu pogratulować "dobrego" wychowania. :-)
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-07-16, 10:38   

tijs18 napisał/a:
Poza tym przed wypowiedzią na dany temat należy poznać jego treść. Therion potraktował go wg. jednego określonego schematu. Wyszła z tego jedynie totalna ignorancja tego co mam do powiedzenia.


Nie mam zamiaru się kłócić z Tobą i udowadniać że wiem co reprezentują te utwory, bo nie jest ta muzyka moim oczkiem w głowie i mam gdzieś to czy mi wierzysz czy nie. Twoja wielką ignorancją jest stwierdzenie z góry ze nie mam pojęcia o czym piszę. A jeśli chodzi o takich wykonawców jak RANK1 to słyszałem sporo.. ale nie tylko w takiej aranżacji, bo z tego co się orientuję ma on tez bardzo skoczne kawałki. A ponieważ nie słucham tej muzyki jak fan, tylko bierny słuchacz.. nie musze pamiętać że akurat ten kawałek jest taki czy inny. Ważne że znam wykonawcę, czyż nie ?

tijs18 napisał/a:
Jeśli o to chodziło Therionowi to mogę mu pogratulować "dobrego" wychowania. :-)

Dziękuję, moje wychowanie jest na dobrym poziomie. N/C :O

[ Dodano: 2009-07-16, 11:26 ]
tijs18 napisał/a:
Pozycje 4 i 10 mają swoje korzenie w muzyce klasycznej. Pierwsza lepsza róznica jest taka, że te produkcje nie mają w sobie żadnych beatów :-), a to przecież fundament niemal wszystkich Trancowych numerów :-)

że niby w "Conil - Malibu Beach" nie ma żadnych beatów ? :bigeyes: Zresztą korzenie w muzyce klasycznej to może sobie mieć jazz, rock itp.. a nie Trance, gdzie dj'e przerabiają muzyke klasyczną dodając kilka sampli. Nie raz to wychodzi dobrze, nie mówię że nie - ale nie przesadzaj :chrust:i:pätyk:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
tijs18
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-16, 13:26   

Drogi Therionku ja również nie chce się kłócić bo to nie ma najmniejszego sensu. Poza tym ja nigdzie nie napisałem ze nie wiesz o czym mówisz. Napisałem, że podeszłeś do tego wg. jednego określonego schematu, który jest owocem twoich dotychczasowych doświadczeń. Co do Conila to oczywiście, że nie ma beatów. Te, które wchodą to jest już drugi utwór Mark Norman feat. Celine - Colour My Eyes :-)

Z tym przerabianiem to znów wewaliłeś wszystkich do jednego worka :P Są wyjątki weźmy Rank 1 nie stosują sampli w utworach stricte klasycznych. Ba potrafią to zagrać live bez żadnych decków. Także skończ z wypowiedziami typu wszyscy bo ja również mogę powiedzieć, że każdy polak w Polsce jest pijakiem. Czy to jest prawdziwe stwierdzenie?, oczywiśćie, że nie bo zawsze znajdą się jakieś wyjątki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100